Karadeniz Pet

Erkek hollanda: turabi :)

turabi

Yeni Üye
20161108_132240.jpg
20161109_191751.jpg

Pek bilgim yok ama bu kuş çekoslavak değilmi ?
Kuyruk uzun.

Bu minik Çekoslovak masallah

Kuyruk kafa yapısı cüssesi diye biliyorum fark olarak üretimci değilsen evde hobi için besliyorsan sorun yok. Arasındaki fark fiyat farkı,cüssesi ve kafası büyük,kuyruk böyle uzun değil ne kadara aldınız acaba ?

Kuyruk kafa yapısı cüssesi diye biliyorum fark olarak üretimci değilsen evde hobi için besliyorsan sorun yok. Arasındaki fark fiyat farkı,cüssesi ve kafası büyük,kuyruk böyle uzun değil ne kadara aldınız acaba ?
Suanlik düşüncem hobi ama tabi ilerki zamanlarda ne olur bilemem. 50 tl kendisi masraflariyla beraber 100 e almistim.ayrıca 45 günlük olduğunu soyledi

45 günlükmü bilmiyorum ama yaşı küçük duruyor. 50 tl normalin biraz üstü gibi bizim burdada 35-40 arası çekoslavak,hollanda diye 50 tlye satıyorlar. Fiyat yerden yere değişkenlik gösterir tabi. Hayırlı olsun kuşunuz.

45 günlükmü bilmiyorum ama yaşı küçük duruyor. 50 tl normalin biraz üstü gibi bizim burdada 35-40 arası çekoslavak,hollanda diye 50 tlye satıyorlar. Fiyat yerden yere değişkenlik gösterir tabi. Hayırlı olsun kuşunuz.
Teşekkürler. burada biraz pahalı satılıyor farkındayım peki kuşumu ne nezaman s almalıyım uçması için. siz nasıl yaptınız alıştırma adına bir kere s almıştım kafasını duvarlara çarptı vura vura bir daha da salmadim.henüz bir hafta oldu geleli hala cok ürkek yanına yaklaşılmiyor.bu durumda yine de salmalimiyim

Ben ilk olarak kuş belli bir zamn kafeste kaldı bana ve odaya alıştı daha sonra 2 güne bir sabahları kafesin kapısını açık bırakıp okula giddim tabi cam kapı kapalı,akşama eve geldiğimde ise zaten kafesine kendi girmiş oluyordu bende kapıyı kapatıyordum. Şimdi ise sabah açıyorum yatma vaktine kadar odada dolanıyor kuş kendide giriyor. 1 gün açmayayım kapısını kafesin tabanında veya tünekde sağ sol yapıyor çıkmak istediğini belirtiyor. Yaşı biyük olduğundan ele pek alıştıramadım bende okula gittiğimden pek uğraşmadım. Sizde kafesin kapısını açın açık kalsın ilk başta çıkmayabilir kendi 15-20 dk açık olduğu halde çıkmaz ama daha sonra çıkar kendi kendine kendi çıktığında ise kuşu pek rahatsız etmenizi önermem odaya falan alışşsın birkaç gün. Kafese koyarken ise kesinlikle avuçlamayın kuşu acil durumlar haricinde biraz bekleyin kendi illa kafesine girecektir. Ayrıca kapı ve pencereler açık olmasın dikkat.

Siz dediğim gibi yarın sabah salın, kuşa dokunmayın kendi çıksın alışsın size ve ortama ve kendi girsin birkaç gün böyle devam edin size ve ortama alışır. Daha sonra eğitim falan verirsiniz.

Ben ilk olarak kuş belli bir zamn kafeste kaldı bana ve odaya alıştı daha sonra 2 güne bir sabahları kafesin kapısını açık bırakıp okula giddim tabi cam kapı kapalı,akşama eve geldiğimde ise zaten kafesine kendi girmiş oluyordu bende kapıyı kapatıyordum. Şimdi ise sabah açıyorum yatma vaktine kadar odada dolanıyor kuş kendide giriyor. 1 gün açmayayım kapısını kafesin tabanında veya tünekde sağ sol yapıyor çıkmak istediğini belirtiyor. Yaşı biyük olduğundan ele pek alıştıramadım bende okula gittiğimden pek uğraşmadım. Sizde kafesin kapısını açın açık kalsın ilk başta çıkmayabilir kendi 15-20 dk açık olduğu halde çıkmaz ama daha sonra çıkar kendi kendine kendi çıktığında ise kuşu pek rahatsız etmenizi önermem odaya falan alışşsın birkaç gün. Kafese koyarken ise kesinlikle avuçlamayın kuşu acil durumlar haricinde biraz bekleyin kendi illa kafesine girecektir. Ayrıca kapı ve pencereler açık olmasın dikkat.
dostum ne guzel anlatılyorsunuz da, ben bunu saldıgım gibi cıkmasıyla beraber havalandıgında direk kendini duvardan duvara vuruyor kendisini yaralıyor haliyle çok üzücü bir durum ve ben bunu yakalamadan koyamamıstım kafesine.yoksa carpa carpa ölür diye düsündüm .acaba yavru olusundan dolayı mı bunu yapıyor yoksa farklı bir nedeni mi var.
ayrıca odaya gün boyu salabilme imkanım yok maalesef

İlk uçuşlarda manevra yapmada yavaşlamada sıkıntı yaşayıp çarpıyırlar genelde, bu yüzden yeni ortama girince kuşu 1-2 hafta kafesten çıkarmayın diyorlar ki bence bunun doğruluk payı var.

Kuşu gün boyu salamam demişsiniz, bu aşamada hiç salmayın o zaman. Kafes içinde parmağa konmaya alıştırın. Ani hareket ve avuca alma, sert bir temas olmadığı sürece eninde sonunda alışacaktır elinize. O zaman salıp vakti dolunca da parmağınıza kondurup kafese alabilirsiniz.

Son olarak ayna ile meşgul olan kuşun insana yakınlaşması daha fazla vakit alabilir, daha zor olabilir.

Ayrıca sağlık açısından ahşap tünek kullanmanızda fayda var.

Geri