Karadeniz Pet

Erkek Hint Bülbülü Tüy Sorunu

• Konbuyu başlatan HBulut
  • Başlangıç tarihi
H

HBulut

Guest
Merhabalar
1 çift Hint bülbülüne sahibim erkek olanın Gaga üstü tüyleri dökülmüş sebebi ne olabilir? Dişi olan yapmış olabilir mi? Önceden kafasını vücuduna görmeden uyurdu bugün tüm gün boyunca kafasını görerek uyudu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:41 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

d77e418d039d4c3347c98352565c69d6.jpg

c6fc86a516b9c198c1a6d7564ed0abff.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:41 --

Suan tam olarak gordum disi olan surekli ayni yere gagasiyla vuruyor. Ne yapmaliyim yaklasik 1 aydir kafesteler hicbir sikinti yoktu son 2 gunde boyle birseyle karsilastim.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Erkegin iyilesmesi icin ne yapmaliyim?

Ayırmaktan başka çare yok mu? Ya da ayırdıktan sonra yanına yeniden eş almam gerekli mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Erkegin iyilesmesi icin ne yapmaliyim?

Ayırmaktan başka çare yok mu? Ya da ayırdıktan sonra yanına yeniden eş almam gerekli mi?

ayırın derken kuşları farklı kafeslere alın kafesleri yan yana koyun hem birbirlerini özlerler
birde erkek kuşu ayırınca bir süre sonra o tüyler tekrar yerinden çıkar zaten

Kafeste yuva asılı ve yuvayı örmek için yeterli malzemeleri yoksa birbirlerini yolarlar. Erkek burdaki kavgada yenilmiş. Bir iki hafta kadar ayırın kuşları,daha sonra birleştirip yuva ve malzeme asabilirsiniz.

Yuva malzemesi zaten mevcut fakat hic kullanmamislar kafesin fotografini atarim. Kuslari ayirdim.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri