Karadeniz Pet

erkek dişiye halen ilgisiz

Dişi muhabbetimin yanına erkek alalı 2 hafta oldu.Erkeğin dişiye hiçbir ilgisi yok dişi yanına yanaşınca sürekli kaçıyor hiç yan yana gelmiyorlar erkek hep kaçtığı için kavgada etmiyorlar.Yuvalığı ne zaman taksam dişi yuvalığa hemen ilgi gösterip içine giriyor.Yuvalık yokken de erkeğe yem kusmak istiyor erkek kaçıyor yada ilgisiz. Erkeği değiştirmelimiyim yada daha ne kadar beklemeliyim 2 haftada eş tutmuyorsa daha beklemelimiyim?
...
Yavru bir erkek alıp ayrı bi kafeste besleyip büyütüp hem kendimize hemde dişiye alışmasını düşünüyorum.Uygun olurmu

fotografları bu konuda: http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/es-uyumu-41830.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
kafeste erkeğin baskın olması lazım dişi baskın olduğundan oluyor bu dişiyi başka kafese alın erkeği de yuvalıklı kafeste bırakın 2 hafta kadar sonra dişiyi tekrar atın erkeğin yanına :)

Dişiyi yeni kafese 2 haftalığına alıp eski kafeste erkeği bırakın diyorsunuz yuvalık takılı olsun.2hafta sonra dişi yine alışık olduğu eski kafesine döndüğünde yine erkeğe baskın olmazmı. Ayrıca dişi istekli ama erkek ilgisiz gibi görünüyor dişi yem kusmak istiyor fır dönüyor erkeğin etrafında ama erkek ya kaçıyor ya ilgisiz. umarım bu dediğiniz yöntem işe yarar bende yarın erkeği değiştirmeyi düşünüyordum.

Dişiyi yeni kafese 2 haftalığına alıp eski kafeste erkeği bırakın diyorsunuz yuvalık takılı olsun.2hafta sonra dişi yine alışık olduğu eski kafesine döndüğünde yine erkeğe baskın olmazmı. Ayrıca dişi istekli ama erkek ilgisiz gibi görünüyor dişi yem kusmak istiyor fır dönüyor erkeğin etrafında ama erkek ya kaçıyor ya ilgisiz. umarım bu dediğiniz yöntem işe yarar bende yarın erkeği değiştirmeyi düşünüyordum.

hocam erkekler genelde hazır olur hep çiftleşmeye ama erkeğin kafesine attığınız için erkek baskın olacak :) hocam 2 hafta deneyin erkeğe kızıştırıcı verebilirsiniz mama ile destekleyin kuşları haftada 2 kez yeterlidir

Ne senin yüzün güldü ne içime sindi,
Olmayınca olmuyor...

Kardeş, çiftleşecek kuşlar öyle ya da böyle işi pişiriyorlar. Kafes, kızdırma filan bahane... Uyuşmamış onlar.

eş tutmayan kuşları değiştirmeden önce kafeslerini ayırdım. kafesleri ayrı odalara koydum. kafeslerin yanyana kuşların birbirini görmesi gerekirmi yada görmemeli midir.

Geri