petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek kuş dişi kuşumdan kaçıyor acil yardım lutfen:(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tulum tarafından 14 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Tulum

Tulum New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba. 2 yaşında bir dişi kuşum var bana çok düşkün soframızda oturur beni odadan dışarı çıkartmaz tam kapıdan çıkarken sırtıma gelir konar izin vermez gitmeme , sürünerek çıkıyorum odadan :) 2 senedir yalnızdı 30 taneye yakın boş yumurtladı , yumurtlamasın diye herşeyi yaptım ama nafile en sonunda kuşcuya gittik salmayla eş seçtik maviş , dişimiz çok anlaşmıştı ama erkek urkekti alışır dedik getirdik. Kuşum erkek kuşu sürekli kovalıyordu. 4 gün falan tuttuk baktık hala kuş kaçıyor gittik değiştik. Şimdi aldıgımız kuşlada salmada öpüştüler falan ama eve getirdim , bu da dişimden kaçıyor, tünekten tüneğe kovalıyor bizimki , kaşıyor arada kaşımasına izin veriyor erkek ama hiç oynamıyor onunla yanına gider gitmez atlıyo, ne yapmam lazım arkadaşlar Dişim üzülür diye çok korkuyorum . bu da ikinci kuş oldugundan hata bizdemi diyorum anlamadım gitti. Herkes dişiden dert yanar bizim buranın erkekleri bir berbat.. :( YARDIMCI OLURSANIZ BÜYÜK SEVABA GİRERSİNİZ. FOTO VİDEO VS YÜKLEYEBİLİRİM.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:01 -->-> Daha önceki mesaj 12:47 --

Yardımcı olabilecek yok mu

2. ahmetmutlu06

ahmetmutlu06 New Member

Beğenileri:
    5
    Anlattıklarınızı okuyunca direk yaşadıklarımız aklıma geldi anlattıklarınızı bire bir yaşadık inanın abartmıyorum. Bizim de aldığımız ilk erkek kuş Kızın baskısına Dayanamadı yem yemeyi bırakıp öldü ne yazık çok geç fark ettik ve çok Üzüldük. Şimdi ikinci erkek aldık ayrı kafeslerde yan yana tutuyoruz. Biz yanındayken kafesleri açıyoruz ilk başta kavgalar oldu ama yaklaşık 3 hafta sonunda yavaş yavaş öpüşmeye başladılar. Kızımız artık biz çıkarken sırtımıza yapışmıyor çok kolay çıkıyoruz. Sabah 6 da uyandırıyordu şimdi hiç ölmüyor direk Erkeğin kafesine gidiyor. Yani size tavsiyem biraz sabır ile ayrı kafeslerde gözlemeniz kuşları zamanla alışacaklardır

3. Tulum

Tulum New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim anlattıklarınız için. Başka önerisi fikri olan yardımcı olursa çok sevinirim. Gözümüzden sakınıyoruz vallahi kuşumuzu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:55 -->-> Daha önceki mesaj 01:35 --

Birde kızgınlık durumları ve cinsleri nedir acaba bilgisi olan var mı

#3 Tulum, 15 Temmuz 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Temmuz 2015
  4. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    erkek kızışmış dişi daha kızışmamış

5. Tulum

Tulum New Member

Beğenileri:
    0
    Yorumunuz için teşekkürler. Kızışmış olmasında ragmen dişimden kaçmasına anlam veremedim vallahi

Sayfayı Paylaş