Karadeniz Pet

Erkek kuşuma eş aldım ama...

• Konbuyu başlatan Aysima
  • Başlangıç tarihi
A

Aysima

Guest
Arkadaşlar merhaba...Erkek kuşuma 3 gün önce dişi bir kuş aldım.Aldığım yer hollanda cinsi olduğunu söyledi ama ben pek emin değilim.Dişi kuş çok hareketli çok afacan birşey...
Sizce iyi bir çift olmuşlar mıdır? Birbirlerine uygun görünüyorlar mı? Fikirlerinizi söylerseniz sevinirim...:confused:

tlrnc.jpg

Bana Hollanda gibi gelmedi, ama sizi yanıltmak istemem ırklar konusunda çok fazla bilgim yok. Şimdilik gayet iyi ikili oldukları göze çarpıyor. Yalnız dişi küçük geldi bana.

Kuş hollanda değil ama maşşallah çok güzelmiş genç kuş eşleşir ama yumurtlamak için erken

Cok iyi gozukuyor kuslar hollanda mi yerli mi hicbi fikrim yok o konuda bilgili arkadaslar size bilgi verirler ama sanki disiniz kucuk kizismamis

kusunuz yerli cok sanslısın dısı erkegı kabullenmıs haftada 2 gun havuclu mama takvıyesıyle dısıyı kızıstırp yavru alman buyuk ıhtımal ıyı bayramlar

Cok iyi bu belirtiler , ama dişi daha erişkin olmamıs biraz sabırla , zamanla rengarenk yavrular alırsınız bence :)

bu arada boyalı kafesı degıstır bence

İyi yorumlarınıza çok sevindim arkadaşlar.Merak ettiğim iki nokta var birincisi dişi tahminen kaç aylıktır?
İkincisi ise benim amacım hemen yavru almak değil erkek kuşum evde tüm gün yalnız kalıyordu ona arkadaş olsun istedim.Kuşları kendi haline bıraksam kaç ay sonra çiftleşmeye hazır hale gelirler? Açıkçası ne kadar uzun sürse o kadar iyi bana o yüzden soruyorum...

İyi yorumlarınıza çok sevindim arkadaşlar.Merak ettiğim iki nokta var birincisi dişi tahminen kaç aylıktır?
İkincisi ise benim amacım hemen yavru almak değil erkek kuşum evde tüm gün yalnız kalıyordu ona arkadaş olsun istedim.Kuşları kendi haline bıraksam kaç ay sonra çiftleşmeye hazır hale gelirler? Açıkçası ne kadar uzun sürse o kadar iyi bana o yüzden soruyorum...

Erkek kusunuz kızısmıs çiftlesmeye hazır , dişinin yasına gelirsek gözünde iris göremedim yani 3 aylık falandır daha dişi 6-9 aylık oldumu alabilirsiniz yavruyu :)

çek gibi ama ben çok anlamam bi kaç foto daha eklerseniz yardımcı olurlar.

Geri