petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek, dişiden korkuyor... Lütfen yardım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre TURAN tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Emre TURAN

Merhaba arkadaşlar, dün evdeki erkeğe aldığım dişi, kafese atar atmaz yuvaya girip çıkmaya başladı. Fakat erkek kuş, dişiden çok korkuyor, dişi yanaşıyor, erkek kaçıyor. Erkek 1 senedir bizde 1 yaşında. Dişi de 1 yaşında. Aynı tünekte bile durmuyor. Ne yapmam gerekiyor, bilmiyorum. Yorumlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum lütfen yardımcı olun.
    Kuşların resimleri bu konuda mevcut:
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...arak-aldigim-diside-yumurta-mi-var-12000.html

2. muratünal

2 kuşu ayrı kafeslere koy birbirlerini görsünler 1 hafta böyle kalsınlar bu süre içinde internetten muhabbet kuşu çifleşme sesleri dinlet az miktarda nijer tohumu veya bal ver 1 hafta durduktan sonra birleştir eğer birleştirdiğinde erkek hala korkuyorsa 2 hafta sonra birleştir olmadı 3 hafta bn denedim oldu aynı seninki gibi erkek korkuyordu sonra düzeldi iyi şanslar :D:D:D

3. Selahattin GÖKTAŞ

dişi de yumurta var zor bi dönem atlatacak mama ve vitamin takviyesi yap. kızıştırmaya çalışma boşuna benimkinde de yumurta var hayvan helak oldu bi yumurtlıycam diye.şu dönemi atlatsın yumurtalardan kurtulsun bi. şimdilik arkadaşın dediği gibi yapabilirsin ama yapmasanda olur kendi hallerine bırak bi süre sonra alışırlar Allah ın izniyle.ama dişi erkeği öpmeye çalışacak benden söylemesi :)) kafa falan kaşımaya çalışacak belki o sırada erkekte ona alışır :) bana sorarsan ayırma. çok konuştum saygılar :)

4. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dişi belkide kafese alışmamış olabilir.Saklanmak için yuvalığa giriyor olabilir.

5. Emre TURAN

Dişi yuvanın içine girip kemiriyor tahtaları. Yumurtlaması şart değil zaten. Ben istiyorum ki bir an önce birbirlerine alışsınlar. Kavga etmiyorlar ama dediğim gibi işte dişi yanaşıyor, erkek çok korkuyor, sürekli kaçıyor.

6. Efe Çalışkan

aynı sorun bendede var dişi yanaşmaya çalışıyor erkek kaçıyor gagalıyor ama dişi uzak bi yerde otururkende kur yapıyor ıslık çalıyor kafasını oynatıyor bişi anlamadım bu durumdan :))

7. Koray Çağla GÜLTEKİN

Zamanla birbirlerine alışacaklarını düşünüyorum. Eş seçerken imkanınız varsa bidahakine kuşunuza bırakın seçimi :) Bol şanslar İnşallah alışırlar

8. Emre TURAN

Teşekkür ederim. Yarın 10 günlüğüne ayırıp yan yana kafeslere koyacağım. Erkeği besiye çekip, libidosuna tavan yaptırtacağım, bakalım o zaman da korkacak mı :D

9. Bilal ELMAS

bence ayırmayın , ben olsaydım ayırmazdım.. zamanla alışacaklardır diye düşünüyorum..

10. Emre TURAN

Öyle mi yapayım? Gerçekten şu an çok kararsız kaldım.:confused:

11. Bilal ELMAS

benim de aynı sorun vardı, 4 ay sonra yumurta alabildim. 4 ay bekledim..

12. Emre TURAN

Peki nasıl oluyor? Erkek kendisi mi yanaşmaya çalışıyor sonradan? Gerçekten ben bizim bu saftirik oğlanda şu an hiç ışık göremiyorum :)

13. Bilal ELMAS

benim de 1 buçuk yıldır yalnız olan erkek kusum vardı. cok dişi ile deneme yaptım. ancak her gelen dişi dövdü bizimkini :) salmada kendi seçmesine rağmen olmadı. en son bir dişi daha aldım. onla ciflesti ama yumurta olmadı... ve son olarak aldığım dişi ile cift oldular. hatta bu dişi ilk tanışmaları salmada kavga ile oldu. dişinin burnunu kanattı bizimki. su anda ikinci kuluçkaya hazırlanıyorlar :)

14. Emre TURAN

Hay maşallah ya :) Sendeki erkek de aynı bizimki gibi biraz nazlıymış.
    Bunlar da şimdi ara sıra böyle yan yana duruyorlar ama çok nadir :)
    Genelde de böyleler :D

15. Bilal ELMAS

kavga yoksa bence bekleyin zamana bırakın...

16. Emre TURAN

Kavga yok sayılır. Dünden beri 2 kere oldu sadece o da ufak tefek 1-2 saniyelik bir dalaştılar o kadar. Genelde sakinler.

17. Bilal ELMAS

o zaman beklemeye devam. mama verin mutlaka :)

18. Emre TURAN

Tamam :) Teşekkür ederim.

19. sametbaba123

arkadaşlar dişi kuş erkek kuş un yanına gidiyo yaklaşıyo sonra gagasını diyer kuşa crptırıca erkek ksçıyo bide dişi kuşu kuyru aşada poposu şişik
    cevaplarınızı bekliyorum

20. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Samet 2 yıllık bir konuyu uyandirmissin soruların için kendi konunu acmalisin

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. erkek muhabbet kuşu dişiden kaçıyor

,
  2. erkek muhabbet kuşum dişiden kaçıyor

,
  3. erkek muhabbet kuşu dişiden korkuyor

,
  4. erkeğin döven kuş