petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek kuşlarımı değiştirsem olur mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mete Aytun AYDIN tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mete Aytun AYDIN
    Gizli

Merhaba arkadaşlar ben iki çift muhabbet kuşum var. Birinci çiftim eş tutmuş,aldığım zaman dişinin poposunda yumurtası vardı. Yer değişiminden olsa gerek dişi o yumurtayı yuvalığa yaptı ve başka yumurta yapmadı,üstünede yatmadı. Diğer çiftim ise bende 6 aydır olan birbirini kaşıyan,yemle besleyen,hatta 5 aydır dişinin kuyruğu eğik ve yüzünde çekilme olan bir kuş.Erkekte dişi de kızışmış ama icraat yok. Normalde dişinin erkekten korması ya da kaçması lazımken erkek dişiden korkuyor. Dişi erkeğe yanaşıyor erkek kaçıyo :D.Erkekte sorun var galiba. İki erkek kuşumda mavi ve tamamen aynı. Ben bu erkek kuşların yerini değişsem birşey olur mu? ;). Muhabbet kuşları çok hassas hayvanlar olduğu için olduğu için sonradan tekrar eski eşlerinin yanına koysam bir sorun çıkarırlar mı? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum...

2. Yılmaz Ç.
    Gizli

Hocam her zaman dişinin sözü geçer. Benim kuşlarda öyle. Eş tutmama olayını da göz önüne almanız gerekir. Nijer tohumu felan atarsanız faydası olabilir.

3. Mete Aytun AYDIN
    Gizli

Mesela 1. çiftimde erkek çok baskın erkek dişiye yanaştımı dişi vurmuyor dişi kaçıyor.Ama 2. çiftimde dişi çok aşırı baskın,erkek dişiyi görünce kaçıyor :D. Acaba kuşların kişilikleriyle mi alakası var???

4. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Erkek kuşlar bazen çekinik oluyor. Baskın bir erkek olursa iyi olur.

5. Onur TÜFEKCİ
    Gizli

Biraz daha beklemeniz daha mantıklı, dişi kuş kolay eş tutmaz çünkü. Biraz sabredin.

6. Sevtap DERİN
    Gizli

Dişinin eli maşalı anlaşılan. :) Değiştirmemenizi tavsiye ediyorum. Bu sefer diğer kuşunuzda da problem olabilir. Demek dişi kızışmamış ya da eşini beğenmemiş. Beklemek lazım ne yazık ki. Canları ne zaman isterse onlar yapacaktır zaten.

7. Mete Aytun AYDIN
    Gizli

Biraz daha bekleyeyim o zaman.

Sayfayı Paylaş