Karadeniz Pet

erkek kusum öldü

Ufuk CELİLOĞLU

Meraklı Üye
arkadaslar bı yardım edın erkek kusum öldü dısı kusum 2 gun once yumurtladı ustunde yatıyordu ama erkek kusum bugun öldü kafesten dısarı cıkarttım dişi kusum bas bas bagırmaya basladı kusum yumurtanın ustunde yatmıyor gırıyor yuvalıga ama yatmıyor ne yapmam lazım yardım lutfen

Dişi kuşunuz ilk yumurtasını yaptıysa ilkinde kuluçkaya oturmaz zaten. 2. veya 3. yumurtayı yaptıktan sonra oturur. Dişi kuş tek başına da yavrulara bakabilir kuluçkaya yatabilir merak etmeyin.

Gelecektir büyük ihtimalle ustam. Siz bekleyin ve kontrol edin. 1 haftaya kadar yatmazsa çıkarın yuvalığı veya hâlâ kızışkınsa yanına bir erkek alın.

ok tesekkur ederım sagolun

evet kusum ıkıncı yumurtasını verdı ve ustunde yatıyor ama erkegı oldu bana bı yardım edın ne yapabılırım bekleyeyım mı bakabılır mı

Bakar ustam merak etmeyin hayvanı rahat bırakın heyecan da yapmayın. 10-12 gün olunca da dolu boş olup olmadığını kontrol edersiniz.

slm

bılgıler ıcın tesekkurler.suanda bır sorunum yok ılk yavrum oldugu ıcın bıraz heyecan yaptım.ama sızın mamanızında hakkını vermem lazım hakıkaten de yavru verdırmede cok etkılı oldugu ayrıca onun ıcınde tesekkur ederım.artık gun sayacagız.

Hayırlısı olsun ustam yuvalığı çıkarmayın anayı rahatsız etmeyin yer değişikliği yapmayın kafesi uşaklardan uzak tutun :) ana bakar kendi çaresine bakalıkm hayırlısı olsun :)

Erkek kuş için çok üzüldüm. Ama dişi yavruları büyütebilir eğer yumurtalar dolu ise.

Geri