Karadeniz Pet

Erkek kuşuum dişinin kuyruğunu ıssırıyor yardımcı olurmusunuz ?

Hakan saygı

Yeni Üye
arkadaşlar 5 aylık kuşlarım var , erkek devamlı dişinin kuyuruğunu sırtını ıssırıyor , arada öpüşüyorlar falan dişiye zarar verir mi kuyruğuunu ıssırmaya çalışması ?

Erkeğin çiftleşme isteği var. Kuyruğunu ve sırtını ısırıp eğilmesini ister. Üretim düşünüyorsanız yuvvalık takın.

Erkeğin çiftleşme isteği var. Kuyruğunu ve sırtını ısırıp eğilmesini ister. Üretim düşünüyorsanız yuvvalık takın.

yuvalığı taktım zaten kuşlarım daha genç erkek kuş 4 5 aylk dişi maximum 7 aylık bu durumda nasıl ciftleşme olabilir ki ama anlaşıyorlar yem kusmalar vs. kaşıma partileri var

Bir erkek kuşta en belirgin çiftleşme isteği dişinin kuyruğuyla oynayıp sırtına dokunmasıdır.5 aylık olmalarına rağmen böyle bir durum anormal olmuş fakat anlaşıyor dediğinize göre bir problem olmaz.

Bir erkek kuşta en belirgin çiftleşme isteği dişinin kuyruğuyla oynayıp sırtına dokunmasıdır.5 aylık olmalarına rağmen böyle bir durum anormal olmuş fakat anlaşıyor dediğinize göre bir problem olmaz.
5 aylık kuşun çiftleşip yavru bakması normalmi bendede 5 aylık bir çift varda aynı hareketler oluyo

5 aylık bir kuş henüz tam olarak hormonları gelişmemiş durumdadır.Ne kadar çiftlwşme isteği oluşsada yavru alma ihtimali yoktur.Bu tür durumlarla karşılaşmak normal ve iyiye işaret.Bu kuşlarınızın birbirine ilgi duyduğuna işarettir.

benim 2,5 aylık dişi de yapıyor ama benimkiler sanırım oyun amaçlı :)

Kuşlarınız birbirlerini öpüp yemek kusuyor,kuyruklarını ısırıyor,sırtına dokunuyor ve birbirlerini kaşıyorsa bu onların bir çift haline geldiğini ve anlaştıklarını gösterir fakat yaralayıcı bir şekilde bu durumlar oluyorsa kuşları ayırmanızı hatta değiştirmenizi öneririm.Bu durum ya aynı cinsiyette olduklarından ya yaştan ya da karakterden dolayıdır.Ancak anladığım kadarıyla sizin kuşlarınız gayet sağlıklı ve birbirlerine alışmış durumdalar.

Son düzenleme:
Kuşlarınız birbirlerini öpüp yemek kusuyor,kuyruklarını ısırıyor,sırtına dokunuyor ve birbirlerini kaşıyorsa bu onların bir çift haline geldiğini ve anlaştıklarını gösterir fakat yaralayıcı bir şekilde bu durumlar oluyorsa kuşları ayırmanızı hatta değiştirmenizi öneririm.Bu durum ya aynı cinsiyette olduklarından ya yaştan ya da karakterden dolayıdır.Ancak anladığım kadarıyla sizin kuşlarınız gayet sağlıklı ve birbirlerine alışmış durumdalar.

kavga gürültü yok erkek biraz küçük olduğundna hala oyun sanıyor :D dişi yuvalığı sısrıyor kontrol ediyor yerdeki kağıdı kemiriyor erkekle öpüşüp duruyorlar kuş geleli dha 2 gün oldu nasıl bukadar hemen alışıyorlar şaşırdım

Evet biraz erken alışmışlar.Benim kuşlarım da öyleydi.Ancak çok ufakken yuvalık koymanızı tavsiye etmem.Ergin yaşa ulaşmadan yuvalık takmak birbirlerine karşı bazı beklentiler oluşturur.İleride biri çiftleşmeye hazırken diğeri hazır değilse bu kavgaya ve yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Evet biraz erken alışmışlar.Benim kuşlarım da öyleydi.Ancak çok ufakken yuvalık koymanızı tavsiye etmem.Ergin yaşa ulaşmadan yuvalık takmak birbirlerine karşı bazı beklentiler oluşturur.İleride biri çiftleşmeye hazırken diğeri hazır değilse bu kavgaya ve yaralanmalara sebebiyet verebilir.

ikiside hazır gibi acıkcası birbirlerine kaşıma partileri başladı dişide devamlı yuvalığı kontrol ediyor 5 aylık kuşlar sonuçta nijer tohumu atsam m yemlerine az bişey :D ?

kuşlar yerliyse eğer 3 aylık olduklarında eşleştıklerı takdırde rahatlıkla yavrulayabilirler :)
suan kırıklarım 4 aylıkken eşe atmak zorunda kaldım hepsının altlarında yumurta yada yavru var maşallah.ortalama 6 takım sanırım 4 5 aylık arası.
etik olan en az 7 aylıkken eşe atılmaları (yerli kuşlar için gecerli) fakat kuşlarınızın kanına güvenırsanız ve saglıklıysanar sorunsuz yavru buyuturler.
tuy cekme olayına gelırsek depomin kullanın.gerekli mineralleri alamadıklarından dolayı birbirlerinin tuylerını cekerler yada tuylerını kemırırler.aynı zamanda d vitamını yani güneş şarttır kuşlarınız ıcın.ıstenıldıgı kadar kalsıyum alsınlar d vıtamını olmadan kalsıyum bagırsaklarda emılemeden vucuttan atılır.çok ilerleyen zamanlarda bu eksıklerınden dolayı yavruların tuylerını yemeye (kanibalizm) kadar gider.
keyifli hobiler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:10 -->-> Daha önceki mesaj 17:57 --

5 aylık kuşun çiftleşip yavru bakması normalmi bendede 5 aylık bir çift varda aynı hareketler oluyo
normal İlhan bey atın eşe :)
dıkkat etmenız gereken kuşu kulucka makınasına cevırmemenız.
en fazla 3 agız yavrudan sonra ERKEK dahil takımlarınızı iyice dınlendırmenız.
kuşlar hazırsa beklemenıze gerek yok.bunu anlamakta belırlı bır tecrube gerektırıyo.onlar zaten kendılerını hazırlamışlarsa sevenlere engel olmayın kıyın nikahı :)
keyifli hobiler :)

Geri