petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

erkek kuşum kızıştı yanına dişi almak istemiyorum konuşuyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Yılmaz tarafından 6 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Yılmaz

Öncelikle selamlar

Sorum şu; 9 aylık erkek bir mubişim var. Yaşından dolayı bu aralar pek kızıştı. O kadar kızıştı ki herhangi bir oyuncağa hemen aşık oluyor, genelde kendini gördüğü şeyler, ve kabarıyor. Elimi yaklaştırmaya çalıştığımda ise hemen kovalıyor. Çok sık yapıyor bu aralar. Elim kevgire döndü :D . Yanına dişi koymayı düşünmüyorum, Çünkü fazla denecek kadar kelime ve cümle kuruyor. Bunun bi çaresi var mı zor durumdayım çok saldırgan oldu :(

teşekkürler

2. Onur TEKİN

İlgiyi kesmezseniz konuşmayı unutmaz. Çare dişi almak bence. Bu durum kuşa en büyük eziyet.

3. Ahmet Yılmaz

İlgi konusunda pek sıkıntısı yok fazlasıyla ilgi gösteriyoruz, meyve-çerez kasemizin içinden çıkmaz. Sürekli konuşuruz, o da bizle konuşur saatlerce...
    Ama üzerine titrediğimiz için dişi almak hata olur mu diye tereddüte düşüyoruz açıkçası.

4. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    evet benimde kuşum konuşuyordu ve eş aldım yanına ikinciye yavruları oldu ve konuşuyor hala hatta bu aralar yeni birşeyler daha söylemeye çalışıyor, üzmeyin kuşunuzu eş alın bencede..

5. Ahmet Yılmaz

Cevabınız için teşekkürler

Kuşumuz o kadar güzel konuşuyor ki resmen cümleler kuruyor. Bazı cümleleri; Anneciim, canım benim, seni çok seviyorum. cicikuş tatlı kuş sevimli kuş. Hapşuu padişahım çok yaşa. Ben nasıl konuşuyorum hayret bişey ya... vb vb :) yani emeğimiz çok fazla. Şanslıyım ki size denk geldim. Sizce bize olan ilgisi azalmaz mı :( ilgisi de çok önemli. Bizi öpücüklere boğarken bir dişi alıp kaybetmek istemem :(

6. Emre TURAN

Size olan ilgisinden bir parça da olsa eksilme elbette olacaktır. Ama daha mutlu olduğunu görünce siz de zaten vazgeçersiniz o ilgiden :) Hele bir de yavrularını alırsanız, tadından yenmez :)

7. Ahmet Yılmaz

Cevaplarınız için teşekkürler. Düşünüp karar veririm :)

8. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    bende edindiğim tecrübeye göre söylüyorum. eşiyle beraber saldıysam eşiyle ilgileniyor ama kelimeleri ona söylüyor :) yumurtalar olduğunda ise dişi kafesten çıkmıyor, ama erkek çıkıyor o zamanda benimle ilgileniyor tamamen, bana konuşuyor :) benim kuşlarım böyle. Gerçek şu ki eşiyle daha mutlu oluyor..

9. Ahmet Yılmaz

Aradığım cevabı aldım şimdi çok sağolun :) artık kız istemeye gideriz.

10. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    oğlunuz için hayırlı kısmetler dileriz o zaman :)

11. Efe Çalışkan

bencede bir dişi al yanına ilerde hatırısı kalır benim kuşun evlatları bunlar diye :D

12. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    konu başlığınızı değiştirdim yardım edin lütfen acil gibi konu başlıkları yazmıyoruz

13. arda88

arda88 Guest

Ne yalan söylüyeyim ben olsam almazdım. şu yavru alma merakı nedir hiç anlayamadım zaten.

Sayfayı Paylaş