Karadeniz Pet

Erkek kuşuma eş alıcam

tpanke

Yeni Üye
Arkadaşlar 7-8 aylık erkek kuşum var. Elime kur yapıyor yem kusuyor eş istediğini belli ediyor açıkça. Kuşumun şuanki kafesi küçük. Yeni bir kafes de almalıyım. İlk önce kafesi alıp erkek kuşumu 2-3 gün alışmasını sağlayıp yanına mı eşini almalıyım yoksa dişi kuşu kafesle beraber alıp getirsem sorun olur mu? Dişi erkek kuşun kafesine atılır diye bişey duydum. Ayrıca neler yapmam gerektiğini kısaca anlatırmısınız?

Yeni gelecek kuşun ayrı bir kafeste bekletilerek ortama alıştırılması ve bu sürede karantinada kalması uygun olacaktır. Yeni kafesi büyük alıp eve geldiğinizde erkek kuşu büyük kafese dişiyi evdeki küçük kafese koyup karantina ve alışma süresi sonunda dişiyi erkeğin olduğu kafese atabilirsiniz.

2 Gün önce bende oğlumu yeni eş aldım seninle aynı durumdaydım dişiyle beraber büyük kafes aldım erkek kuşum da biraz mantar olduğu için şuan iyileşmesini bekliyorum ayrı tutuyorum bu sayede de ama erkek ve dişi birbirine çok ilgili maşallah.. Sizde dişiyi alırken cere renginin kahve rengi olmasına dikkat edin

2 Gün önce bende oğlumu yeni eş aldım seninle aynı durumdaydım dişiyle beraber büyük kafes aldım erkek kuşum da biraz mantar olduğu için şuan iyileşmesini bekliyorum ayrı tutuyorum bu sayede de ama erkek ve dişi birbirine çok ilgili maşallah.. Sizde dişiyi alırken cere renginin kahve rengi olmasına dikkat edin

Siz dişiyi petshoptan mı aldınız ben geçen 1-2 haftadır takip ediyorum bi kuş onu alıcam büyük ihtimal ve ne gibi sorunlar yaşadınız dişi ile ilgili ilk geldiğinde ne yaptınız biraz bilgilendirirseniz kötü bi tecrübe yaşamak istemiyorum da

Geri