Karadeniz Pet

Erkek kuşuma dişi seçimi ve yavru alımı anlatımı

AB990

Meraklı Üye
image.jpeg
image.jpeg

Merhaba daha önce kuş deneyimim hiç olmadı kuşumla yollarımız kesişti diyebilirim bana geleli 2 gün oldu ve daha pek alışmadı forumdan öğrendiğim kadarıyla 1 yaşı civarlarında eğitilmesi zor bir kuş bende yalnız kalmaması amacıyla yanına bir eş almak istiyorum bu eştende yavru almak bu güzel duyguyu deneyimi yaşamak istiyorum ama bu konularda hiç bir bilgim yok almam gerek eşya olsun dişi seçimi çiftleşme dönemi yumurtanın olması kuluçka bu zamanlarda yapmam gerekenler açıkcası hiç bir bilgim yok sizlerden ricam bunları anlatmanız biraz benim yazım gibi uzun olucak ama kusura bakmayın şimdiden teşekkürler :)

Öncelikle kafesiniz uygun değil çift beslenmesi ve yavru alınması için. Dörtgen üretim kafesleri var onlardan mutlak tedarik etmenizi ve ahşap tünek kullanmanızı tavsiye ederim. Eş seçimini her hangi bir üreticiye giderek 7-8 aylık üstü fiziksel boyutlarına uygun bir dişi seçebilirsiniz. Fakat muhabbet kuşları eş konusunda seçicidir bu yüzden kendisine seçme şansı tanırsanız sizin için çok daha faydalı olur.

Dişiyi nereden alacaksanız erkek'ide yanınızda götürün.Erkeği dişilerin bulunduğu kafese salın ve 5-10 dakika civarı bekleyin.Erkek hangi dişinin yanına yaklaşırsa ve iki çift iyi anlaşırsa onu alın.Böylelikle evde ölümcül olan kavgalar etmezler.

Öncelikle kafesiniz uygun değil çift beslenmesi ve yavru alınması için. Dörtgen üretim kafesleri var onlardan mutlak tedarik etmenizi ve ahşap tünek kullanmanızı tavsiye ederim. Eş seçimini her hangi bir üreticiye giderek 7-8 aylık üstü fiziksel boyutlarına uygun bir dişi seçebilirsiniz. Fakat muhabbet kuşları eş konusunda seçicidir bu yüzden kendisine seçme şansı tanırsanız sizin için çok daha faydalı olur.
Dişiyi nereden alacaksanız erkek'ide yanınızda götürün.Erkeği dişilerin bulunduğu kafese salın ve 5-10 dakika civarı bekleyin.Erkek hangi dişinin yanına yaklaşırsa ve iki çift iyi anlaşırsa onu alın.Böylelikle evde ölümcül olan kavgalar etmezler.
Teşekkür ederim :)

Geri