Karadeniz Pet

Erkek mi kararsız kaldım?

optik84

Yeni Üye
Kuşuma dişi eş alacaktım ama çere rengi kafamı karıştırıyor.
Erkek diye almıştım. Çere etrafındaki beyazlık 3 haftada biraz daha arttı gibi.
Sizce kesin cinsiyet için biraz daha beklemeli miyiz yoksa kesin şudur diyebilir misiniz?
Flaşsız gün ışığında en net bu fotoğrafları alabildim.

bence erkek benim kuşumda 45 günlük ceresı nerdeyse aynı beyazlık değil mavilik bence bu ama yinede daha erken tabi ilerde daha kesin anlaşılır

Maaşallah güzel bir dişi

Dişi eş alacaktım ama şimdi erkek eş alacağım o zaman:)
Başka tecrübeli hobiciler de yorum yaparsa sevinirim.

Levent Abi'den daha tecrubelisini bulman biraz zor ama :) sansini dene ;)

Haklısınız.
Levent hocamın tecrübesine güveniyorum ama petshopculara güvenemiyorum maalesef.
Erkek istemiştik alırken dişi çıktı, şimdi eş olması için yine erkek isteyeceğim ama nasıl anlayacağım bilemiyorum.

Eğer imkanınız varsa biraz daha bekleyerek kuşun eşini seçmesine izin verin.

Haklısınız.
Levent hocamın tecrübesine güveniyorum ama petshopculara güvenemiyorum maalesef.
Erkek istemiştik alırken dişi çıktı, şimdi eş olması için yine erkek isteyeceğim ama nasıl anlayacağım bilemiyorum.
Kus biraz buyusun, kizgin bir erkek al. Bunu yaparken de disiyi salnaya atarsin. Kendisi secer esini.

en son resimde burun delik kenarlarında kahverengilikler görünüyor ilk iki resimde erkek gibi geldi ama son resim dişi diyor zaten levent abi dişi dediyse dişidir

a081R7.jpg
benim erkek kuşumda çeresi oyle abi erkek olmasın bu kus

benim erkek kuşumda çeresi oyle abi erkek olmasın bu kus

Bilmiyorum ama üstatlarımız dişi diyor. En iyisi 1 ay daha kuşumu tek besleyip daha sonra uygun bir eş almak olacak.
Hem bu sürede daha da evcilleştirmiş oluruz. Tabi yeni arkadaşı geldiği zaman bizi unutmazsa..:rolleyes:

Son düzenleme: