petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek Kuş Aldım Dişiyle Anlaşmıyorlar ( Resimli )

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve UquRBeY tarafından 5 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. UquRBeY

UquRBeY Guest

Paşamın Ölmesinin Üzerine Başka Bir Erkek Alıp Dişimi Yanlız Bırakmamak istedim ama Dişi Erkeği Sürekli Dövüp Kafesten Aşagıya Atıyor Ne Yapmalıyım 2 Gün oldu Uyum Sağlayamadılar

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

#1 UquRBeY, 5 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Kasım 2014
  2. A.Bozoğlu

A.Bozoğlu Member

Beğenileri:
    0
    Resimlerden anladığım kadarıyla 2 ayrı kafesiniz var bir süre ayrı kafeslerde kalsınlar. daha sonra dişiyi erkekğin olduğu kafese alın. bende ilk aldığımda kavga edip duruyordular, sonrasında bir müddet ayırdım ve dişiyi erkeğin kafesine koydum kavgalar bir müddet daha devam etti ama sonra baktım öpüşmeler ve birbirlerini kaşımalar başladı ve çok uyumlular şuan.

3. UquRBeY

UquRBeY Guest

Ayni kafese aldum şuan kizismislarmi yavru alabilirmiyim pet shopcu uyum saglarlar dedi erkegin yaso hakkında bilgi alabilirmiyim

4. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kafesleri baya süre ayırın dişinin kızışması lazım sonra dişiyi erkeğin kafesine koyun.

5. UquRBeY

UquRBeY Guest

Ayirrmamin bir etkisi olurmu erkek kuş daha yeni

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuş daha yeni, bir süre daha sabredin 15 20 gün sonra uyumsuzluk devam ederse erkegi degiştirirsiniz.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    1 hafta farklı kafeslerde yanyana tutun sonrasında erkeğin kafese dişiyi atın düzelecektir.

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Arkadaşların dediğine katılıyorum ayrıca erkek kuşunuz da çok güzel değişmeyin derim. Maşaallah kuşlarınıza

9. UquRBeY

UquRBeY Guest

Maşallah Demeyi Unutmayalm Ölen Erkeğim Daha Güzeldi :) Dışi Yaklasık 2 yıldır bende :)

10. omer değirmenci

aynı dert bende de oldu. ilk gün baya dişi erkeğe zarar verdi. erkek 2 aylıktı birde .küçük olduğundan kıskandı. kafes dışında dişi erkekle iyi geçiniyordu. ama kafeste iken erkeğin gözüne ve ayağına saldırıyor ve ısırıyordu. 3 gün dişiyi başka bir kafese koydum. erkeği de dişinin kafesine koydum. 3 gün sonra da dişiyi eski kafesine yani erkeğin kafesine koydum. şimdi aralarından su sızmıyor.

11. Kerem Beyli

Kerem Beyli New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuza eş alırken siz mi seçtiniz yoksa kendisinin seçmesini mi sağladınız

#11 Kerem Beyli, 6 Kasım 2014
    Son düzenleme: 6 Kasım 2014
  12. Yunus Köprübaşı

Beğenileri:
    8
    Aynen arkadaşların dediği gibi kafesleri bir müddet ayırdıktan sonra her iki kuşunuzun suluğuna fazla olmamak şartı ile biraz bal, yemliklerine de nijer tohumu eklersen faydasını göreceksin :))

13. A.Bozoğlu

A.Bozoğlu Member

Beğenileri:
    0
    Ben seçtim, fakat bende durum biraz daha farklı idi ben seçim yaparken erkek diğerlerinden iri idi ve diğer tüm kuşları kovalıyordu, kimseyi yanına yaklaştırmıyordu. dişi ise başka bir kafeste idi ve genellikle yuvalık önünde takılıyor arada girip çıkıyordu, bende bu bahsettiğim iki kuşu seçtim ama kafeste hiç anlaşamıyordular bir süre ayrı kafeslerde tutup, tekrar aynı kafese aldım şuan araları çok iyi.

14. abdullah6333

abdullah6333 New Member

Beğenileri:
    0
    Slm

Benim muhammed kuşum 2 tane ikisi de aynı kafede ötüyola r ama dışı erkeğin yanına gidiyor erkek ses çıkarıyor çift olmaları için ne yapiyim

15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    ayrı bir konu açarsanız eğer sorularınız daha kısa sürede cevaplanacaktır.. üretim bölümüne girip sol üst köşeden yeni konu başlığı adı altında açabilirsiniz konunuzu

Sayfayı Paylaş