petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

erkek kuşum dişiyle çiftleşmeyi bilmiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gül başaran tarafından 26 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. gül başaran

selamlar erkek muhabbet kuşum haziran ayında aldım 1 yaşını geçmişti ve konuşuyordu .elimde çiftleşmeye çalışıyor bir çok dişi aldım öpüşüyor onlarla ama nasıl yapacağını bilmiyor doğduğundan beri yalnızmış ve konuşmayı öğrendiğinden başka kuşlarla iletişimi olmadığından bilemiyor sanırım nasıl çiftleştirebilirim kuş helak oldu el ,ayak parmağı koltuk kenarlarında yapıyor ama dişilerle yapmıyor ne önerirsiniz...vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

2. Furkan Yahya ÖZMEN

Beğenileri:
    0
    Valla sabır kardes rahat bırak bir dışı yle sürekli disiyi degistirme

3. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Aldiginiz disi kuslarla en fazla ne kadar sure birlikte kaldilar? Bir de kusunuzu kafes disina saliyor musunuz?

4. gül başaran

2 -3 ay geçiriyor bir dişiyle kafeste öpüşüyorlar yemek paylaşıyorlar ama çiftleşmek yok .kuşları salıyorum uçuyorlar erkek kuş elime konup ihtiyacını gideriyor yani hayvan dişiyle yapması gerektiğini bilmiyor. 1 yaşına kadar tek yaşamış insanlarla kendi ırkını ve karşı cinsi tanımamış bunun için çok zor dediler kuşçular ..konuşması bozuldu ama sağlığı için dişi aldım mecburen..kısacası kuşa nasıl öğretiriz dişiyle olması gerektiğini

5. Furkan Yahya ÖZMEN

Beğenileri:
    0
    Değiştirme disiyi

6. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Yem kusma, birbirini kasima gibi davranislar varsa es tutuyor demek. Ama ciftlesme icin biraz daha sabir gerekiyor. Bence oncelikle kafes duzenini degistirin. Ayna, salincak vb. Oyuncaklari kaldirin. Ve disiyle birlikte oldugu surece kafes disina salmayin. Birbirlerine iyice alissinlar. Disari cikamayinca, mecburen disiye yonelecektir. Yine de ciftlesme olmazsa, 2 hafta kuslari ayri kafeslere koyun birbirlerini gorecek sekilde. Sonra disiyi erkegin oldugu kafese atarsiniz. Yine de daha deneyimli arkadaslarin fikirlerini almakta fayda var.

7. tanmalvic

tanmalvic Member

Beğenileri:
    7
    dişiler hazır değillerdir belki :) kızgın bir dişiyle deneyin bence

8. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Kuşlarınızın resmini eklermisiniz?gül hnm

9. gül başaran

10. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Sizin kus disari cikmaya cok alismis. Malesef yavru almak icin ikisini de kafeste tutmalisiniz. Ustalarimizin tavsiyesi bu yonde. Benim de disi kusum, erkek gelmeden disari cok cikardi. Cikarmayinca da surekli oter, kafesin tellerini tirmalardi. Erkek gelince bir sure yine devam etti, ozellikle beni gorunce cildirirdi. Ama [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abim yavru almak icin kuslari salmamam gerektigini soyledi. Simdi 1 ayi gecti ve artik disi kafesinde daha huzurlu. Erkegin kurlarina karsilik veriyor. Arada yine ufak tefek kavgalar oluyor ama onlar da isin tuzu biberi olsun :)

#10 Hakan Gungor, 26 Şubat 2015
    Son düzenleme: 26 Şubat 2015
  11. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0

12. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    Benim dişi kuşumda da ayni problem var eş aldigimda önce benim elimde ciftlesmek istiyordu eşiyle hiç çiftlesmedi sanirim yada ben gormedim ama 4 tane yumurta yapti. Hepsi bostu yumurtalari attim şimdi kafesten de cikarmiyorum eşiyle ilgileniyor. Hala çiftlesme gormedim ama umut var gibi. Tabi bu arada benden de baya uzaklasti elime pek gelmiyor oynamiyor benimle

13. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kuşların nasıl çiftleşeceklerini unutmaları veya bilmemeleri pek mümkün değil. Dişi izin verdiğinde sorun çözülecektir bence. Siz kafesten çıkartmayın kuşlarınızı . İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.

14. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Gayet iyi açıklamışsın. Dediklerin yeterli zaten.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu çiftleşmeyi bilmiyor

,
  2. erkek kuşum çiftleşmeyi bilmiyor