Karadeniz Pet

Erkek küstü vazgeçti.

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Arkadaşlar günaydın,
Bize alışkın olan (6 aydır beslediğim) erkek kuşuma 15 gün önce dişi aldım. Erkek yaklaşık 10 gün dişinin peşinde koştu kur yaptı yem verdi (bu arada bizide hemen sattı tabi başıma konmayı bıraktı elime gelmedi) ama dişi ne itiraz etti nede karşılık verdi çok sessiz ve pasif kaldı.
Son 3-5 gündür erkeğin dişiye hiç ilgisi kalmadı arada bi meraba diyor o kadar yem vermeyi kur yapmayı kesti ve tekrar bize gelmeye başladı kafesten çıkarınca hemen omzumuza kafamıza geliyo dişi onu çağırıyo ama erkek hiç oralı değil.
Kafes içinde sorun yok kavga etmiyorlar sadece erkek yeşillik falan verince kıskançlık yapıyo dişiye yedirmiyo.
Acaba dişiyi değiştirmem mi gerekiyo? Eş tuttularmı tutmadılar mı?

Eş seçimini görücü usulü yaptınız herhalde.

Bizde büyükler ne derse o hesabı :) kendim petshoptan beğenip aldım. Dişi hala alışma evresinde 15 gündür sabrediyorum ama sinir olmaya başladım sağlıklı bir sorunu yok ama hala açılmadı çok hareketsiz ve sessiz.

15 gün oldu alalı biraz daha bekleyecez ozaman tam alışmadı ortama demekki.bazı kuşlar daha kısa süredede etrafına alışabiliyo.sağlığı iyiyse sıkıntı yok bekle

Ben beklerim de erkek kuş soğudu dişiden öyle olunca insanın hevesi kaçıyor. Aynı kafeste yanyana duruyorlar ama birbirlerinden haberleri yokmuş gibi davranıyorlar. Bakalım hayırlısı.

15 gün oldu alalı biraz daha bekleyecez ozaman tam alışmadı ortama demekki.bazı kuşlar daha kısa süredede etrafına alışabiliyo.sağlığı iyiyse sıkıntı yok bekle

Gökhan ustama katılıyorum.

ya ver kızıştırıcıyı uğraşma benim kuşu alalı 3 gün olduğunda kızıstırıcı aldım 1 hafta sonra .d

1. olarak siz sanırım kuşları bırakıyosunuz eğer kuşlarından yumurta ve yavru almak istiyosan kesinlikle bunu yapma mama ve kızıştırıcı takviyesi yap o bulur yolunu hemde 15 günde olacak iş değil

Erkek dişiye yem yedirmiyor dişi yem yemeye çalıştığında sesli bir şekilde ötüyor ve ona vuruyor ama daha sonra kendisi yemi yiyip dişiye kusuyor bunun nedeni nedir acaba. Yani sen yeme ben yer sana veririm diyor.

Erkek dişiye yem yedirmiyor dişi yem yemeye çalıştığında sesli bir şekilde ötüyor ve ona vuruyor ama daha sonra kendisi yemi yiyip dişiye kusuyor bunun nedeni nedir acaba. Yani sen yeme ben yer sana veririm diyor.

Bi' nevi onun gibi bi' durum var ortada :) Ya da o anlık vereceği yem yoktur depoda :) dişi de ısrarcı olunca vuruyordur.

Dişinin hala yemlikten yem yediğini görmedim.
Ben yemliği yerinden çıkartıp elimle önüne uzatıyorum biraz bakıyor sonra bir iki yiyor o arada erkek hemen dişiye müdahale ediyor ve yedirmiyor. Sonra kendisi dişiye kusuyor.

Kuşlar daha yeni eş olduğu için böyle hareketler doğaldır. Eğer yemlik 1 kapsa 2 kaba çıkartın dişi de rahat yiyebilir.

Geri