petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek Muhabbet Kuşu Eş Bulma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve VolkanS tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. VolkanS

VolkanS New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

Yaklaşık 1 Yıl önce bir erkek yerli muhabbet kuşu aldım alıştırmak için fakat yeterince zamanımın olmaması sebebiyle ilgilenemedim. Yanına eş aldığımda kuşum 9 aylık falandı ve yanlış yönlendirmeden dolayı eş seçimim erkekten yaşça büyük olan dişi oldu. Kuşu çiftleşme olmayınca farklı kuşçuya götürüp sorduğumda dişinin erkekten büyük olduğunu ve çiftleşmenin olmayacağını söyledi. O ziyaretim esnasında dişi değişimi yapıp erkeğe uygun dişi aldım. Fakat yaş farkı olan dişi ile çok güzel anlaşmasına rağmen kendinden 1-2 ay küçük olan dişiyi kabul etmedi sürekli gagalamaya başladı. Sizce ne yapmalıyım? Bu işe gönül vermiş kişileri görüyorum yardımlarınızı rica ederim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
    :confused:

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    İlk aldığın dişi ne kadar büyüktü bilmiyorum ancak keşke değiştirmeseydin. Yeni gelen kuşa alışması için biraz zaman ver istersen. Olmadı kuşları ayrı kafeslerde bekletip tekrar bir araya getirirsin.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Eş olma veya çitleşmede yaşın çok büyük bir önemi yok. Yeterki kuşlar birbirleriyle anlaşsınlar. Bundan dolayı anlaşan kuşları birarada tutup onlara zaman tanımak en doğrusu bence.

4. VolkanS

VolkanS New Member

Beğenileri:
    0
    üstad ilk dişi 2 yaşındaymış bendeki erkekte 9 aylık falandı o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:19 --

Üstad ilk dişi 2 yaşındaymış bendeki erkekte 9 aylıktı o zaman.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Ben de Leven ACAR a katılıyorum.Yaşın önemi yok.

7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    dişi de erkek de kızgın ise yaşa bakmazlar :)

Sayfayı Paylaş