Karadeniz Pet

Erkek kuşu dişinin elinden aldım

• Konbuyu başlatan seraphin
  • Başlangıç tarihi
S

seraphin

Guest
Merhabalar,
Yaklaşık 3ay kadar önce 5 yaşındaki dişimin yanına yalnız kalmasın diye 1 yaşına yakın bir erkek kuş almıştım sizin de fikirlerinizi alarak. Dişi erkeğe saldırır diye endişelenmiştim ama hiç öyle olmadı. Hemen anlaştılar. Benim kız tüy kaşımayı bilmiyor ama birbirlerine yem yediriyorlar ötüşüyorlardı. Oğlan kur yapıyordu. Kızım da cevap veriyor, ceresi de kıpkırmızı oldu diye yuvalık koydum. Kız yuvayı epey düzenledi ama sonra tüy değiştirdi bir ara verdi sonra yine yuvayla ilgilenmeye devam etti. Bu sabah dişi erkeğe resmen öldürmek için saldırdı elinden zor aldım. Hayvanın bacağını kanatmış. Benim de elimi kanatti. Hemen ayırdım. Şu an dişinin ceresi yine kırmızı kahve. Niye boyle olmus olabilir? Yemde nijer tohumu var o mu yapti? Hatun beyinden mi bıktı?:) ne kadar ayrı tutmam lazım? Teşekkürler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:29 -->-> Daha önceki mesaj 08:28 --

Bu arada bu dişiden ilk eşinden yumurta aldım 30 kadar ama yavru alamadım

Valla bazı dişiler gerçekten erkeği eş olarak istemiyorsa öldürene kadar erkeğe saldırırlar.
Çiftleşmelerini gözünüz ile gördüyseniz bi süre ayrı tutup sonra tekrar bir araya getirip takip edin.
Ama emin olmadan bütün gece dişinin yanında bırakmayın derim.

En yakışıklı erkek kuşumu böyle kaybetmiştim.

KARADUL resmen. Bir arkadaşımın da başına gelmişti. Dişi erkek olanı öldürdü. Nedendir bilmem erkek el kaldırmaz mı hiç? Tavsiyem dişi yi sonsuza dek erkekten ayırmanız. Dişiler genelde yarım bırakmazlar işlerini.

dişi kuş sitirese girmiştir 1 hafta kadar yana yana birbirlerini görecek şekilde ayırın sorun büyük ihtimalle cözülür

Sabahtan dişi kuşu kafeste bırakıp erkeği dışarı salmıştım. Ev halkı dişiyi de salmış kıyamayıp. Şu anda ölen kalan yok ama endişeliyim. Akşamki duruma göre ayıracağım.
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

evin içinde hiçbir şey olmaz yapacaksa kafeste yapar. dikkat et.

Geri