Karadeniz Pet

Erkek muhabbet kuşum 8 yaşında çiftleşir mi?

mustafa2020

Yeni Üye
arkdaşlar muhabbet kuşum 8 yaşında ilk aldığımızda ufakdı amcamlarında muhabbet kuşu vardı onların kuşu dişiydi.ikisini bi arada getirdiğimizde sürekli kavga ederlerdi.onların kuşu öldü çok uzun zaman önce sonra çiftleştirmeyi düşünmedik çok hata yaptık aslında şimdi 8 yaşında kuşum.çiftleştirmek istedim bu gün dişi kuş buldum 2 yaşında aynı kafese kattım ama birbirlerine soğuk davranıyorlar.acaba alışmaları uzun mu sürer yoksa hiç anlaşmazlar mı? yardım ederseniz sevinirim

Benim bildigim erkek muhabbet kuslari 6 yasinda uretimi keserler ama ustalar da bi yorum yapsinlar

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çiftleşir daha önce çiftleşmediyse zor olucaktır bana sorarsanız o yaştaki bi kuşun düzenli olarak çifleştirilmesi yanlış ama bikaç defaya mahsus olabilir kuşun gücü varsa,kuşlar hop dedimi çiftleşmezler zaman ve sabır gerekir,kuşları birleştirmişsiniz haftada 2 kere yumurta maması yapın yeminin içine 1 çay kaşığı nijer karıştırın rahatsız etmeyin yuvalığıda takarsınız bunu zaman belirler

Malesef çiftleşmez.Çok zor.Ayrıca kuşu yormuş ve yüklenmiş de olursunuz.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çiftleşir daha önce çiftleşmediyse zor olucaktır bana sorarsanız o yaştaki bi kuşun düzenli olarak çifleştirilmesi yanlış ama bikaç defaya mahsus olabilir kuşun gücü varsa,kuşlar hop dedimi çiftleşmezler zaman ve sabır gerekir,kuşları birleştirmişsiniz haftada 2 kere yumurta maması yapın yeminin içine 1 çay kaşığı nijer karıştırın rahatsız etmeyin yuvalığıda takarsınız bunu zaman belirler
eyvallah kardeşim nijeri nerden bulabilirim?

petshoplarda bulabilirsin

her kuş farklıdır kesin konuşmak doğru olmaz yavru verebilir hiç çiftleşmemiş

dişi kuş 2 yaşında daha önce 2 defa çiftleşmiş satın aldığım abla olabilir dene dedi
Tabi ki imkansız değil ama doğru da değil.Dişiniz çiftleşmeye hazırdır ama erkek onun isteğini karşılayamaz.Karşılasa bile performans gösteremez.Ve aşırı yorulur.

olmaz diye bişey yok bende dedim bana göre doğru değil ama 1 kere için denenebilir kuşa zarar vermiyicekse :)

İyi güzel diyorsun kardeşim ama bu bahsettiğin genç bir kuş için geçerli.
Eğer sen bunu 8 yaşına gelmiş koca bir çınara yapmaya kalkarsan ömrünü azaltırsın.O kuş bu eforun altından kalkamaz kolay kolay.Gerçekçi olun lütfen.

daha iyi bilen ustalar yazarsa iyi olur :)

Mesele sadece dişi kuşun üzerinde yerini alıp çiftleşmesi değil.
Velev ki yumurta oldu diyelim.
Yavrulara bakması yâni dişiyi beslemesi çok güç.
Bunu şöyle düşünün 70 yaşında adam baba oluyor ve çocuğunu hergun parka götürüyor getiriyor gibi.

peki şuan aynı kafesteler ayrı kafeste mi dursunlar yoksa aynı kafeste mi?

Geri