Karadeniz Pet

Erkek kuş

• Konbuyu başlatan Tuan MAKSEL
  • Başlangıç tarihi
T

Tuan MAKSEL

Guest
Selam arkadaslar sizlere sorum ..Erkek kusum kizismis ama disi kusum suan hazir degil buraya kadar gayet normal.
Disi kusumu alali 1 ay oldu ilk gunden itibaren yem kusma opusme kasima vs. Seyler basladi disi kus arada meraktan yuvayada giriyor kisa surelide olsa.
Suanki yerleri tv olan oturma odasinda kuslar insan icinde yani.
Bu ay icinde evleniyorum ve ust kata kendi evime sessiz biyere koycam
(Disi kusum erkegin yanindan baska biyere gectiginde ve ozellikle erkek tunekte disi yemlikte yem yedigi sirada erkek kusum disiyi rahatsiz etmek icin asiri derecede hizli kanat cirpmaya basladi resmen disinin yem yemesini istemiyorgibi.erkek hizli kanat cirpip rahatsiz ettiginde disi yem yemegi birakip erkegin yanina geldiginde kanat cirpma isini birakip kur yapmaya basliyor)
Bu hizli ve surekli kanat cirpma islemi beni baya bi rahatsiz disiyide huzursuz etmeye basladi.
Siz olsaniz ust kata koyup gozlemlermiydiniz yoksa erkegi degistirirmiydiniz.erkek kizgin diyorum ciflesmek icin yapiyordur diyorum ama bu sira baya rahatsiz olmaya basladim erkekden

tercih senin bence bu konuda. bende bu aralar dişinin huysuzluklarından erkeği sürekli hırpalayıp son ses bağırmasından rahatsızım ama gönlüm el vermiyor ayırmaya.

Valla napcami sasirdim ya ayirip bi kizismis kus alip zar aticam artik belki ciflesirde erkek rahata erir die

Kanat çırpmayı böle algılamamak lazım kuşlarınızo ne kadar sıklıkla çılarıyorsunuz antreman yapıyor olabilir ayrıca yediği yemi hızlı sindirmek içinde kanat çırparlar az sabredin diyorum :)

Ucurmakla alakasiz bi durum bu.disi kus tek basina yem yerken yada erkegin yaninda olmadigi durumlarda yapiyor disi erkegin yanina geldiginde hersey normal

benim erkekde dişi yem yediğinde kuyruğunu yakalayıp çekiştiriyor bence şundan yapıyor erkek yem yemesin de ben ona yedireyim düşüncesi olabilir

benim erkekde dişi yem yediğinde kuyruğunu yakalayıp çekiştiriyor bence şundan yapıyor erkek yem yemesin de ben ona yedireyim düşüncesi olabilir

evet bu esnada dişi yanına geldıgınde çırpınmayı bırakıp ya kur yapıyor yada yem yedırmeye calısıyor.

Geri