Karadeniz Pet

Erkek kuşum da mantar,mı var

leonidas01

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Erkek kuşumun ceresinde mantar,mı çıkmış bakar mısınız tecrübelerinize ihtiyacım var.

XoRQY3.jpg
[/url][/IMG]

MyAn6M.jpg
[/url][/IMG]

L45Va0.jpg
[/url][/IMG]

AqrRqq.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:21 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

Bilgi rica ediyorum arkadaşlar.

Evet mantar. Kafesi ve butun aksesuarlari sirkeli su ile yikayin. Eger yavru veya yumurta hazirligi yoksa disiye bulasmamasi icin disiyi ayirin. Bu benim gorusum ustalar ne der bilemem

Son düzenleme:
teşekkür ederim kardeşim kuşlarım damızlık 2 ay önce aldım yavrularını,
bu mantar yeni çıktı kafesi de dün değiştin her şey hijyenik durumda,
peki nasıl bir ilaç önerir siniz İnternet ten araştırdım bir çok kişi vazelin sürün diyor bazı kişilerde mantar ilacı alın diyor sizce ne yapmalıyım ?

teşekkür ederim kardeşim kuşlarım damızlık 2 ay önce aldım yavrularını,
bu mantar yeni çıktı kafesi de dün değiştin her şey hijyenik durumda,
peki nasıl bir ilaç önerir siniz İnternet ten araştırdım bir çok kişi vazelin sürün diyor bazı kişilerde mantar ilacı alın diyor sizce ne yapmalıyım ?
Kuş maalesef mantar olmuş. Terramycin veya vaselin kullanabilirsin. Bunun yanında mantar ilaçları da satılıyor. Geçmiş olsun.

evet beyaz vazelin cok işe yarıyor benim kuşumdada vardı haftada bi sprey le banyo yaptırdım ve her sabah vazelin sürdüm şimdi canavar gibi

Mantar için Trosdy Krem kullanılabilir.Her gün pamuklu çubuk ile gözüne kaçırmadan etrafına sürün. Sonraki gün nemli pamukla temizle, yeniden sürün. 1 hafta 10 gün kadar bu şekilde devam edin.

bilgileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar tedaviye hemen başlıyorum.

Geçmiş olsun bir an önce de dişiden ayırıp tedaviye başlayınız

Geri