Karadeniz Pet

erkek kuşum kızışmadı yardım edin :D

egegünesi

Yeni Üye
arkadaşlar dişi kuşum kızışmış ceresi kan çanağı gibi simsiyah ama erkek açık mavi bide dişi erkekten 1-2 ay büyük hemde dişi biraz iri erkeğe göre kafeste ayna yok yuvalık takılı dişi istekli gibi ama erkek dişiden kaçıyor erkeği değiştirsemmi yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lütfen Konularda Acil! Başlığı Kullanmayın Elbette Acil Olabilir Ama Her Şekilde Bilgisi Olan Arkadaş Yardımcı Olacaktır Zaten...

Kızışmışsa bekleyip onlara zaman tanıyın...

fotoğraf atın belki erkek sandığınız kuş dişi olabilir eğer ceresi açık maviyse

Fotoğrafını yüklerseniz, sitedeki ustalarımız faydalı yorumlar yapabilirler bu konuda...

Fotoraf yükleyemiyorum nasil yuklenir

Son düzenleme:
Arkadaşın yeni olmasından dolayı bu seferlik konu başlığı sebebi ile yasaklanmıyor, Tekrar başlık kurallarına uyulmadığı taktirde, site kuralları uygulanacaktır,

arkadaşlar yardım edin erkek dişi bunlar 3 aydır yan yana dişi iri gibi erkeği yakaldık o biraz zayıf yorum larınızı bekliyorum birde fotoraf yükleyemiyorum galiba yeni hesap ondan

Egegunesi fotoğraflarını hızlıresim.com a yükle forum yazan linki buraya yapıştır

Kuşunuz yetişkin bir erkek
Kendini henüz hazır hissetmiyor olabilir
Kafes koşullarını beğenmiyor olabilir
Kafeste bnm gördüğüm 3 tünek var birde salıncak var
Salıncağı ve tüneğin birini çıkarın
Kafeste 2 tünek yererli tercihen tahta tünek olmalı,birbirine paralel biri diğerinden biraz yukarıda ve yemlik suluklara ulaşabilecek şekilde takılmalı tünekler
Kafes taban temizliği önemli,çok bekletilmemeli,gazete kağıdı kullanılmamalı,tercihen ızgara yada kağıt havlu kullanılmalı
Kafes sabit bir yerde ve tercihen yüksekte takılı olmalı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Öncelikler kuşlara çiftleşme için kıvamında gözüküyorlar , kafes düzeni bana kötü gibi geldi düzenleme yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Kafesi tam göremediğimiz için şunu şöyle yapın diyemiyorum ama plastik tunekleri çıkarıp tahta tünek kullanabilirsiniz. Şunu da deneyin Yuvalık varsa kafes erkeği o kafes de bırakın , dişi 1 hafta farklı bir kafese alın. Olumlu olacağını düşünüyorum.

arkadaşlar yardım edin erkek dişi bunlar 3 aydır yan yana dişi iri gibi erkeği yakaldık o biraz zayıf yorum larınızı bekliyorum birde fotoraf yükleyemiyorum galiba yeni hesap ondan

Erkek kafese sonradan geldi ise (yakaladık diyorsunuz) baskınlık kuramamış olabilir.Bunun için dişiyi ayrı bir kafese koyup 10-15 gün ayrı kalmalarını sağladıktan sonra dişiyi erkeğin kafesine atın.

dişi erkeğin 2-3 katı gibi duruyor bide erkek sonradan geldiyse dişi baskınlık kurmuştur bencede ayırın dişiyi erkeğin kafese atın

Muhabbetler sürü hayvanlarıdır kalabalık ortamı sever eş seçerler,evte tek çift olarak bakılıyor ve eş seçme şansları olmuyor ise genel olarak eşleşip yavru almanız birhayli zordur. Ayrıca yakalanan kuşun akibetini bilemezsiniz.

Yada şöyle diyeyim üretim yapan biri olarak evde birkaç çiftinden yavru alamayan kuzenim hangi kuşunu bana getirdi ise birkaç haftada eş ve ardından yavrularını almışızdır.

ben baştan özetliyeyim 4-5 senedir tek erkek kuş besliyordum 6 ay önce balkona camın önüne bu beyaz kuş geldi camı açtım arkasına doğru geldim yakalamaya çalıştım kuşta hemen içeri girdi ben de diğer kuşumun yanına koydum iki erkek kuş oldu üç ay durdu bunlar sonra komşunun 2 dişi kuşu varmış değiştik o yumurtadan çıkma almış ikiside çıkmış bende artık 4 yaşına gelen kuşumu verdim yaşlı gibi gördüm kasımdan beri beraberler çiftim
işte beyaz kuş biraz cılız gözüküyo verdiğim kuşu geri alma şansım var onlarında yavrusu olmadı erkeği değiştiriyimmi yorum ve sorularınızı bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:15 -->-> Daha önceki mesaj 18:15 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:17 -->-> Daha önceki mesaj 18:15 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:20 -->-> Daha önceki mesaj 18:17 --

kuşlarımın kafesi eski 4-5 senelik yavrularlarsa daha geniş kafes alıp yavrulara bu kafeste bakıcam çiftleri çoğaltabilirsem yavruları büyütürsem salma yapıp üretmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum
eğer aklınaıza takılan bişi olursa lütfen sorun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:20 --

dişi tam 1 yaşında erkek bilmiyorum 6-9 aylıktır heralde onunda yaşını hesaplayabilrseniz yazarmısınız

Dostum kafesin çok dengesiz nasıl diyeyim şimdi bu tünekler falan filan kendin tahta tünek yapmışşın o da olabilir sadece 2 tane kullan eşit mesafelerde orda cırcırlar falan onların orda ne işi var mesela bazı arkadaşların demesi gibi kuşlarını ayır yani yuvalık olan kafesde erkeği koy , petshopdan nijer al yemlerine 2 - 3 çay kaşıgı nijer at erkeğe de atabilirsin daha fazlada olabilir gene sen bilirsin ama nijer kullanmanı tavsiye ederim.
Ama kafesine düzenleme yap yani çok karışık yapma.

erkek dişiden korkuyo ama dişi yanına yaklaştırmıyo erkek kuş tekrar bakın sizce değiştiriyimmi yerine olgun kuş gelcek o dişi den daha kalıplı
değiştiriyimmi

Son düzenleme:
Geri