Karadeniz Pet

Erkek kuş ile dişi kuşun anlaşamaması

Umut SON

Meraklı Üye
Cïft muhabbet kusum var 3 -4 gune kadar hersey normaldı annenın yavruları var onceden erkekte yuvalıha gırerdı orda kalırdı ama sımdı dısı erkegı dovuyor ve burnuna zarar verdı erkek yem yeyıp yuvalıga gırmek ıstyor ama dısı dovuyor erkrktr kacıyor ne yapmam lazım !!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cïft muhabbet kusum var 3 -4 gune kadar hersey normaldı annenın yavruları var onceden erkekte yuvalıha gırerdı orda kalırdı ama sımdı dısı erkegı dovuyor ve burnuna zarar verdı erkek yem yeyıp yuvalıga gırmek ıstyor ama dısı dovuyor erkrktr kacıyor ne yapmam lazım !!

zarar verir tarzda ise kavgalar ayırın bence 10 gün kadar.

kavga zarar verici boyutta ise ayırmak gerekebilir

Birbirlerine zarar veriyorlar disi cok agresif kafese yaklasiyorum yuvaliktan hizla cikip demiri gagaliyo ayirirsam yavruiarı bırakmaz mı

Birbirlerine zarar veriyorlar disi cok agresif kafese yaklasiyorum yuvaliktan hizla cikip demiri gagaliyo ayirirsam yavruiarı bırakmaz mı

Çok şiddetli kavgaları var ise ayır kuşları şuan anne yavrularını korumak içinde kızgın olduğu içinde hırçın olabilir. Bencede ayır dişi yuvalık olan kafesde dursun.

Peki ayirdim sonra birlestirdigimde yine ciftlesirmelrmi

Yavrular büyüdü ise erkekten kıskanıyordur dişiniz; yaralamalı kavgalar var ise ayrınız, Tekrar eş olurlar sıkıntı olmaz (Lütfen konu başlıklarına acil; yardım edin Vs.. Gibi açmayınız, Konunun içeriği ile ilgili olursa hem yardım edecek arkadaşlar daha çabuk ulaşır, hem sizinle aynı sıkıntıları yaşın arkadaşlar konu başlıklarından konuya ulaşarak faydalana bilirler, )

Erkeği ayırırsanız dişi yavruları besleyecektir, mama yem ve suyu yuvalığa yakın yere takarsanız dişi fazla yorulmadan yavrulara bakar

Yavrular büyüdü ise erkekten kıskanıyordur dişiniz; yaralamalı kavgalar var ise ayrınız, Tekrar eş olurlar sıkıntı olmaz (Lütfen konu başlıklarına acil; yardım edin Vs.. Gibi açmayınız, Konunun içeriği ile ilgili olursa hem yardım edecek arkadaşlar daha çabuk ulaşır, hem sizinle aynı sıkıntıları yaşın arkadaşlar konu başlıklarından konuya ulaşarak faydalana bilirler, )
af edersiniz bidaha bu sekilde acmam yardim icin cok tesekkurler

Cïft muhabbet kusum var 3 -4 gune kadar hersey normaldı annenın yavruları var onceden erkekte yuvalıha gırerdı orda kalırdı ama sımdı dısı erkegı dovuyor ve burnuna zarar verdı erkek yem yeyıp yuvalıga gırmek ıstyor ama dısı dovuyor erkrktr kacıyor ne yapmam lazım !![/

sen erkeği ayır yavrular kendi beslenmeye başlayınca yavrular ayrı kafese al babayı annenin yanına koy çiftleşirler korkma

yavrular atlamaya yakın genelde bugibi durumlar olur dişi sitrese girmiş olmalı ayırın çiftler birbirini unutmaz merak etmeyin

Yavrular buyudu ben babayi ayirmistm sonra babayi da o kafese aldim bu sefer disi cok istekli altina yatiyor ama baba istemiyor yavrularini ariyot bende yavrularini ayirdim ama baba disiye hic yuz vermiyor disi yuvaliga girip cagiryo ama girmiyo erkek ne yapmam gerek .s

Geri