petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek Muhabbet Kuşum Kaçtı :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Eren BORAN tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Eren BORAN

Eren BORAN New Member

Beğenileri:
    0
    2 senedir benimle birlikte olan Muhabbet Kuşum Fıstık 23.08.2013 tarihinde evin balkonundan kaçmış bulunmakta.Dışarıda arıyorum arıyorum bulamıyorum,etraftaki apartmanlara baktım çatıya çıkmıştır diye oraya da baktım,yok yok,seside kesildi artık. Bu kuş ne yapar ne içer geceleri ne yapar şimdi bilemiyorum. Bir insandan farkı yoktu benim gözümdü. Bir arkadaş ve kardeşten öteydi. Bu sabah en acı günlerimden birisini yaşadım. Ardında 1 eş 4 tanede yavru bıraktı. Yavruları çoğunlukla o besliyordu . Şimdi 4 yavruda sağlıklı . Bunları sağlıklı tutmaya çalışmam lazım. Ama bugün gerçekten kahroldum. Ağladım ... Elden fazla birşey gelmiyor malesef. :(

Şimdi dişi kuş tamamen şokta. Erkek kuş kaçtığı için. Yavruları ve eşi besleyende kaçan erkek kuşum fıstık'tı. Ne yapmam gerekiyor. :(

2. Tevfik AKTUNÇ

Dişi kuş bakar yavrulara sorun olacağını zannetmiyorum fakat kuşun için çok üzüldüm ya gerçekten. Şimdi en yakın komşunda tutsa getirip vermezler, götürüp 5-10 liraya satarlar yine de getiripte verme meziyetine sahip olmazlar.

3. H. Mehmet YILDIZ

Yavrulara dişi kuş bakar Yavrular yuvada atlayana kadar eş alma.

4. Kasaplanca

Benimde 2 yıllık erkek hollanda ırkı kusum kaçtı :( 3 gun once onun yerıne yenı yavru erkek almak zorunda kaldım. Ne kadar bekledımsede gelmedı. Komşulara falanda söyledım. Üstüne 50 tl ödül bile koydum :( ama nafile kimseden de çık çıkmadı. Gitti Güzel oğlum...

5. Eren BORAN

Eren BORAN New Member

Beğenileri:
    0
    Saolun arkadaslar yorumlarınız için.

Benim şu anki halimi en iyi sen anlarsan o zaman kardesim. En kötüsü de yapacak birşeyin olmaması elinden birşey gelmemesi. Sürekli '' keşke '' demek :(

6. Kasaplanca

aynen öyle gidişine şahit oldum resmen havadan kaçışına. Hiç arkasına bakmadan kaçtı gitti. :(

7. Tunç ÇAĞATAY

Dostum Cuma günü Hürmetine Allah sana sabir versin dişi kuş bakar bişey olmaz endişelenme yavrular yuvadan çıktıktan sonra dişi kuşuna bir eş al ama eş alınca yavruları başka kafese al

8. Sevtap DERİN

Çok üzüldüm gerçekten. Keşke daha dikkatli olsaydınız. Şimdi dişi kuşa daha çok özen gösterme zamanı. Bütün yük onun sırtına bindi. Yavrulara tek başına bakacağı için çok fazla efor sarfedecek. Mamasını, vitamini, kalamarı eksik etme.

9. aziz3407

aziz3407 Guest

Kuşunuzun rengi neydi ?

10. bicere

bicere Guest

geçmiş olsun

11. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun..geçmişte benimde bir mavi kuşum kaçmıştı aynen erkekti o da hatırlıyorum 3 gün kendime gelemedim çok üzüldüm aslında üzülmemin sebebi kaçmasından çok acaba dışarıda ne yapar endişesiydi çünkü kafes kuşlarının sizde bilirsiniz ki dışarıda yaşama olanakları imkansız gibi birşeydir..Sonra günlerce dua ettim inşallah birisi bulmuştur yakalamıştır diye o zaman yaşayabilir diye..Neyse kısacası çok üzücü bir olay şimdi dua edin başka birisi bulmuş olsun mubişinizi..yeniden geçmiş olsun..

12. Mert Can AKDOĞAN

Geçmiş olsun, üzüldüm.

13. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum kafesi balkonda temizlersen kaçar tabi götür banyoda temizle ben öyle yapiyorum yoksa kaçabilir tabiki. banyoda temizle.

14. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    nasıl kacar ya yavruları varken kusumu saldın

15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Mama takviyesi yapmayı dişiye sakın unutma.

16. Mesut ÇETİN

Geçmiş olsun. Aynı şey benim başıma da falarca geldi.Ve bütün kuşları da eğitmiş ve konuşturmuştum.Ne kadar üzücü bir durum olduğunu biliyorum.Ama insan illaki günü geliyor dükkatsiz davranıyor ve kuşu kaçıveriyor.Kuşu sürekli kafese kapatmak bana göre olmadığı için şimdiye kadar 5 tane kuşum kaçtı , 2sini kedi yedi ve bir tanesini de misaferlerin çocuğu üzerine basarak ezdi ..

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. disi kusum kacti erkek