Karadeniz Pet

Erkek diye verilen kuşum için fikirleriniz lütfen sizce cinsiyeti nedir?

Rıfat Bor

Meraklı Üye
%100 erkek dedi petshoptaki arkadaş ama bize biraz dişi gibi geldi. sizce cinsiyeti nedir ?

LEyqro.jpg

rR3brm.jpg

d0P94n.jpg

Erkek kus son resimde erkek pembe gibi cunku burun deliklerinin etrafinda beyazlik varsa disidir

İlk 2 resim dişi en son resime göre erkek gibi . Flaşsız net bir kaç foto daha paylaşırsan yardımcı olabilirim ;)

Tahmini çok zor ama erkek gibi :)

Son fotoğrafa göre erkek gibi görünüyor.

6894qW.jpg

3P7Xj4.jpg

gerçekten zor tahmin yapmak

biraz bile beyazlık varsa dişidir diye biliyorum bunda da biraz var gibi

bir erkeğin ya da dişinin yanına atsam davranışına göre ne kadar sürede belli olur cinsiyeti?

Kus disi son resimlere gore

bir erkeğin ya da dişinin yanına atsam davranışına göre ne kadar sürede belli olur cinsiyeti?

Kuşlar kendi cinsleri ile de eş olmuş gibi yem kusabilir,kaşıyabilir vs. Bundan dolayı kısa bir sürede yapılacak gözlem yanıltıcı olabilir. Tam emin olmak kesin eş olup çiftleşme durumuna gelmeleri ile olur. Bu da zaman alacaktır.

sanırım kesin cinsiyeti belli olan bir kuşla değiştirsem daha iyi olacak. işin içinden çıkamadık. dişi gibi geliyor sanki. cevaplayan herkese teşekkürler

Son düzenleme:
Hem dişi hem erkek gibi.Fotoğraflardan anlaşılmıyor.Daha net ve ışıksız foto gerekli.Gün ışığında flaşsız çekersen yardımcı olabilir arkadaşlar.

Tüm fotoğrafları inceledim. Flaşsız olanlarda da kimilerinde beyazlık çıkmış, kimilerinde beyzlıktan eser yok. Bence gün ışığında falşsızçekilmiş bir fotoğraf paylaşın. Erkek daha ağır basıyor şu hali ile..
Benim debir kuşum var cinsiyetinden emin olamadığım. Salmada fazla takıldığı bir dişi ile eşe attım. Bakalım ne olacak..

Son düzenleme:
acaba diye diye en sonunda gittim cinsiyeti kesin başka bir kuşla değiştim. cevaplarınız için çok teşekkürler ama elimde bir tane daha cinsiyetini bilmediğim var. o da erkek diye biliyorduk ama 4 aydır birlikte olduğu dişiyle yuvalığa 1 kere bile girmediler o kadar çok öpüşmeye rağmen. bugün onun yanına erkek koydum bakalım ne zaman sonuç çıkar

Kuş resimlerin çoğunda dişi gibi duruyordu. Hayırlısı olsun.

Geri