Karadeniz Pet

Erkek muhabbet kuşum hastalandı

Keptony

Yeni Üye
Merhabalar erkek muhabbet kuşum hastalandı ve ben onunla maalesef ilgilenememiştim.Kuşum normalde çok hafif bir kuştur ama bugün elime aldım daha da hafiflemiş ve uçarken güçsüz uçuyor eskiden daha güçlü uçardı daha alçaktan uçuyor gücü yok.Bir ayağını kaldırıyor sabah gördüm topallayarak yürüyordu ama o geçti.Neden böyle sizce ? Fotoğrafları da koydum.

Ceyranda kalmis olabilirmi?
Istah kesintisi varmi?

Onun icin uygun bir ortam olusturup, besinli gida takviyesi yapmaniz belki iyi gelir.

Gecmis olsun

Ceyranda kalmis olabilirmi?
Istah kesintisi varmi?

Onun icin uygun bir ortam olusturup, besinli gida takviyesi yapmaniz belki iyi gelir.

Gecmis olsun

Ceryanda kalma ihtimali yok.Evet iştah kesintisi var ilacına vitamin falan kattım.

Sebebi ne olabilir bir de sizce ağır hasta mı ?

Ceresini tam göremiyorum, beyaz veya kahverengi gibi şeyler var, ceresi hep böyle miydi? Yemesinde içmesinde sıkıntı var mı? Bir de suyunu her gün tazelemenizi öneririm her şeyden önce.

Burdan 3 fotoğrafla kesin tanı koymakta durumunun ağır olduğunu söylemekte yanlış olur. Kuştan anlayan veteriner varsa göstermelisiniz yoksa durumunu takip etmelisiniz. Halsizlik durumlarında ne yapılması gerektiğini araştırmalısınız. Yem yemesinde sorun görünüyorsa dal darı mutlaka elinizin altında bulundurmalısınız suyuna vitamin koymanız ve sıcak bir yerde bakmalısınız. Takip etmeniz gereken hususlar ayakta tekrar topallama olduğunda dışkısı normalin dışına çıktığında kafes zemininde vakit geçirmeye başladığında gibi bu tarz alışılmışın dışında durumlarda tekrar buradan danışmanızda fayda var ustalar önerilerde bulunabilir. tam teşhis yoksa doğru tedavide deneme yanılma yöntemi olur bu durumda hayvan zaten antibiyotiğin ağır gelmesinden dolayı ölebiliyor.

Geçmiş olsun. Kuşta mantar var, ishal var. Kuşun halsiz olması normal. Yem olarak sade aspur verebilirsin. İlaç olarak reflor 250 verilebilir.(ishal için) Bunun haricinde vitamin verirken öyle pet-shoplarda satılan 5 liralık vitaminse hiç verme. Faydadan çok zararı olur. Mama takviyesi mutlaka yap kuşa. Mümkünse mamaya da balık yağı hapı ekle. Kondisyonu eksilerde kuşun belli ki. Bunun için de probiyotik takviyesi yapabilirsin.

Anladım cevaplar için teşekkürler sıcak bir ortamda duruyor ama neden sol bacağı sakatlandı onu anlayamadım görüşleriniz nedir ?

Uyurken kabarık ve titriyor bu arada neden titriyor ?

Son düzenleme:
Kuş gidici, Evde öksürük şurubu falan varsa (antibiotik) acil suyuna katmanız uygun olur. Antibiotik en çok 3 gün kullanılır. Yarını beklemeyin geç olabilir.

Allah uzun ömür versin

Kuş gidici, Evde öksürük şurubu falan varsa (antibiotik) acil suyuna katmanız uygun olur. Antibiotik en çok 3 gün kullanılır. Yarını beklemeyin geç olabilir.

Allah uzun ömür versin

Gidici dediniz hiç mi kurtulma ihtimali yok kuşun ? Arada kafesteki diğer kuşlara sataşıyor oynuyor onlarla ama çoğunlukla uyuyor.Normalde de çok uyurdu ama şimdi kabarık şekilde uyuyor.İştah kesintisi var.Sizce yaşayamaz mı kurtulamaz mı ?

gökhan bey güzel tavsiyelerde bulunmus ben onun harıcınde kusunuzu dıger kusların yanından baska bır kafese tek basına alıp mama vıtamın mıneral takvıyesı yapmanız gerektıgını dusunuyorum kusun duzgun bır beslenme ve tedavıye ıhtıyacı var ama kac gundur boyle onu ogrenırsek daha ıyı olur
ayrıca kusunuz kesın olur demek dogru olmaz ama kusunuzun durumu ıyı degıl

gökhan bey güzel tavsiyelerde bulunmus ben onun harıcınde kusunuzu dıger kusların yanından baska bır kafese tek basına alıp mama vıtamın mıneral takvıyesı yapmanız gerektıgını dusunuyorum kusun duzgun bır beslenme ve tedavıye ıhtıyacı var ama kac gundur boyle onu ogrenırsek daha ıyı olur
ayrıca kusunuz kesın olur demek dogru olmaz ama kusunuzun durumu ıyı degıl

Tavsiyler için teşekkürler uydum.Müjdecilik ile meşgul olduğumdan tam takip edemedim ne zamandır ama 1 haftadır falan böyle bu kuş yani 1 hafta önce sadece ayağı sakattı hastalık yeni başladı gibi.

Tavsiyler için teşekkürler uydum.Müjdecilik ile meşgul olduğumdan tam takip edemedim ne zamandır ama 1 haftadır falan böyle bu kuş yani 1 hafta önce sadece ayağı sakattı hastalık yeni başladı gibi.

bu uyku durumu daha yenı basladıysa hemen tedavıye baslayın cok fazla gec kalınmıs sayılmaz ama sakın ıhmal etmeyın

Geri