Karadeniz Pet

Erkek Dişiye Saldırıyor

Batuhan SEZER

Meraklı Üye
Herkese merhaba,

başlıkta da belirttiğim gibi erkek kuşum dişi kuşuma saldırıyor. İşin kötü tarafı bu çiftin bir tane yavrusu var. Yavru şuan 29 günlük oldu. Bundan önce böyle sert kavgalar görmemiştim.

Bazen erkek, dişi yuvada yavrusunun yanındayken giriyor ve yuvada bir tepişme başlıyor. Dişi kendini zor dışarı atıyor. Ardından erkekte çıkıyor. Ondan sonra dişi yuvalığa girerken erkek tüylerini çekiyor. Hatta dişi bugün yuvaya tam girerken erkek dişinin bir tutam tüyünü çekti. Sizce bu saatten sonra ne yapmalıyım. Erkeği alayım mı kafesten? Deneyimli olanlar yorumlarını esirgemezlerse sevinirim.

29 günlük olan tek yavrumu? Aklıma gelen biri yavruya zarar vermek istiyor, öbürüde engellemek istiyor olabilir, inşallah öyle değildir.

Yavruya zarar verme gibi bir durum yok gibi görünüyor. Öyle bir şey olsa zaten yavru hırpalanmış olur. Benim fikrim şu. Erkek çiftleşmek istiyor. Dişi istemiyor kaçıyor. O yüzden dişiye zarar veriyor. Sizce ne yapmalıyım???

Yavruya zarar verme gibi bir durum yok gibi görünüyor. Öyle bir şey olsa zaten yavru hırpalanmış olur. Benim fikrim şu. Erkek çiftleşmek istiyor. Dişi istemiyor kaçıyor. O yüzden dişiye zarar veriyor. Sizce ne yapmalıyım???

Aklıma geldi fakat çiftleşme isteğinde zarar vermez, yavru zaten yeterince büyümüş ona zarar vermiyorlarsa erkeği birkaç gün ayır.

Geri