Karadeniz Pet

Erkek kuş yuvaya giriyor neden ?

oguzhan5881

Meraklı Üye
Erkek kuş bu aralar sık sık yuvaya giriyor yada deliğin önünde durup içeri bakıyor kendi yuvanın önündeyken dişiyi içeri sokmuyor bunu neden yapıyordur ?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkek kuş bu aralar sık sık yuvaya giriyor yada deliğin önünde durup içeri bakıyor kendi yuvanın önündeyken dişiyi içeri sokmuyor bunu neden yapıyordur ?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
valla açıkcası benım kusta gırıp cıkıyor ancak nedenını bılemıyorum :D

erkek kuş çiftleşmek istediği için olabilir.benimkide ne zaman yuvaya girse hemen girip çıkarırdı.bu bir zamandan sonra düzelir.burada önemli olan dişinin yuvaya ilgi duyması.

erkek kuş çiftleşmek istediği için olabilir.benimkide ne zaman yuvaya girse hemen girip çıkarırdı.bu bir zamandan sonra düzelir.burada önemli olan dişinin yuvaya ilgi duyması.
dişinin yuvaya ilgisi çok fazla sürekli yuvaya girip çıkıyor içini kemiriyor ama bazen erkek yuvanın önüne geçip içeri bakıyor ve dişiyi sokmuyor

Bunun tek sebebi. Erkek kus icgudusel olarak ortamin guvenligini saglama amacli yani yuvanin ici guvenli mi degil mi diye yapiyor guveninden emin olumca disinin kafasina vurup onu yuvaya yoneltecektir. Yani kafeste yoneticilik yapmaya calisiyor oldugu icin

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişiyi veya varsa yavruları besliyor olabilir. Dişi dışaırdaysa, yuvanın güvende olduğunu gösteriyor olabilir. Yuvalık içinde kemirecek bir şeyler keşfetmiş olabilir. Daha sayacak birçok şey var. Ancak kötüye yorulacak bir durum pek gözlenmez.

Benim erkek kuş yuvanın içerisinde bakıyor ikiside kızışmış aslında ama ciflesme görmedim dişinin kuyrugu aşağıda ve çok kalamar kemigi tüketiyor ayrıca yuvanın dışını kemiyor dışı çok fazla yuvaya girmiyor en fazla 2-3 kere

Benim erkek kuş yuvanın içerisinde bakıyor ikiside kızışmış aslında ama ciflesme görmedim dişinin kuyrugu aşağıda ve çok kalamar kemigi tüketiyor ayrıca yuvanın dışını kemiyor dışı çok fazla yuvaya girmiyor en fazla 2-3 kere
Dişi izin vermedikçe çiftleşme olmaz 👍

Geri