Karadeniz Pet

erkek muhabbet kuşum yumurtalarını deliyor

yusufkral

Onursal Üye
slm erkek muhabbet kuşu dişi yumurtlar yumurtlamaz yyuvaya giriyor ve yumurtayla oynuyor sonra delip yuvadan çıkıyor normalde dişi yatıyor dişide sorun yok ama erek kuş zevk için kırıyor kalamar viamain mama eksik etmiyorum bu sorunu nasıl çöze bilirim veya bu kuluçkadan nasıl yavru alabilirim öbür kuluçkadada 3 tane kırdı sonra düzeldi amam şimdi yine başladı bu kuluçkadada bir düzelmedi gitit

IMG][/IMG]

Disiniz yumurtlamaya başladıgında erkegi yuvadan alın bence

dişi yumurtladıgı zaman erkek kuşu ayırın dişi tek başına yatsın mama vermeye devam edin biraz zorlana bilir

Yapacağın en iyi şey kuşu değiştirmek. Can çıkar huy çıkmaz.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dişi ilk yumurtayı yapınca mı erkek yumurtayı kırıyor yoksa dişi bütün yumurtaları yaptık dak sonra mı erkek yumurtaları kırmaya başlıyor

yumurtayı yumurtluyor hemen erkk kırıyor 1 tane yumurtlayınca hemen kırıyor işte

dişi yumurtlar yumurtlamaz yumurtaları alıp yerine sahte yumurta bırakın, sahte yumurtayı kıramayacağı için vazgeçer, daha önce denedim, işe yarıyor...

Disiniz yumurtlamaya başladıgında erkegi yuvadan alın bence

dişi yumurtladıgı zaman erkek kuşu ayırın dişi tek başına yatsın mama vermeye devam edin biraz zorlana bilir

Yapacağın en iyi şey kuşu değiştirmek. Can çıkar huy çıkmaz.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dişi yumurtlar yumurtlamaz yumurtaları alıp yerine sahte yumurta bırakın, sahte yumurtayı kıramayacağı için vazgeçer, daha önce denedim, işe yarıyor...

o da olmazsa en mantıklısı erkeği değiştirmek...

sonununda yavruya kavuştum erkegi ayırıp beli aralarda çiftleştirerek 4 yumurtadan 3 tanesinde yavru aldım 1 tane boş cıktı

sonununda yavruya kavuştum erkegi ayırıp beli aralarda çiftleştirerek 4 yumurtadan 3 tanesinde yavru aldım 1 tane boş cıktı

Tavsiyelere uymayıp erkeği değiştirmediğiniz için sizi kutlarım. Söylemek ne kadar kolay erkeği değiştir olsun bitsin. Yuva bulmuş, eş sahibi olmuş kuşun bir karakter, duygu sahibi olduğunu unutup hayatını değiştirmek çok acımasızca.

Tavsiyelere uymayıp erkeği değiştirmediğiniz için sizi kutlarım. Söylemek ne kadar kolay erkeği değiştir olsun bitsin. Yuva bulmuş, eş sahibi olmuş kuşun bir karakter, duygu sahibi olduğunu unutup hayatını değiştirmek çok acımasızca.

[MENTION=6753]ilknur singin[/MENTION] bbende sizin bu sözleriniden dolayı teşekür ediyorum...alahın izniyle yavrulr ilk haftayı atlatınca fotolarını sizlerle paylaşaçagım .... herzaman dedigim gibi allah her isteyene kuşlarınıı yavrularını görmeyi nasip etsin :)

Geri