Karadeniz Pet

erkek kuşumdaki sorun

Mehmet Nuri Alkayış

Emektar Üye
4 çift muhabbet besliyorum yavrular yumurtalar havadaa uçuyor:D
ama çiftlerimden birisi sorun lu 3 kuluç geçiren bu çift im 14 ymurta toplam yaptı ama hepsi boş neden böyle oluyor dişi eğiliyor erkek üzerine çıkıyor ama yapamıyor dişinin süreli kafasına basıyor daha çok kafayı yapmaya çalışıyor diyebiliriz:D
ama 3 kuluçkadır böyle oluyor erkek kuşu nasıl düzelte bilirim ?????????

Vitamin ve mama takviyeleriyle düzelebilir.Ben nijer tohumunu öneririm.

nijer vitamin gaga taşı kalamar kemiği uygun ısı ve ışık ama erkek yapamıyorr

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

lütfen yardım edin ustalar 14 yumurtada 1 yavru bile çıkmadı herşey mevcut bir yavru yok

daha orasını bilmiyorum erkek dişinin kafasını döllemeye çalışıyor sonra öne dğrudüşüyorlar dişide boş yumurta yapıyor erkek sanırım dişinin başını başka birşeye benzetiyor

Uretici degilim ama yaklasik 20 yildir hobiciyim. Bir sefer benim de basima geldi, disiye yeni erkek aldigimda artik yavru cikmamaya basladi. Erkegin kisir oldugunu dusunduk. Tavsiye vermeye cekinir oldum, ureticilerden bazen agresif karsi cikislar aldigim icin. Kusunuzun kisir olma ihtimali var. Uretici ustalara sorun, teshis koyarlar ;)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yapmıyorsa yumurta nasıl oluyor onu anlayamadım :D yanlıs anlama yazdıgın yazıdan yanlıs arıyorum gıbı aklına gelmesın yanı eger yapmıyorsa yumurta olurmu orasını bilmiyorum
saygılar

dişi tek olsa bile yumurta yapabilir erkek dişinin üzerine çıkıp bekliyor dişi yumurta yapıyorr ama boş

dişiler yapar kendisi ama 1 tane yapar ben 4 tane yaptıgını filan görmedim
saygılar

bence erkeği değiştirmeniz dişi kuşunuz için yararlı olacaktır. Baksanıza 14 yumurta hayvana yazık yav

suni dolleme yap kardesim sen de

dişinin poposundaki tüyleri hafif makasla kısaltın.tüylerden dolayı döllenme gerçekleşmiyordur..

Geri