petshop
petshop
  1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek kusumun hareketleri :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Dilek M. Dönmez tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Dilek M. Dönmez

Bugun ilk defa mama yapip kuslarima verdim ilk basta yemeselerde sonradan mama icin kavga ettiklerini bile gordum :) yalniz dikkatimi birsey cekti erkek kusum genelde miskin sakin bir kustur ama mama yedikten sonra kafesin icinde saga sola donmeye tuneklerin ustune inip cikmaya normalde oldugundan cok otmeye basladi surekli bir kosusturma icerinde hatta gidip disi kusla tatli tatli gagalastigini da gordum hayirdir yani noluyor bu erkek kusuma :))

2. hüseyin duman

hüseyin duman New Member

Beğenileri:
    0
    Kusların çiftleşmesindeki bir faktörde besin maddelerinin çogalmasıdır doğadaki kuşlar besin maddeleri çogalınca cinsel yönden gudusel olarak artık yavru büyütmenin zamanin geldigini anlarlar sizde verdiginiz mamayla bu dürtüyü harekete geçirdiniz yada kuslarınız yavruysa verdiginiz mamayla onları mutlu ettiniz.......

3. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN New Member

Beğenileri:
    0
    Ek besin ek enerji..

4. Gürhan TUNCA

Gürhan TUNCA New Member

Beğenileri:
    0
    Aynı şey benim başıma gelmişti.Aldığım erkek kuşum eve geldikten sonra ne yemek yiyor ne ötüyordu tünekten ayrılmıyordu.Bir mama karışımı yapıp verdim o gün delirmiş gibi kafeste fır dönmeye başladı.Ötmek mi adeta şakıdı şakıdı :) Müzikle dans ediyor kafeste baş aşağı yukarı tırmanıyor :)

5. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

sanırım bu mama nijer tohumun da daha etkili. diye duydum. bende yakın zamda yapıp vermeyi düşüyorum...

6. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Hangi mamaları yapıyorsunuz genelde..

7. Dilek M. Dönmez

Umarim dediginiz gibi olur yavru alirim kuslarim 1.5 yasinda :)

8. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    mama etkisini göstermiş iste ne istiyorsun baska :D

9. Dilek M. Dönmez

10. tarçın ve şaşkın

yaptıgınız mamanın tarıfını yazarmısınız bırde bız deneyelım :)

11. Dilek M. Dönmez

Bende burdan almistim mamanin tarifini. Bir adet haslanmis yumurta bir adet havucun yarisi bebe biskuvisi etimek irmik birazda tarcin. Yumurta ve havucu rendeleyin bebe b. Etimek ve irmigi rondadan gecirin. Karisima bir tutam tarcin ile ilave et ve karistir tel tel dokulebilen bir mama olmali dilersen nijerde ekle ben ilk asamada eklemedim.

12. tarçın ve şaşkın

Yarn ılk işim bnu denemk olck tesekkurler

13. Dilek M. Dönmez

Sayfayı Paylaş