Karadeniz Pet

Erkek kuşumun diğer erkek kuşlara ilgisi var :D

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar evde 4 çift mubişim var fakat bu çiftlerden bitanesinin erkeği konusuyor kuslar çiftler halinde ayrı kafeslerde kanatları tutulmasında onları haftada bir odaya salıyorum şöyle bir durum gözlemledim konusan kuşum yanında dişisi oldugu halde el ve ayak tırnagıma kafasını dayayıp yem kusuyor kendi dişisinide besliyor hattı hepsini saldıgımda tüm kusları besliyor birde şu var bu konuşan kuşum diğer erkeklere gagasını dayayıp şarkı söylüyor ve kanat birleşimlerine ayak atıyor anlamadığım konu su yanındakı dişiyi kaşıyıp öpüşüp beslemesine rağmen bu kuş neden erkeğe rabet gösteriyor bize karşıda ilgisi var yanına gider gitmez kafesin tellerine yapısıp acayip sesler cıkarıyor salıncada elimizden ayağımızdan ayrılmıyor korkuyorum acıkcası bi gün farkında varmadan üstüne basıcam :S Bu durumla karsılaşan varsa bana yardımcı olsun tüm erkek kuşlarda bu sorun var sanırım :(

kuşunuz aşırı kızışmış ondan kaynaklanıyor bu kuşa mama ve nijer bal gibi şeyler belli bir zaman vermeyin çiftleşme gerçekleştiyse

Çiftleşme olmadı daha lakin elime geldiginde baş parmağımla tırnagımın arasına kusuyor yemleri keşke çiftleşse cok güzel yavrular olur kuşun resmini paylaşırım birazdan

Geri