Erkek Kuşum Kızgınlık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Albinocuk tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Albinocuk
  Çevrimdışı

  Albinocuk Guest

  merhaba arkadaşlar erkek kuşum 10 veya 11 Aylık Tam hatırlamıyorum :eek: Kızgınlığa Girdiğini Şüphelendim Salmaya Atıp eş tutmasını bekliyeceğim Yaş Tahmini ve Kızgınlık Dönemin'demi Cevap verirseniz sevinirim ? HD Resim Yükledim net bilgi verebilmeniz için. bugün veya yarın eşe atıcam :(

  Resim Link 1: http://www.resimagaci.com/img/67l2r23.jpg

  Cevaplarınızı bekliyorum...
   
 2. KORDON
  Çevrimdışı

  KORDON Profesyonel

  Katılım:
  2 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.111
  Beğenileri:
  5
  Yer:
  İZMİR, KSK
  Bence tam zamani. 8 aylik br disi lazim ona.
   
 3. Albinocuk
  Çevrimdışı

  Albinocuk Guest

  Anlaştığı kuşun 8 ay üstü olmasımı gerekiyor ?
  İlk Defa eşe salıcam. resim cektiğim kafes'te folluk yeri yok yavruyken almıştım ben ona eşe atıcağım zaman çifleşmeleri için rahat kafes alıcam, folluğu hemen takmalımıyım yoksa çifleştikleri zamanmı takmalıyım? + Eve Getirdiğim'de ayrı kafeslerde yan yanamı tutayım Alışmaları için yoksa hemen 2'sinide kafese mi koymalıyım. ?
   
  #3 Albinocuk, 15 Ağustos 2014
  Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ağustos 2014
 4. bülent bilgiç
  Çevrimdışı

  çok faydalı bir konu olmuş, birçoğumuz ilk defa yavru alacak belki..bizim acemiliğimizden bilgisizliğimizden kuşlar zarar görmemeli..tecrübeli arkadaşlar detaylı açıklamalar yaparsa bicok kuş sahibine katkısı olacaktır..
   
 5. Ensar YILMAZ
  Çevrimdışı

  Ensar YILMAZ Profesyonel

  Katılım:
  23 Haziran 2014
  Mesajlar:
  767
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  kocaeli/Bekirpaşa
  Dişi ve erkek kuşlar hemen hemen 8 aylıkken çiftleşmeye hazır hale gelirler. Yavru almak isteyen arkadaşlar 8-9 aylık erkek kuşlarına yine en az 8 aylık dişi, dişi kuşlarına da bir kaç ay büyük erkek kuş alabilirler. Yukardaki kuş 11 aylık deniyor 9 aylık bir dişi de alınabilir o yaşlarda kızışmış dişi bulunur.

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:59 -->-> Daha önceki mesaj 11:56 --

  Kafesi büyütüp yuvalığı takabilirsiniz hemen dişinin orayı benimseyip alışma süreci olur. Tünek sayısını bir'e indirin ve yuvalığa göre ayarlayın yemlik suluklarıda tüneğe göre düzenlersiniz yemliklerin tüneği varsa sıkıntı olmaz. Salmaya salıp eş tutmasını beklicem demişsiniz ilk mesajda, eş tutarsa ayrı kafese koymanıza gerek yok. Kendiniz gidip kızışmış dişi alıcaksınız o zaman ayrı kafeslerde yan yana koyun o şekil bir alışma süreci yaşasınlar.
   
 6. Albinocuk
  Çevrimdışı

  Albinocuk Guest

  Forum'da konuda okumuştum eş alındığı zaman ayrı kafeslerde bi mühted tutulur Birbirlerine ilgi gösteriyorlarsa ozaman tek kafese alınmalıdır die. Dediğiniz gibi anlaştığı eşi direk ikisinide kafese koyacağım. + Folluk Hemen takmalımıyım yoksa çifleştiği zamanmı takmam gerekiyor?
   
 7. bayramozlem
  Çevrimdışı

  Dişi kuş eşini secer erkek değil eğer 1 erkek kuşunuz var ise bol dişili bi salmaya salın ve birkaç gün takip edin zaten bir dişiyle cok iyi anlaştığı bariz belli olacak ve gün boyu yan yana duracaklar ve başlarını kaşıyacaklar :):)
   
 8. Ensar YILMAZ
  Çevrimdışı

  Ensar YILMAZ Profesyonel

  Katılım:
  23 Haziran 2014
  Mesajlar:
  767
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  kocaeli/Bekirpaşa
  Salmaya salarsanız eşini bulur arkadaşın dediği gibi gibi zaten salmaya salıcam demişsiniz bende ona göre cevap verdim. Folluğu takabilirsiniz hemen dediğim gibi dişi alışır benimser.
   
 9. bayramozlem
  Çevrimdışı

  Şimdi anlaştığı eşide alıp direk aynı kafese koymayın salma var ise ortadan bölmeli bi tarafına birini dier tarafına birini koyun yeni gelen kuşun ortama alışması için 7 gün kadar bekleyin rahatsız etmeyin arada gözlemleyin birbirlerini tellerin arasından öpmeye çalışacaklar 7 günün ardı ndan aynı kafese alıp yuvalığı takabilirsiniz 2 günde bir suluğa vitamin atın haftada birgün mama hazırlayıp verin kısaü ssürede kızışıp çiftleştiklerini göreceksinz sabah erken vakitlerde gözlemleyip yakalayabilirsiniz :)

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:46 -->-> Daha önceki mesaj 09:43 --

  [​IMG] buda benim kuşumun ikinci çiftleşmeden olan ilk yumurtası 4 gün önce geldi şuan 3 oldu :)
   
 10. BaranGuney123
  Çevrimdışı

  Arkadaslar herkes salma diyor ben yeni başladım da bu işe salma ne demek?
   
 11. bayramozlem
  Çevrimdışı

  Büyük geniş bölmeli kafes kuşu dinlendirmek iyidir 12 saat uyku mesela :)
   
 12. Albinocuk
  Çevrimdışı

  Albinocuk Guest

  Karar Versek Direk Kafesemi Koyayım Yoksa. Suan 1 Kafes Var Aldığım zaman Kafes BOş kalacak ona dişi kuşu koysam yan yana getirsem kafesleri öpüşme ilgi felan oldumu erkeğin yanına atarım Doğru Secim mi?
   
 13. bayramozlem
  Çevrimdışı

  E ve t aynen öyle ikisini ayrı kafeste bi hafta tutun ortama alışsınlar birbirlerini tanısınlar sonra aynı kafese koyun yuvalıkta takılı kalabilir
   
 14. MuratKaraKoç
  Çevrimdışı

  Kuşu Bugün eşe Attım 2-3 Saat Öpüşmeye çalıştı Dişiyle ama dişi kafasını hep geri cekti başka kuşla ilgilenmedi dişi kuşu inceledim yumurta yabmış daha önce dişiyi aldım suan aynı kafesteler. Resim isterseniz atabilirim?
   
 15. alperkuyumcu
  Çevrimdışı

  alperkuyumcu Profesyonel

  Katılım:
  22 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  212
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Tekirdağ/Çorlu
  salmada eş tutuktan sonra yuvalık takıcağın kafese ilk erkek kuşu sal 1 hafta kafes hakımıyetini kursun kafes hakimiyetini erkek kurduğu zaman daha rahat çiftleşiyorlar
   

Sayfayı Paylaş