Karadeniz Pet

Erkek kuş neden suluğa kur yapar?

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Arkadaşlar benim erkek kuş son günlerde iyice coştu ama yanında dişisi (10 aydır birlikteler ve eş oldular) olduğu halde gidiyor 10 dakika suluğa 10 dakika Mürekkep Balığı Kemiğine acayip kur yapıyor. Hatta kemiğe ayak atıyor arada bir de dişiye kur yapıyor ama cisimlere yaptığı kadar ateşli değil.
Neden böyle anlam veremedim.!!

Aynısı benim erkek kuşta yapıyor,inş kesin bir cevap gelir...

arkadaşlar benım görüşüm erkek kuş kendini tam olarak algılayamıyor benım arkadaşta vardı aynı sorun 1,5 sene bekledi ve sonunda sattı kuşları

arkadaşlar benım görüşüm erkek kuş kendini tam olarak algılayamıyor benım arkadaşta vardı aynı sorun 1,5 sene bekledi ve sonunda sattı kuşları

Ne demek istediğini anlayamadım aynaya kur yapsa anlarım orda kendisini görüp başka kuş zannediyor derim. Kendisini tam olarak algılayamıyor nasıl oluyor?

kuşlar gagalarını sürterek törpüler veya istemediği bişey agzında kalınca o şekilde temizler bu hareketle karsıtırmıyosrsunuz dmi

kuşlar gagalarını sürterek törpüler veya istemediği bişey agzında kalınca o şekilde temizler bu hareketle karsıtırmıyosrsunuz dmi

Yok arkadaşım o söylediklerinle kur yapan erkek kuşu ayırt edebilecek kadar tecrübem var.
Benim merak ettiğim yalnız bir erkek kuş yapsa anlarım ama yanında eşi varken neden başka şeylere kur yapıyor. Acaba dişi karşılık vermeyince oda kendisini bu şekilde mi tatmin ediyor. :D

erkekler cifleşme istegini belli etmek için kur yapar

benim kuş 2 aylık.sabahları mürekkep kemiğinin yanında duruyor.akşamları suluğun yanında uyuyor.aynı sorunlamı karşılaşcam bende.yada çok disiplinli bir kuşum var :D

benim erkek kuşda böyle yalnız bu tip olaylar sanırım dişi kuş yüz vermeyince oluyor benim erkek dişiyi beslemiye kalkıyor ama dişide onu itince doğru suluğa oraya kusuyor,tüneğe kusuyor,oraya buraya sürtünüyor

Bizimki de aynı dişi yüz vermiyor hırsını perde den çıkarıyor :D bide hafif pembe gibi bi leke bırakıyor perde ye :confused:

Geri