Karadeniz Pet

Erkek Kuşuma Dişi Almayıı Düşünüyorum ??

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba arkadaşlar 3 4 Aylık Muhabbet kuşuma kaç aylık Dişi Almam Gerek?
Dişi Alırsam Benden? Soğur mu?

dişi alırsanız onunla ilgilenir sizi unutur. eğer eğitmek konuşturmak istiyosanız yanına dişi almayın.

İşe girceğim için öyle düşünüyorum Bilmiyorum ne yapıyım Kafam Karışık?.

Eğer elinize alıştırmak konuşturmak gibi amacınız yoksa alabilirsiniz tabi. hem eş olurlarsa yavruda verirler.

elbette biraz uzaklaşacaktır ama ona da yazık tek kalmasın hayat tek geçmiyor eş alın hem yakında belki yavrularınızda olur

Yarın gidip bi dişi alıcam dişi yavrumu olucak yavrunu oldunu nasıl anlarım? Kuşumla kavga etmez ler inş? :D:D:D:D:D

yavru kuş alma almışken kızışkın bir kuş al alcağın kuşun burnu kahverengi olmalı o zaman kızışkın en az 8 aylık dişi anlamına geliyor

yavru kuş alma almışken kızışkın bir kuş al alcağın kuşun burnu kahverengi olmalı o zaman kızışkın en az 8 aylık dişi anlamına geliyor

,
Neden Kızışkınhocam =? ne fark eder ki yavru alsak örnek? :confused: :eek:

Yavruyu erkek kuş hırpalayabilir.
Yavru alıp sorun yaşamayanları da biliyorum ama, riske atmaya değer mi bilemem.
Ayrıca benim kuşum hala eşinden çok bana ilgili.
Bu iyi mi kötü mü onu da bilmiyorum, eminim dişi bu duruma kızıyordur.
Bu arada ben iki yaşında aldım eş, onun da etkisi vardır tabii, benden soğumamasında...

,
Neden Kızışkınhocam =? ne fark eder ki yavru alsak örnek? :confused: :eek:

senin kuş en az 8 aylık yavru kuş alırsan anlaşamayabilirler ve kuş erişkin olana kadar avru alamazsın ama kızışkın kuş alırsan hem kendi yaşlarında bir eş almış olursun hemde çabucak yavru alırsın

Yavruyu erkek kuş hırpalayabilir.
Yavru alıp sorun yaşamayanları da biliyorum ama, riske atmaya değer mi bilemem.
Ayrıca benim kuşum hala eşinden çok bana ilgili.
Bu iyi mi kötü mü onu da bilmiyorum, eminim dişi bu duruma kızıyordur.
Bu arada ben iki yaşında aldım eş, onun da etkisi vardır tabii, benden soğumamasında...

Şimdi Kızışmış kuş alsam Hemen yumurtlarmı hemen yavru istemiyorum yaza inş ? :)

3 aylik disi alin. Kesinlikle sizden sogur.

E almayalımmı hocam almayı düşünüyorum da şuan

Alın tabii ki kuş yalnız kalmasın.
Ama yumurta olayı biraz karışık, dediğim gibi, kuştan kuşa değişir.
Zaten aldıktan sonra iki hafta için yumurtlasa bile -ki bu çok zor bir ihtimal bence, kolay kolay olmaz- yavrunun yuvadan atlaması iki ayı bulur.
Siz alıp anlaştıklarını anladığınız an herşeyi zamana bırakın.
Zamanla herşey rayına oturacaktır.
Bu arada yumurta için yavruluk olması gerek, yavruluk olmadan kolay kolay yumurtlamaz dişi.
Ama yine yavruluğun olmadığı kafeste de dişi pek yüz vermez erkeğe.
Yani bir yuvalık da edinin.
İnşaallah herşey gönlünüzce olur.

erkek kuşuna dişi kuşu alırsan onun yaşından daha büyük alma dişi kuşda o yaşlarda olsun eger dişi kuş alırsan evet soğur

Hiç bir sorun olmayacağına adım gibi eminim, ikisini birden aynı anda eğitebilirsiniz, soğumaz Lakin ikisinede ayrı ayrı özen göstermelisiniz, bu sayede ortada hiç bir sorun kalmayacaktır... :)

Son düzenleme:
Şimdi Kızışmış kuş alsam Hemen yumurtlarmı hemen yavru istemiyorum yaza inş ? :)

3 aylik disi alin. Kesinlikle sizden sogur.

2-3 haftaya yumurtlayadabilir, 1 sene sonra yumurtlayadabilir.
Kuşlarınızın birbirlerine alışmaları vs. biraz da şans.

E almayalımmı hocam almayı düşünüyorum da şuan

Alın tabii ki kuş yalnız kalmasın.
Ama yumurta olayı biraz karışık, dediğim gibi, kuştan kuşa değişir.
Zaten aldıktan sonra iki hafta için yumurtlasa bile -ki bu çok zor bir ihtimal bence, kolay kolay olmaz- yavrunun yuvadan atlaması iki ayı bulur.
Siz alıp anlaştıklarını anladığınız an herşeyi zamana bırakın.
Zamanla herşey rayına oturacaktır.
Bu arada yumurta için yavruluk olması gerek, yavruluk olmadan kolay kolay yumurtlamaz dişi.
Ama yine yavruluğun olmadığı kafeste de dişi pek yüz vermez erkeğe.
Yani bir yuvalık da edinin.
İnşaallah herşey gönlünüzce olur.

Bilgi için teşşekürler hocam

erkek kuşuna dişi kuşu alırsan onun yaşından daha büyük alma dişi kuşda o yaşlarda olsun eger dişi kuş alırsan evet soğur

Eskisi gibi olmaz soğur demeyelim :)

Hiç bir sorun olmayacağına adım gibi eminim, ikisini birden aynı anda eğitebilirsiniz, soğumaz Lakin ikisinede ayrı ayrı özen göstermelisiniz, bu sayede ortada hiç bir sorun kalmayacaktır... :)

Peki arkadaşlar iksinde aynı ilgiliyi göstercem ??? olurmu kardeşim yok bunlarda arıyorum dostluğu :D yanlız olmasın kuş üzülüyorum tek başına konuşmasada olur bana alışşınlar

Geri