Karadeniz Pet

Erkek, dişiden korkuyor... Lütfen yardım.

• Konbuyu başlatan Emre TURAN
  • Başlangıç tarihi
E

Emre TURAN

Guest
Merhaba arkadaşlar, dün evdeki erkeğe aldığım dişi, kafese atar atmaz yuvaya girip çıkmaya başladı. Fakat erkek kuş, dişiden çok korkuyor, dişi yanaşıyor, erkek kaçıyor. Erkek 1 senedir bizde 1 yaşında. Dişi de 1 yaşında. Aynı tünekte bile durmuyor. Ne yapmam gerekiyor, bilmiyorum. Yorumlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum lütfen yardımcı olun.
Kuşların resimleri bu konuda mevcut:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...arak-aldigim-diside-yumurta-mi-var-12000.html

2 kuşu ayrı kafeslere koy birbirlerini görsünler 1 hafta böyle kalsınlar bu süre içinde internetten muhabbet kuşu çifleşme sesleri dinlet az miktarda nijer tohumu veya bal ver 1 hafta durduktan sonra birleştir eğer birleştirdiğinde erkek hala korkuyorsa 2 hafta sonra birleştir olmadı 3 hafta bn denedim oldu aynı seninki gibi erkek korkuyordu sonra düzeldi iyi şanslar :D:D:D

dişi de yumurta var zor bi dönem atlatacak mama ve vitamin takviyesi yap. kızıştırmaya çalışma boşuna benimkinde de yumurta var hayvan helak oldu bi yumurtlıycam diye.şu dönemi atlatsın yumurtalardan kurtulsun bi. şimdilik arkadaşın dediği gibi yapabilirsin ama yapmasanda olur kendi hallerine bırak bi süre sonra alışırlar Allah ın izniyle.ama dişi erkeği öpmeye çalışacak benden söylemesi :)) kafa falan kaşımaya çalışacak belki o sırada erkekte ona alışır :) bana sorarsan ayırma. çok konuştum saygılar :)

Dişi belkide kafese alışmamış olabilir.Saklanmak için yuvalığa giriyor olabilir.

Dişi belkide kafese alışmamış olabilir.Saklanmak için yuvalığa giriyor olabilir.

Dişi yuvanın içine girip kemiriyor tahtaları. Yumurtlaması şart değil zaten. Ben istiyorum ki bir an önce birbirlerine alışsınlar. Kavga etmiyorlar ama dediğim gibi işte dişi yanaşıyor, erkek çok korkuyor, sürekli kaçıyor.

aynı sorun bendede var dişi yanaşmaya çalışıyor erkek kaçıyor gagalıyor ama dişi uzak bi yerde otururkende kur yapıyor ıslık çalıyor kafasını oynatıyor bişi anlamadım bu durumdan :))

Zamanla birbirlerine alışacaklarını düşünüyorum. Eş seçerken imkanınız varsa bidahakine kuşunuza bırakın seçimi :) Bol şanslar İnşallah alışırlar

Zamanla birbirlerine alışacaklarını düşünüyorum. Eş seçerken imkanınız varsa bidahakine kuşunuza bırakın seçimi :) Bol şanslar İnşallah alışırlar

Teşekkür ederim. Yarın 10 günlüğüne ayırıp yan yana kafeslere koyacağım. Erkeği besiye çekip, libidosuna tavan yaptırtacağım, bakalım o zaman da korkacak mı :D

bence ayırmayın , ben olsaydım ayırmazdım.. zamanla alışacaklardır diye düşünüyorum..

benim de aynı sorun vardı, 4 ay sonra yumurta alabildim. 4 ay bekledim..

benim de 1 buçuk yıldır yalnız olan erkek kusum vardı. cok dişi ile deneme yaptım. ancak her gelen dişi dövdü bizimkini :) salmada kendi seçmesine rağmen olmadı. en son bir dişi daha aldım. onla ciflesti ama yumurta olmadı... ve son olarak aldığım dişi ile cift oldular. hatta bu dişi ilk tanışmaları salmada kavga ile oldu. dişinin burnunu kanattı bizimki. su anda ikinci kuluçkaya hazırlanıyorlar :)

benim de 1 buçuk yıldır yalnız olan erkek kusum vardı. cok dişi ile deneme yaptım. ancak her gelen dişi dövdü bizimkini :) salmada kendi seçmesine rağmen olmadı. en son bir dişi daha aldım. onla ciflesti ama yumurta olmadı... ve son olarak aldığım dişi ile cift oldular. hatta bu dişi ilk tanışmaları salmada kavga ile oldu. dişinin burnunu kanattı bizimki. su anda ikinci kuluçkaya hazırlanıyorlar :)
Hay maşallah ya :) Sendeki erkek de aynı bizimki gibi biraz nazlıymış.
Bunlar da şimdi ara sıra böyle yan yana duruyorlar ama çok nadir :)

Genelde de böyleler :D

arkadaşlar dişi kuş erkek kuş un yanına gidiyo yaklaşıyo sonra gagasını diyer kuşa crptırıca erkek ksçıyo bide dişi kuşu kuyru aşada poposu şişik
cevaplarınızı bekliyorum

arkadaşlar dişi kuş erkek kuş un yanına gidiyo yaklaşıyo sonra gagasını diyer kuşa crptırıca erkek ksçıyo bide dişi kuşu kuyru aşada poposu şişik
cevaplarınızı bekliyorum

Samet 2 yıllık bir konuyu uyandirmissin soruların için kendi konunu acmalisin

Geri