Karadeniz Pet

Erkek muhabbet hic susmuyor ?

sheby

Meraklı Üye
Erkek kuşumuz durmadan otmeye basladi hasta olabilir mi yoksa bu normal bir durum.mu bazen cok siddetli bagiriyor bazen de durmadan sesler cikariyor ?? En fazla 2 dk sessiz kaliyor sonra tekrar basliyor.. valla benim icin onu dinlemek mukemmel zaten bunun icin aldim onlari ama bir sey mi istiyor hasta mi anlayamadigim icin danismak istedim ..

Bağırması oyun istediğinden de olabilir dışarı çıkmak istiyor olabilir

Konuyu açan arkadaş için yazmıştım :) ama kısaca ötmeleri güzel mutlu olduklarını gösterir genel olarak

Bağırması genellikle bir isteği olduğunu gösterir. Dışarı çıkmak, oyun, yem, su vb
Abi ben kuşumu daha genil daha ferah kafese koydum eski kafeste bağırırdı çıkmak için şarkı söylerdi şimdi ise tünekte duruyor hep eskisinde koştırurdu dışarı çıkmak için şimdi yapmıyor

Eğer evcil kuş istiyorsanız, büyük kafese gerek yok. Küçük bir kafes, ihtiyaçlarını karşılamak ve geceleri uyumak için yeterli olur. Gereği kadar ilgilenemiyor, dışarı çıkaramıyorsanız zaten büyük almak zorunlu. Bunlar kanatlı hayvan ve o kanatlarını kullanmak, uçmak zorundalar.

Eğer evcil kuş istiyorsanız, büyük kafese gerek yok. Küçük bir kafes, ihtiyaçlarını karşılamak ve geceleri uyumak için yeterli olur. Gereği kadar ilgilenemiyor, dışarı çıkaramıyorsanız zaten büyük almak zorunlu. Bunlar kanatlı hayvan ve o kanatlarını kullanmak, uçmak zorundalar.
Yarin daha genis ve buyuk bir kafes alicam biraz dar kafes belki rahat degiller bir de sanirim artik kizisiyorlar

Geri