Karadeniz Pet

Erkek Kuş Isırma Sorunu

Volkan23

Yeni Üye
Öncelikle Merhabalar 2 aylık civarı bir erkek kuşum var kuşum elime geliyor hareketli heyecanlı :) ama kendini yanaklarından sevdirmiyor bi ıssırma huyudur gidiyor ne bulursa ısırıyor çoğu zaman elimide ısırıyor yani daha küçük keşfediyor desem değil hayvanda bir şiddet eğilimi var :) bu ısırma huyundan vazgeçirmek için nasıl bir yol izlemeliyim kuşun dişi olmasından da şüphelenmeye başladım forumda açtığım konuda erkek dediler bu konular hakkında yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/irk-ve-cinsiyeti-46275.html

buda cinsiyet için açtığım konunun linki.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:41 -->-> Daha önceki mesaj 10:26 --

Yardımcı olacak biri yokmu?

Kuşunuz bana 3-4 aylık gibi geldi kafa çizgileri açılmış... ısırma konusu ise , benim kuşta gıdışını sevdiriyo biraz ama ısırıyo... Eğer yanaklarını sevdirmesini istiyorsanız kuşu tam eğitime hazırken almak gerekiyo yani yeme düştükten sonra hemen sevilmeli ancak bu şekilde alışabilir. 40 günlükken almıştım yanaklarını sevdiriyo ama bazen felaket ısırıyo... Elimi götürüyorum yanaklara tüyleri kabartıyo ve bazen ısırıyo bazende hoşna gidiyor... ama her kuş kendini sevdirecek diye birşey yok çünkü özgür yaşamayı seven hayvanlar... bazı kuşların böyle davranması bence normal... eğitime devam etmelisiniz elinize alıp kısık ses tonuyla konuşun sevmeye çalışın eğer mümkünse dudaklarınızı iyice yaklaştırın ben bu şekilde alıştırdım kısacası kuşunuza daha fazla güven sağlamanız gerekecek... koaly gelsin :)

Kuşunuz bana 3-4 aylık gibi geldi kafa çizgileri açılmış... ısırma konusu ise , benim kuşta gıdışını sevdiriyo biraz ama ısırıyo... Eğer yanaklarını sevdirmesini istiyorsanız kuşu tam eğitime hazırken almak gerekiyo yani yeme düştükten sonra hemen sevilmeli ancak bu şekilde alışabilir. 40 günlükken almıştım yanaklarını sevdiriyo ama bazen felaket ısırıyo... Elimi götürüyorum yanaklara tüyleri kabartıyo ve bazen ısırıyo bazende hoşna gidiyor... ama her kuş kendini sevdirecek diye birşey yok çünkü özgür yaşamayı seven hayvanlar... bazı kuşların böyle davranması bence normal... eğitime devam etmelisiniz elinize alıp kısık ses tonuyla konuşun sevmeye çalışın eğer mümkünse dudaklarınızı iyice yaklaştırın ben bu şekilde alıştırdım kısacası kuşunuza daha fazla güven sağlamanız gerekecek... koaly gelsin :)

Yorumun için teşekkür ederim kardeşim anlaşılan eğitime devam edicez bakalım :)

ısırma sorunu bende de vardı ben de erkek diye almıştım. sonradan dişi oldugu ortaya çıktı.

Geri