petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

erkek kuşum uçamıyor..yardımm istiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fatih ÇETİNER tarafından 2 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih ÇETİNER

tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum..

daha öncede bi kaç mesaj atmıştım bu kuşlarım ile ilgili...

kuşlarım çift ve gayet iyi anlaşıyorlar..alalı 1 hafta oldu anaç sayılacak kadar büyükler yanılmıyorsam..ve onları çok iyi besliyorum.mamaları yemleri vitaminlerini eksik etmiyorum..

fakat ben bugün işte nöbetteyim ve eşim bugün onları salmış dışarı dişisnin çok canlı olduğunu hemen kafesin yerini öğrendiğini salonu hemen tanıdığını söyledi..
    ama erkek kuş maalesef uçamıyor imiş yani tam olarak uaçmıyor..
    hemen yere düşüyormuşş ben daha görmedim o halinii..onlardan yavru almak istiyorum dişi yuvalığa girip çıkıyor..
    erkeğin bu durumu yavrulama için sorun olurmu???...lütfen yardımcı olun..
    teşekkürler....

#1 Fatih ÇETİNER, 2 Eylül 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Eylül 2013
  2. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Yavru almak istiyorsan dışarı hiç salmaman gerek kafes içinde oyuncak bulundurma.

Kafesin küçükse 60 lık çiftehane al . Daha sonra 1 takım daha almak istersen böyle bir düşüncen olursa 80 lik çiftehane al.

uçamama problemine gelirsek sanırım yağlanma. dişiyle erkeği ayır erkeğe 3 hafta boyunca

3 gün limonlu su 4 gün normal su içir mama verme erkeğe;

limon 6-7 damla yarım suya.

3. Fatih ÇETİNER

abi çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için..

4. Fatih ÇETİNER

peki bu yağlanma işi erkeğin çiftleşmesini olumsuz etkilermi..birde kuşları ayırdıktan sonra yan yana kafeslerde durması sorun olurmu yoksa ayrı odalarda mı tutsak..

Sayfayı Paylaş