petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek kuşuma eş alıcam

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tpanke tarafından 24 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. tpanke

tpanke Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar 7-8 aylık erkek kuşum var. Elime kur yapıyor yem kusuyor eş istediğini belli ediyor açıkça. Kuşumun şuanki kafesi küçük. Yeni bir kafes de almalıyım. İlk önce kafesi alıp erkek kuşumu 2-3 gün alışmasını sağlayıp yanına mı eşini almalıyım yoksa dişi kuşu kafesle beraber alıp getirsem sorun olur mu? Dişi erkek kuşun kafesine atılır diye bişey duydum. Ayrıca neler yapmam gerektiğini kısaca anlatırmısınız?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Yeni gelecek kuşun ayrı bir kafeste bekletilerek ortama alıştırılması ve bu sürede karantinada kalması uygun olacaktır. Yeni kafesi büyük alıp eve geldiğinizde erkek kuşu büyük kafese dişiyi evdeki küçük kafese koyup karantina ve alışma süresi sonunda dişiyi erkeğin olduğu kafese atabilirsiniz.

3. akylozan

akylozan Member

Beğenileri:
    5
    2 Gün önce bende oğlumu yeni eş aldım seninle aynı durumdaydım dişiyle beraber büyük kafes aldım erkek kuşum da biraz mantar olduğu için şuan iyileşmesini bekliyorum ayrı tutuyorum bu sayede de ama erkek ve dişi birbirine çok ilgili maşallah.. Sizde dişiyi alırken cere renginin kahve rengi olmasına dikkat edin

4. tpanke

tpanke Member

Beğenileri:
    0
    Siz dişiyi petshoptan mı aldınız ben geçen 1-2 haftadır takip ediyorum bi kuş onu alıcam büyük ihtimal ve ne gibi sorunlar yaşadınız dişi ile ilgili ilk geldiğinde ne yaptınız biraz bilgilendirirseniz kötü bi tecrübe yaşamak istemiyorum da

Sayfayı Paylaş