Karadeniz Pet

Erkek kuş yuvalığa giriyor

• Konbuyu başlatan Ahmet Yusuf TAŞ
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Yusuf TAŞ

Guest
Evet arkadaşlar bugün farkettim dişi 2-3 haftadır girip kazıyordu yuvalığı bugün erkek girmmeye başladı dişi dışarda kalıyor içerden kazıma sesleri geliyor erkek deli gibi yüksek sesle kur sesleri çıkarıyor sizce normalmi ilk defa erkeğin yuvalığa girdiğini görüyorum

birde erkek kendi kendine kur yapıyor dişi hemen çiftleşme pozisyonu alıyor bildiğimiz U harfi gibi oluyor ama erkek aldırmıyor kendi kendine kur yapıyor benim anlamadığım erkek o kadar kur yapıyor uğraşıyor ama dişi pozisyonu alınca neden üstüne çıkmıyor acba bi sorunmu var şimdi dişinin yuvalığa girmesine izin vermiyor kendisi girip kazıyor nedendir bu ?

herşey normal biraz beklemelisin,acele etme onlar işini bilir fazla rahatsız etmemeye çalış

erkekde giremezmi ´? Sacma konular acmayin

Ben burda soru soruyorum sana saçma geliyorsa cevap vermessin gider benim asıl sorunum eskiden o kadar kuşum vardı yumurtladılar ama erkek kuş bir defa bile yuvalığa girmiyordu neyse bekleyelim birde dişi kuş 2.5 3 yaşlarında daha önce yumurtlamadı çiftleştikten 2-3 ay sonra yumurtlar dediler doğrumu ?

Arkadaşlar az önce yuvalığın kapağını ilk defa açtım içinde bir tane yumurta vardı hafif içine göçmüş sanırım erkek kırıyor yada dişiyle erkek bi ara yuvalıktaydı o sırada ezmiş olabilirler nasıl farkedemedimki ben bunu dişi zaten çok büyük duruyordu anlamam gerekirdi eğer erkek kırıyorsa erkeği ayırmam gerekirmi kıskançlıktan yapması mümkün değil fazla ilgilenmiyorum sizce ne yapmam gerekir

Geri