petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

erkek kuşumda mantarmı var? acil!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bysmtnc tarafından 1 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar erkek kuşun ayaklarında ve gagasında farklılaşma var.mantarlı var sizce varsa ne yapmam gerekiyor.haftada bir temizliyorum kafesi mantarsa nasıl olur başka neden olur.?yardım edin lütfen.

bide dişi hala tüyde mi ?

#1 bysmtnc, 1 Ocak 2015
    Son düzenleme: 1 Ocak 2015
  2. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Fotoğraf yüklemeden bir cevap veremeyiz ama mantar aman aman acil diye yazacağımız bir durum değil bütün Başlıklar da acil var artık. Mantar sa yada şüpheleniyorsanız vazelin sürün ayak ve ceresine 2-4 gün arası geçer çok ilerlememişse. Ileri Aşama ise biraz daha zaman alır

3. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    resim yükledim.tekrar bakarmısınız ? pek bilgim yok hastalıklar hakkında ondan acil dedim.

4. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    Ilk başta dişi tüyde ama son artık biter yakında. Erkekte hafif bir mantarlaşma duruyor 1-2 gün vazelin sürün geçer.

5. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    tşkler. dişi yuvalıga girip çıkıyor.henüz ceresinde kahverengileşme yok.haftada 2 kez yumurtalı havuclu mama veriyorum.tüyde diye nijer katmıyodum yemlere.tüyden çıkınca çiftleşme olur mu sizce? çiftleşme sesi dinletsem faydası olur mu?

#5 bysmtnc, 1 Ocak 2015
    Son düzenleme: 1 Ocak 2015
  6. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    Ses dinletme konusunda bilgim yok çünkü hiç dinletmedim. Tüy bittikten sonra Nijer ve mama olayını yaparsanız faydası olur. Ama haftada 3 kez mama çok fazla yavrusu olmayan çifte haftada bir yeter de artar.

7. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkürler.

Sayfayı Paylaş