Karadeniz Pet

Erkek kuşum tüyde mi?yoksa bir sorunu mu?var

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar erkek kuşum diişiyle kafes içinde anlaşamıyor acaba stresten ten mi?cerenin üst kısmı ve göz kenarları açıldı gibi,yoksa bir hastalık mı?fikrinizi almak istedim.
dnLpGL.jpg

Geçmiş olsun genelde mantar olduğunda göz çevresindeki tüyler seyrekleşiyor.
Aydınlık bir ortamda fotoğraf çeker misin.. ?

Tşkler Levent bey saolun,aydınlık ortam için fotoyu yarın ekleyeyim,inş mantar değildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:46 -->-> Daha önceki mesaj 23:54 --

Geçmiş olsun genelde mantar olduğunda göz çevresindeki tüyler seyrekleşiyor.
Aydınlık bir ortamda fotoğraf çeker misin.. ?

Levent bey gunduz fotoyu daha cekemedim ama tedirginim mantar diye? Acaba ayirsam mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:19 -->-> Daha önceki mesaj 11:46 --

rgyYkV.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:19 -->-> Daha önceki mesaj 16:19 --

@Levent ACAR bey şimdi cektim bu fotoyu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:19 --

@murat DEMİR11 abi bakabilirmisin.

Son düzenleme:
Gaga çevresinde bir sıkıntı var gibi ancak ben uzman değilim inşaallah bir sıkıntı yoktur

İyi Günler;

Öncelikle geçmiş olsun, kuşunuz büyük ihtimalle mantar hastası, fakat kesin bir yargıya varamıyorum, emin olduktan sonra yardımcı olabilirim, kısa zamanda toparlar inşaallah kendini...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Son düzenleme:
Gaga çevresinde bir sıkıntı var gibi ancak ben uzman değilim inşaallah bir sıkıntı yoktur

İyi Günler;

Öncelikle geçmiş olsun, kuşunuz büyük ihtimalle mantar hastası, fakat kesin bir yargıya varamıyorum, emin olduktan sonra yardımcı olabilirim, kısa zamanda toparlar inşaallah kendini...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Yusuf usta evet bir sorun var gibi:(
Emrehan cok resmi olmussun:) o kremi bende okudum bugun kuslari ayirip o kremi uygulamayi dusunuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:54 --

Mantar olabilme ihtimali yüksek önerisi üzerine dermo trosyd isimli merhemi hafif gagayı ve göz çevresine sürdüm,Hayırlısı inş düzelir ve vitamin verdim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:14 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

Konu Günceldirrrr.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

Fikri olan var mı?arkadaşlar kuşu daha önce böyle bir duruma maruz kalan var mı?hasta mı?yoksa tüyde mi?

Ustam çıkmadı mi bir haber hala

Ustam çıkmadı mi bir haber hala

Bu kuştan mı?ustam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:48 -->-> Daha önceki mesaj 23:47 --

Ustam buna Troysd dermo sürdüm bir öneri üzerine yalnız geri çelişkide kaldım ara tüy MÜ?acaba diye bugun vazelin sürdüm vitamin verdim ama tam çözemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:50 -->-> Daha önceki mesaj 23:48 --

@AliismailERTAŞ ve [MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION] bey fikriniz var mı?acaba

Kuş tüyde gibi duruyor

Aynen kuş için inşaallah düzelir

Normal bazıları ağır atlatıyor tüyü

Normal bazıları ağır atlatıyor tüyü

Öyle mi?dişi de Bayağı stres etti aslında bu kuşu ilk resimde Dişi de var,şu Parçalı:) bir iki çiftleştiklerini gördüm,ama son 10 gün Dişi Erkeğe nefes aldırmıyor yani sığdırmıyor kafese bende bu tüy durumu acaba hastalık mı?diye ayırdım olmazsa biraz ayrı Kalsınlar mı?

Öyle mi?dişi de Bayağı stres etti aslında bu kuşu ilk resimde Dişi de var,şu Parçalı:) bir iki çiftleştiklerini gördüm,ama son 10 gün Dişi Erkeğe nefes aldırmıyor yani sığdırmıyor kafese bende bu tüy durumu acaba hastalık mı?diye ayırdım olmazsa biraz ayrı Kalsınlar mı?

Dişi hazır ve kızışmışsa erkekte yüz vermiyorsa bunu yapar iyi yapmışsın. Erkek hazır olunca dişiyi yanına at miss

Tüyde olma ihtimali var. [MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION] 'ın da dediği gibi bazı kuşlar ağır atlatıyor. En yakın sürede düzelmesi dileğiyle.

Tşk ederim Gökhan bey,bizde Ercan bey ile öyle Ümit ediyoruz,ilaç vermiyorum Dişi kafeste çok huzursuz ediyordu,ayrı kafese aldım,inş toparlar ümitliyim.

Ustalara katılıyorum , tüyde gibi . Ama gaga kenarında bir anormallik var ya . Trosyd sürelim bence.

Ustalara katılıyorum , tüyde gibi . Ama gaga kenarında bir anormallik var ya . Trosyd sürelim bence.

Mert bey,gaga kısmı bir gün baktım.sanki böyle bir yere çarpmış gibi Gözüme geldi,sadece 1 akşam trosyd sürdüm,sonra tüyde olduğu kanısıyla kestim,yani mantar şüphesinden uzaklaşmak için

Geri