Karadeniz Pet

Erkek kuşum olmasına rağmen dişi kuşum boş yumurtluyor.

• Konbuyu başlatan Ömer ARPACI
  • Başlangıç tarihi
Ö

Ömer ARPACI

Guest
Merhaba arkadaşlar. Bir dişi kuşum var ve neredeyse 20 günde bir 3 adet yumurtluyor. 3 tane erkek kuş değiştirmeme rağmen her seferinde yumurtalar boş çıkıyor. Yumurtaların boş olduğunu anlayınca yumurtalları alıyorum. Daha sonra erkek kuş ile öldüresiye kavga ediyolar ne yapmam gerekiyor.

Zor bir durum. Sorum şöyle, kuş erkek eşini kendi mi seçti? Yoksa görücü usulü mü?

Eşi kendisine seçtirmeyi deneyin ve en az 2 posta yumurtlamasını bekleyin ilkinde erkek de başarılı olamamış olabilir. Eğer yine sorun olursa dişiyi değiştirin artık :D

Ayrıca isim soyisim kuralına riayet ediniz.

Eşi kendisine seçtirmeyi deneyin ve en az 2 posta yumurtlamasını bekleyin ilkinde erkek de başarılı olamamış olabilir. Eğer yine sorun olursa dişiyi değiştirin artık :D

Ayrıca isim soyisim kuralına riayet ediniz.

++++++++++++++++++++

Erkek kuşumu kendim alarak yanına koydum ve bu değiştirdiğim 3. Erkek kuş aslında çok iyi anlaşıyolar taki dişi yumurtlayana kadar.
Eşi kendisine nasıl seçtireceğim?
Yada kuşlarımımı değiştireyim?

Dediğim gibi ya son birkez erkek alıp 2 kuluçka deneyin ya da satın başka bir çift alın. Ki bence dişi sorunlu bir kuşa benziyor bence sen en baştan bir çift al.

Eş seçtirme olayı da şöyle oluyor: Elindeki tek kuşu alıp hayvan dükkanına veya üretimhaneye götürüyorsun salmaya atıyorsun birkaç saat gözlemliyorsun hangisiyle kaynaştı kaşıdı, kaşındı, öptü, öpüldü, onu alıp geliyorsun.

Aldim jumbo kirmasini verdim kizistiriciyi kus asik oldu sorun ¿¿¿ :D

Geri