Karadeniz Pet

Erkek Kuş Aldım Dişiyle Anlaşmıyorlar ( Resimli )

• Konbuyu başlatan UquRBeY
  • Başlangıç tarihi
U

UquRBeY

Guest
Paşamın Ölmesinin Üzerine Başka Bir Erkek Alıp Dişimi Yanlız Bırakmamak istedim ama Dişi Erkeği Sürekli Dövüp Kafesten Aşagıya Atıyor Ne Yapmalıyım 2 Gün oldu Uyum Sağlayamadılar

lzgkmB.jpg
[/url][/IMG]

VyJlmy.jpg
[/url][/IMG]

nGqAZ5.jpg
[/url][/IMG]

voBgrm.jpg
[/url][/IMG]

1nAYqY.jpg
[/url][/IMG]

Loqpma.jpg
[/url][/IMG]

rdbgnV.jpg
[/url][/IMG]

78Go5P.jpg
[/url][/IMG]

PEb5m6.jpg
[/url][/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimlerden anladığım kadarıyla 2 ayrı kafesiniz var bir süre ayrı kafeslerde kalsınlar. daha sonra dişiyi erkekğin olduğu kafese alın. bende ilk aldığımda kavga edip duruyordular, sonrasında bir müddet ayırdım ve dişiyi erkeğin kafesine koydum kavgalar bir müddet daha devam etti ama sonra baktım öpüşmeler ve birbirlerini kaşımalar başladı ve çok uyumlular şuan.

Ayni kafese aldum şuan kizismislarmi yavru alabilirmiyim pet shopcu uyum saglarlar dedi erkegin yaso hakkında bilgi alabilirmiyim

kafesleri baya süre ayırın dişinin kızışması lazım sonra dişiyi erkeğin kafesine koyun.

Kuş daha yeni, bir süre daha sabredin 15 20 gün sonra uyumsuzluk devam ederse erkegi degiştirirsiniz.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

1 hafta farklı kafeslerde yanyana tutun sonrasında erkeğin kafese dişiyi atın düzelecektir.

Arkadaşların dediğine katılıyorum ayrıca erkek kuşunuz da çok güzel değişmeyin derim. Maşaallah kuşlarınıza

Maşallah Demeyi Unutmayalm Ölen Erkeğim Daha Güzeldi :) Dışi Yaklasık 2 yıldır bende :)

aynı dert bende de oldu. ilk gün baya dişi erkeğe zarar verdi. erkek 2 aylıktı birde .küçük olduğundan kıskandı. kafes dışında dişi erkekle iyi geçiniyordu. ama kafeste iken erkeğin gözüne ve ayağına saldırıyor ve ısırıyordu. 3 gün dişiyi başka bir kafese koydum. erkeği de dişinin kafesine koydum. 3 gün sonra da dişiyi eski kafesine yani erkeğin kafesine koydum. şimdi aralarından su sızmıyor.

Resimlerden anladığım kadarıyla 2 ayrı kafesiniz var bir süre ayrı kafeslerde kalsınlar. daha sonra dişiyi erkekğin olduğu kafese alın. bende ilk aldığımda kavga edip duruyordular, sonrasında bir müddet ayırdım ve dişiyi erkeğin kafesine koydum kavgalar bir müddet daha devam etti ama sonra baktım öpüşmeler ve birbirlerini kaşımalar başladı ve çok uyumlular şuan.

Kuşunuza eş alırken siz mi seçtiniz yoksa kendisinin seçmesini mi sağladınız

Son düzenleme:
Aynen arkadaşların dediği gibi kafesleri bir müddet ayırdıktan sonra her iki kuşunuzun suluğuna fazla olmamak şartı ile biraz bal, yemliklerine de nijer tohumu eklersen faydasını göreceksin :))

Kuşunuza eş alırken siz mi seçtiniz yoksa kendisinin seçmesini mi sağladınız

Ben seçtim, fakat bende durum biraz daha farklı idi ben seçim yaparken erkek diğerlerinden iri idi ve diğer tüm kuşları kovalıyordu, kimseyi yanına yaklaştırmıyordu. dişi ise başka bir kafeste idi ve genellikle yuvalık önünde takılıyor arada girip çıkıyordu, bende bu bahsettiğim iki kuşu seçtim ama kafeste hiç anlaşamıyordular bir süre ayrı kafeslerde tutup, tekrar aynı kafese aldım şuan araları çok iyi.

Slm

Benim muhammed kuşum 2 tane ikisi de aynı kafede ötüyola r ama dışı erkeğin yanına gidiyor erkek ses çıkarıyor çift olmaları için ne yapiyim

benim muhammed kuşum 2 tane ikisi de aynı kafede ötüyola r ama dışı erkeğin yanına gidiyor erkek ses çıkarıyor çift olmaları için ne yapiyim

ayrı bir konu açarsanız eğer sorularınız daha kısa sürede cevaplanacaktır.. üretim bölümüne girip sol üst köşeden yeni konu başlığı adı altında açabilirsiniz konunuzu

Geri