petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek kuş neden suluğa kur yapar?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aytekin DOĞAN tarafından 20 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar benim erkek kuş son günlerde iyice coştu ama yanında dişisi (10 aydır birlikteler ve eş oldular) olduğu halde gidiyor 10 dakika suluğa 10 dakika Mürekkep Balığı Kemiğine acayip kur yapıyor. Hatta kemiğe ayak atıyor arada bir de dişiye kur yapıyor ama cisimlere yaptığı kadar ateşli değil.
    Neden böyle anlam veremedim.!!

2. Canan Ateş

Aynısı benim erkek kuşta yapıyor,inş kesin bir cevap gelir...

3. oktay türk

arkadaşlar benım görüşüm erkek kuş kendini tam olarak algılayamıyor benım arkadaşta vardı aynı sorun 1,5 sene bekledi ve sonunda sattı kuşları

4. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Ne demek istediğini anlayamadım aynaya kur yapsa anlarım orda kendisini görüp başka kuş zannediyor derim. Kendisini tam olarak algılayamıyor nasıl oluyor?

5. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşlar gagalarını sürterek törpüler veya istemediği bişey agzında kalınca o şekilde temizler bu hareketle karsıtırmıyosrsunuz dmi

6. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Yok arkadaşım o söylediklerinle kur yapan erkek kuşu ayırt edebilecek kadar tecrübem var.
    Benim merak ettiğim yalnız bir erkek kuş yapsa anlarım ama yanında eşi varken neden başka şeylere kur yapıyor. Acaba dişi karşılık vermeyince oda kendisini bu şekilde mi tatmin ediyor. :D

7. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    erkek kuş herşeye kur yapar onun doğal davranışı bu anormal birşey değil

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

bencede doğru söylemiş ermannn.sen dişiden bahset belkide erkeği yanına almıyor

9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    erkekler cifleşme istegini belli etmek için kur yapar

10. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuş 2 aylık.sabahları mürekkep kemiğinin yanında duruyor.akşamları suluğun yanında uyuyor.aynı sorunlamı karşılaşcam bende.yada çok disiplinli bir kuşum var :D

11. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    benim erkek kuşda böyle yalnız bu tip olaylar sanırım dişi kuş yüz vermeyince oluyor benim erkek dişiyi beslemiye kalkıyor ama dişide onu itince doğru suluğa oraya kusuyor,tüneğe kusuyor,oraya buraya sürtünüyor

12. Samet Çağlar

Bizimki de aynı dişi yüz vermiyor hırsını perde den çıkarıyor :D bide hafif pembe gibi bi leke bırakıyor perde ye :confused:

Sayfayı Paylaş