Karadeniz Pet

erkek muhabbet kuşu??

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar erkek muhabbet yavruların sırtına çıkmaya çalışıyor kafeslerini ayırdım ama bizim tembeller hala birinin beslemesini bekliyor. babanın yavruların sırtına çıkması ayak atması normal mi ?:mad:

Normal olabiliyor böyle durumlar zarar vereceğini düşünmüyorum yeme düşmelerini bekle derim

Normal olabiliyor böyle durumlar zarar vereceğini düşünmüyorum yeme düşmelerini bekle derim

yani farklı bir niyeti olduğundan değil dimi ? anneyle aynı kafeste tutamıyorum zarar veriyor. o yüzden yavruları ayırdım babada sürekli yanlarında kalırsa dişi ve erkek hiç susmadan ötüyorlar bende arada bir babayı yanlarına koymakta buldum çözümü. ama artık onlarında öğrenmesi gerekmiyor mu çok hazıra alıştılar.

Hiç bir sıkıntı olmaz baba ve yavrular o kafeste dursun yavrular yeme düşünce babayı alın annenin yanına atın

Hiç bir sıkıntı olmaz baba ve yavrular o kafeste dursun yavrular yeme düşünce babayı alın annenin yanına atın

peki çok teşekkür ederim iki gündür onlar aç kalcak, öbürleri ayrıldılar diye strese gircekler diye napcağımı şaşırmıştım. yavrular uçmaya hevesliler de karınlarını doyuramıyolarlar bi.

Uçurmayın yavruları aslında onların yeme düştüğünü düşünüyorum ben sadece 1 çift mi kuşunuz var

Uçurmayın yavruları aslında onların yeme düştüğünü düşünüyorum ben sadece 1 çift mi kuşunuz var

isteyerek uçurmuyorum yem yedirebilmek için çıkardığımda uçuyorlar babanın peşinden. kendileri yemiyor şöle ki yemiş olsalar babayı içeri koyduğumda ağızlarını açıp peşinden koşuyorlar doyurması için. yem kırabilseler böle olur mu ? evet 1 çift ve tamamen acemi şansı yavru sahibi olmam. hiç bir bilgim yoktu.

Yem kırsalar bile babadan yem isterler bu çok normal doymak bilmezler çünkü :) maşaallah

Yem kırsalar bile babadan yem isterler bu çok normal doymak bilmezler çünkü :) maşaallah

işte ben bilmediğim için sürekli aç kalıyorlar sanıyorum ;) bu çift 7 aydır bizde ama bakımını ben yapmıyordum ve yavru dört gözle bekleniyordu. şimdi son 2 aydır temizliği yemi maması her şeyiyle ben ilgilenmek zorundaydım ve yavrumuz oldu ekstra bir çaba sarf etmedim. bu yüzden 2 aylık bir bakıcı olarak yavru sahibi olunca ne yapcağımıda pek bilmiyorum açıkçası. onların kendilerini acındırmasına kanmıcam öleyse bundan sonra:rolleyes:

Geri