Karadeniz Pet

Erkek muhabbet kuşu çiftleşmese ne olur?

• Konbuyu başlatan Mustafa SAĞDIÇ
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa SAĞDIÇ

Guest
Arkadaşlar yakın zamanda bir muhabbet kuşu almayı düşünüyorum fakat merak ettiğim bir şey var. Birden fazla mubisin sorumluluğunu alamam o yüzden tek bir tane erkek alayım diyorum fakat ileride çiftleşmek istediğimde ne yapacağım? Kızgınlıktayken çiftleşmezse bir süre sonra vazgeçermi? Yardım ederseniz sevinirim.

Şu an benim kuşum da kızgın. Imarım geçer ne diyelim. Ama sanmıyorum. :)

Zamanla kızar çok kur yapar yastıklara koltuğa kafeste bir yere vs sürtünür bazı kuşlar alışganlık yapar bazı kuşlar zamanla durulur ama bir hayvansever olarak bence ilerde en azından 2 3 sene sonra eşe atın derim onunda hakkı var yavrularının olmasına kendi hevesimiz için kendi gönlümüz için onları yalnız koymaya hakkımız yok diye düşünüyorum..

Benim kuşum yemliğin tüneğine sürtünüyor yavruyken başlamıştı zaten alışkanlık yaptı. Biz de onu öyle kabul ettik. İleride eş almayı düşünüyorum ama bakalım.

Zamanla kızar çok kur yapar yastıklara koltuğa kafeste bir yere vs sürtünür bazı kuşlar alışganlık yapar bazı kuşlar zamanla durulur ama bir hayvansever olarak bence ilerde en azından 2 3 sene sonra eşe atın derim onunda hakkı var yavrularının olmasına kendi hevesimiz için kendi gönlümüz için onları yalnız koymaya hakkımız yok diye düşünüyorum..

Hocam 2-3 sene sonraysa o zaman olur ya ben hemen kızıştığı gibi eşe vermek gerekiyor sanıyordum, belki 2-3 sene sonra bir tanıdığımız falanda bi mubis besliyor olur onunkiyle çiftleştiririz falan. Ben kızıştığı gibi yavrulaması gerekiyor sanıyordum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:57 -->-> Daha önceki mesaj 00:46 --

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedimde, alacağım kafes biraz ufak olduğu için akıllı yemlik kullanamam galiba o yüzden normal yemliklerde kabuğu toplamanın daha pratik yolu vs. varmı?

Kabukları atmak için yemliğin üstüne camdan üflüyorsun gidiyor en fazla 40 saniyeni alır zor bir şey değil. Yada elektrik süpürgeniz gücü kademeli olarak ayarlanabilenlerdense en düşük güçte yemliğe biraz yaklaştırırsınız kabuklar hafif olduğu için çekilir.

Geri