Karadeniz Pet

Erkek Kuşum Kızgınlık

• Konbuyu başlatan Albinocuk
  • Başlangıç tarihi
A

Albinocuk

Guest
merhaba arkadaşlar erkek kuşum 10 veya 11 Aylık Tam hatırlamıyorum :eek: Kızgınlığa Girdiğini Şüphelendim Salmaya Atıp eş tutmasını bekliyeceğim Yaş Tahmini ve Kızgınlık Dönemin'demi Cevap verirseniz sevinirim ? HD Resim Yükledim net bilgi verebilmeniz için. bugün veya yarın eşe atıcam :(

Resim Link 1: http://www.resimagaci.com/img/67l2r23.jpg

Cevaplarınızı bekliyorum...

Bence tam zamani. 8 aylik br disi lazim ona.

Anlaştığı kuşun 8 ay üstü olmasımı gerekiyor ?
İlk Defa eşe salıcam. resim cektiğim kafes'te folluk yeri yok yavruyken almıştım ben ona eşe atıcağım zaman çifleşmeleri için rahat kafes alıcam, folluğu hemen takmalımıyım yoksa çifleştikleri zamanmı takmalıyım? + Eve Getirdiğim'de ayrı kafeslerde yan yanamı tutayım Alışmaları için yoksa hemen 2'sinide kafese mi koymalıyım. ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok faydalı bir konu olmuş, birçoğumuz ilk defa yavru alacak belki..bizim acemiliğimizden bilgisizliğimizden kuşlar zarar görmemeli..tecrübeli arkadaşlar detaylı açıklamalar yaparsa bicok kuş sahibine katkısı olacaktır..

Dişi ve erkek kuşlar hemen hemen 8 aylıkken çiftleşmeye hazır hale gelirler. Yavru almak isteyen arkadaşlar 8-9 aylık erkek kuşlarına yine en az 8 aylık dişi, dişi kuşlarına da bir kaç ay büyük erkek kuş alabilirler. Yukardaki kuş 11 aylık deniyor 9 aylık bir dişi de alınabilir o yaşlarda kızışmış dişi bulunur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:59 -->-> Daha önceki mesaj 11:56 --

Anlaştığı kuşun 8 ay üstü olmasımı gerekiyor ?
İlk Defa eşe salıcam. resim cektiğim kafes'te folluk yeri yok yavruyken almıştım ben ona eşe atıcağım zaman çifleşmeleri için rahat kafes alıcam, folluğu hemen takmalımıyım yoksa çifleştikleri zamanmı takmalıyım? + Eve Getirdiğim'de ayrı kafeslerde yan yanamı tutayım Alışmaları için yoksa hemen 2'sinide kafese mi koymalıyım. ?

Kafesi büyütüp yuvalığı takabilirsiniz hemen dişinin orayı benimseyip alışma süreci olur. Tünek sayısını bir'e indirin ve yuvalığa göre ayarlayın yemlik suluklarıda tüneğe göre düzenlersiniz yemliklerin tüneği varsa sıkıntı olmaz. Salmaya salıp eş tutmasını beklicem demişsiniz ilk mesajda, eş tutarsa ayrı kafese koymanıza gerek yok. Kendiniz gidip kızışmış dişi alıcaksınız o zaman ayrı kafeslerde yan yana koyun o şekil bir alışma süreci yaşasınlar.

Forum'da konuda okumuştum eş alındığı zaman ayrı kafeslerde bi mühted tutulur Birbirlerine ilgi gösteriyorlarsa ozaman tek kafese alınmalıdır die. Dediğiniz gibi anlaştığı eşi direk ikisinide kafese koyacağım. + Folluk Hemen takmalımıyım yoksa çifleştiği zamanmı takmam gerekiyor?

Dişi kuş eşini secer erkek değil eğer 1 erkek kuşunuz var ise bol dişili bi salmaya salın ve birkaç gün takip edin zaten bir dişiyle cok iyi anlaştığı bariz belli olacak ve gün boyu yan yana duracaklar ve başlarını kaşıyacaklar :):)

Salmaya salarsanız eşini bulur arkadaşın dediği gibi gibi zaten salmaya salıcam demişsiniz bende ona göre cevap verdim. Folluğu takabilirsiniz hemen dediğim gibi dişi alışır benimser.

Şimdi anlaştığı eşide alıp direk aynı kafese koymayın salma var ise ortadan bölmeli bi tarafına birini dier tarafına birini koyun yeni gelen kuşun ortama alışması için 7 gün kadar bekleyin rahatsız etmeyin arada gözlemleyin birbirlerini tellerin arasından öpmeye çalışacaklar 7 günün ardı ndan aynı kafese alıp yuvalığı takabilirsiniz 2 günde bir suluğa vitamin atın haftada birgün mama hazırlayıp verin kısaü ssürede kızışıp çiftleştiklerini göreceksinz sabah erken vakitlerde gözlemleyip yakalayabilirsiniz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:46 -->-> Daha önceki mesaj 09:43 --

2743dc5f5725719bcc6ea166cc1c7f81.jpg
buda benim kuşumun ikinci çiftleşmeden olan ilk yumurtası 4 gün önce geldi şuan 3 oldu :)

Arkadaslar herkes salma diyor ben yeni başladım da bu işe salma ne demek?

Büyük geniş bölmeli kafes kuşu dinlendirmek iyidir 12 saat uyku mesela :)

Karar Versek Direk Kafesemi Koyayım Yoksa. Suan 1 Kafes Var Aldığım zaman Kafes BOş kalacak ona dişi kuşu koysam yan yana getirsem kafesleri öpüşme ilgi felan oldumu erkeğin yanına atarım Doğru Secim mi?

E ve t aynen öyle ikisini ayrı kafeste bi hafta tutun ortama alışsınlar birbirlerini tanısınlar sonra aynı kafese koyun yuvalıkta takılı kalabilir

Kuşu Bugün eşe Attım 2-3 Saat Öpüşmeye çalıştı Dişiyle ama dişi kafasını hep geri cekti başka kuşla ilgilenmedi dişi kuşu inceledim yumurta yabmış daha önce dişiyi aldım suan aynı kafesteler. Resim isterseniz atabilirim?

Karar Versek Direk Kafesemi Koyayım Yoksa. Suan 1 Kafes Var Aldığım zaman Kafes BOş kalacak ona dişi kuşu koysam yan yana getirsem kafesleri öpüşme ilgi felan oldumu erkeğin yanına atarım Doğru Secim mi?

salmada eş tutuktan sonra yuvalık takıcağın kafese ilk erkek kuşu sal 1 hafta kafes hakımıyetini kursun kafes hakimiyetini erkek kurduğu zaman daha rahat çiftleşiyorlar

Geri