petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

erkek lutino mu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Arzu Odabas tarafından 15 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    erkeği yeni aldım ve umarım düşndüğüm gibi lutino dur. sizce kaç aylık kızışmış mi dişi kızışmış mı sizce yuvalık hemen takayım mı şimdiden teşekkürler...

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Maşaallah çok güzel çift olmuşlar.. Gözleri kırmızı ise lutinodur.. Olmasa bile çok güzel takım kızışmaları da iyi. Yavru alırsınız inşaallah

3. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    aa ikisininde gözü siyah hayal kırıklığına ugradım vallah şimdi dişiyide forumdan bir arkadaştan aldım. lutino diye çok sevinmiştim. :(
    son bir soru dışı kızışmış mı peki ? yuvalık takayım mı ?

#3 Arzu Odabas, 15 Kasım 2014
    Son düzenleme: 15 Kasım 2014
  4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ben bir şey söyleyeyim mi herkes kırmızı gözlüsünü arıyor ama bence böyle daha güzel.. Yuvalığı hemen takın takılı dursun zaten kızışmalarına da çiftleşmelerine de etkisi olur. Dişinizde kızışma aşamasın da yuvayı takın. Maşaallah kuşlarınıza ben çok beğendim

5. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    fark etmez lutinodan dönme :) lutino olacakmış çift faktör olmuş :) böylesi daha güzel.

6. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Maşallah güzel kuşlar, Yuvalik takilsin faydası olur. Üreme için yeterli olgunluktalar.

7. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim içimi rahatlatınız üzülmüştüm. umarım en kısa zamanda size yavrularının da resimlerini koyarım da maşallahlarınızı alırım.

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yalnız belirtmeden geçemeyeceğim tüneklerinizi tahta takın plastik tünek sağlıklı değildir tırnakları da uzar kuşlarda rahat edemez ayrıca rahat çiftleşme olmaz yumurta doluluğunu dahi etkileyebilir ;)

9. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    bu kafese yeni koydum onları normalde pvc sette duruyordu içinde 1 adet tahta var 2 sini çıkarırım tahta koyarım. yuvalığıda taktım buarada onlarıda çıkardım mı özel kafesleri hazır :)
    ilginiz için teşekkür ederim

10. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Çift faktör (sadece beyaz veya sarı olup göz rengi siyah olan) kuşlar lutino ve albino kuşlardan daha değerli siteden gördüğüm kadarıyla.
    Yani siz zor olanı bulmuşsunuz, yoksa kırmızı gözlü sarı veya beyaz kuş çok var :)
    Dişi kuş kızışmak üzere, yuvalık takarsanız daha iyi olur.
    Arkadaşların da dediği gibi tünekleri tahta tünekle değiştirmeniz kuşların sağlığı için önemli.
    Maşallah çok güzel bir çift olmuşlar :)
    İnşallah kısa zamanda yavrularını alırsınız :)

11. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    evet çift faktörler daha değerli oluyor fazla bulunmuyor özel mutasyon :)

Sayfayı Paylaş