Karadeniz Pet

Erkek Muhabbet Kuşu Eş Bulma

VolkanS

Yeni Üye
Merhaba,

Yaklaşık 1 Yıl önce bir erkek yerli muhabbet kuşu aldım alıştırmak için fakat yeterince zamanımın olmaması sebebiyle ilgilenemedim. Yanına eş aldığımda kuşum 9 aylık falandı ve yanlış yönlendirmeden dolayı eş seçimim erkekten yaşça büyük olan dişi oldu. Kuşu çiftleşme olmayınca farklı kuşçuya götürüp sorduğumda dişinin erkekten büyük olduğunu ve çiftleşmenin olmayacağını söyledi. O ziyaretim esnasında dişi değişimi yapıp erkeğe uygun dişi aldım. Fakat yaş farkı olan dişi ile çok güzel anlaşmasına rağmen kendinden 1-2 ay küçük olan dişiyi kabul etmedi sürekli gagalamaya başladı. Sizce ne yapmalıyım? Bu işe gönül vermiş kişileri görüyorum yardımlarınızı rica ederim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
:confused:

Eş olma veya çitleşmede yaşın çok büyük bir önemi yok. Yeterki kuşlar birbirleriyle anlaşsınlar. Bundan dolayı anlaşan kuşları birarada tutup onlara zaman tanımak en doğrusu bence.

üstad ilk dişi 2 yaşındaymış bendeki erkekte 9 aylık falandı o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:19 --

İlk aldığın dişi ne kadar büyüktü bilmiyorum ancak keşke değiştirmeseydin. Yeni gelen kuşa alışması için biraz zaman ver istersen. Olmadı kuşları ayrı kafeslerde bekletip tekrar bir araya getirirsin.

Üstad ilk dişi 2 yaşındaymış bendeki erkekte 9 aylıktı o zaman.

Ben de Leven ACAR a katılıyorum.Yaşın önemi yok.

Geri