Karadeniz Pet

Erkek Muhabbet Kuşum Kaçtı :(

Eren BORAN

Yeni Üye
2 senedir benimle birlikte olan Muhabbet Kuşum Fıstık 23.08.2013 tarihinde evin balkonundan kaçmış bulunmakta.Dışarıda arıyorum arıyorum bulamıyorum,etraftaki apartmanlara baktım çatıya çıkmıştır diye oraya da baktım,yok yok,seside kesildi artık. Bu kuş ne yapar ne içer geceleri ne yapar şimdi bilemiyorum. Bir insandan farkı yoktu benim gözümdü. Bir arkadaş ve kardeşten öteydi. Bu sabah en acı günlerimden birisini yaşadım. Ardında 1 eş 4 tanede yavru bıraktı. Yavruları çoğunlukla o besliyordu . Şimdi 4 yavruda sağlıklı . Bunları sağlıklı tutmaya çalışmam lazım. Ama bugün gerçekten kahroldum. Ağladım ... Elden fazla birşey gelmiyor malesef. :(

Şimdi dişi kuş tamamen şokta. Erkek kuş kaçtığı için. Yavruları ve eşi besleyende kaçan erkek kuşum fıstık'tı. Ne yapmam gerekiyor. :(

Dişi kuş bakar yavrulara sorun olacağını zannetmiyorum fakat kuşun için çok üzüldüm ya gerçekten. Şimdi en yakın komşunda tutsa getirip vermezler, götürüp 5-10 liraya satarlar yine de getiripte verme meziyetine sahip olmazlar.

Yavrulara dişi kuş bakar Yavrular yuvada atlayana kadar eş alma.

Benimde 2 yıllık erkek hollanda ırkı kusum kaçtı :( 3 gun once onun yerıne yenı yavru erkek almak zorunda kaldım. Ne kadar bekledımsede gelmedı. Komşulara falanda söyledım. Üstüne 50 tl ödül bile koydum :( ama nafile kimseden de çık çıkmadı. Gitti Güzel oğlum...

Saolun arkadaslar yorumlarınız için.

Benimde 2 yıllık erkek hollanda ırkı kusum kaçtı :( 3 gun once onun yerıne yenı yavru erkek almak zorunda kaldım. Ne kadar bekledımsede gelmedı. Komşulara falanda söyledım. Üstüne 50 tl ödül bile koydum :( ama nafile kimseden de çık çıkmadı. Gitti Güzel oğlum...

Benim şu anki halimi en iyi sen anlarsan o zaman kardesim. En kötüsü de yapacak birşeyin olmaması elinden birşey gelmemesi. Sürekli '' keşke '' demek :(

Saolun arkadaslar yorumlarınız için.

Benim şu anki halimi en iyi sen anlarsan o zaman kardesim. En kötüsü de yapacak birşeyin olmaması elinden birşey gelmemesi. Sürekli '' keşke '' demek :(

aynen öyle gidişine şahit oldum resmen havadan kaçışına. Hiç arkasına bakmadan kaçtı gitti. :(

Dostum Cuma günü Hürmetine Allah sana sabir versin dişi kuş bakar bişey olmaz endişelenme yavrular yuvadan çıktıktan sonra dişi kuşuna bir eş al ama eş alınca yavruları başka kafese al

Çok üzüldüm gerçekten. Keşke daha dikkatli olsaydınız. Şimdi dişi kuşa daha çok özen gösterme zamanı. Bütün yük onun sırtına bindi. Yavrulara tek başına bakacağı için çok fazla efor sarfedecek. Mamasını, vitamini, kalamarı eksik etme.

geçmiş olsun..geçmişte benimde bir mavi kuşum kaçmıştı aynen erkekti o da hatırlıyorum 3 gün kendime gelemedim çok üzüldüm aslında üzülmemin sebebi kaçmasından çok acaba dışarıda ne yapar endişesiydi çünkü kafes kuşlarının sizde bilirsiniz ki dışarıda yaşama olanakları imkansız gibi birşeydir..Sonra günlerce dua ettim inşallah birisi bulmuştur yakalamıştır diye o zaman yaşayabilir diye..Neyse kısacası çok üzücü bir olay şimdi dua edin başka birisi bulmuş olsun mubişinizi..yeniden geçmiş olsun..

dostum kafesi balkonda temizlersen kaçar tabi götür banyoda temizle ben öyle yapiyorum yoksa kaçabilir tabiki. banyoda temizle.

nasıl kacar ya yavruları varken kusumu saldın

Mama takviyesi yapmayı dişiye sakın unutma.

2 senedir benimle birlikte olan Muhabbet Kuşum Fıstık 23.08.2013 tarihinde evin balkonundan kaçmış bulunmakta.Dışarıda arıyorum arıyorum bulamıyorum,etraftaki apartmanlara baktım çatıya çıkmıştır diye oraya da baktım,yok yok,seside kesildi artık. Bu kuş ne yapar ne içer geceleri ne yapar şimdi bilemiyorum. Bir insandan farkı yoktu benim gözümdü. Bir arkadaş ve kardeşten öteydi. Bu sabah en acı günlerimden birisini yaşadım. Ardında 1 eş 4 tanede yavru bıraktı. Yavruları çoğunlukla o besliyordu . Şimdi 4 yavruda sağlıklı . Bunları sağlıklı tutmaya çalışmam lazım. Ama bugün gerçekten kahroldum. Ağladım ... Elden fazla birşey gelmiyor malesef. :(

Şimdi dişi kuş tamamen şokta. Erkek kuş kaçtığı için. Yavruları ve eşi besleyende kaçan erkek kuşum fıstık'tı. Ne yapmam gerekiyor. :(

Geçmiş olsun. Aynı şey benim başıma da falarca geldi.Ve bütün kuşları da eğitmiş ve konuşturmuştum.Ne kadar üzücü bir durum olduğunu biliyorum.Ama insan illaki günü geliyor dükkatsiz davranıyor ve kuşu kaçıveriyor.Kuşu sürekli kafese kapatmak bana göre olmadığı için şimdiye kadar 5 tane kuşum kaçtı , 2sini kedi yedi ve bir tanesini de misaferlerin çocuğu üzerine basarak ezdi ..

Geri