petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek show jumbo kuşumun tünekle çiftleşmesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ede tarafından 8 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. ede

ede New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese Merhaba;
    Yaklaşık 6 ay önce aldığım Alman bilezikli show jumbo erkekle, albino dişi kuşum 3 aydır yuvaya girip çıkıyorlar dişi kuş gününün çoğunu yuvada geçiriyor diyebilirim ama bir türlü çiftleşmiyorlar :S Erkek ortamda ses varken dişiye kur yapıyor yem kusuyor ve tünekle çiftleşmeye başlıyor bu olay gün içerisinde neredeyse 10 kere yaşanıyor. Üç günde bir yumurta maması veriyorum yapmadığım kalmadı ama yine sonuç yok :S
    Ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşta yumurta yoksa yuvalığı bir hafta kadar çıkart istersen. Eş tuttuklarında tekrar takarsın.
    Bu şekilde yumurtlasa da boş çıkacaktır.

3. ede

ede New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurta yok diye tahmin ediyorum ama zaman zaman dişiye dışkı yapışıyor elle almak zorunda kalıyorum ve bu aralar çok zorlanıyor dışkılarken. Yuvalığı çıkartmamın ne gibi faydası olabilir ki.

4. ede

ede New Member

Beğenileri:
    0
    Benim sorunum hala çözülmedi :( bu erkek yuvanın kapısından ayrılmıyor dişi ise yuvadan çıkmıyor ama yine sonuç yok :( yuvayı kapattım erkek yine yuvanın ağzında yuva tüneğiyle çiftleşip duruyor :S ne yapmam gerek bilemiyorum :S [​IMG]

#4 ede, 16 Eylül 2015
    Son düzenleme: 16 Eylül 2015
  5. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    jumbolar tünekle çiftleşmeyi çok seviyor, benimde çok başıma geldi, örneğin erkek jumbo kuşlarımdan biri bir ayağını gaga taşına atıp diğer ayağıyla tüneği tutup tünekle çiftleşiyordu, gaga taşını ayak atamayacağı bir yere taktım, bu şekilde yavru almayı başardım, kuşu takip edip kafes düzenini değiştirmek en mantıklısı...

6. ede

ede New Member

Beğenileri:
    0
    Kaan bey o zaman benim tahta tünekleri çıkarıp plastik sallanır tünek takmam en mantıklısı olacak. O sürekli sallanacağı için destek alamaz diye düşünüyorum. Yada önerebileceğiniz başka bir şey varsa yapabilirim.

7. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    plastik tunek değil de kuş mutlaka bir ayağı ile bir yerlerden destek alıyordur, destek aldığı şeyi ortadan kaldırmak gerek...

8. ede

ede New Member

Beğenileri:
    0
    Denk gelip yakalarsam bir video çekeyim çünkü iki kafes değiştim sadece tünek olan kafeslerdi ikiside :S Onca kuş içinde bunu seçmemin sebebi de tünekle çiftleşmesiydi aklımca çok kızgın diye düşünüp aldım :) şimdi başıma bela oldu:D

9. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Şöyle yapabilirsin. Dişiyi ayırma yöntemini denedin mi? 15 gün kadar dişiyi ayır. Dişiye de çiftleşme sesleri dinlet. Erkeğin belli ki ihtiyacı yok. Daha sonra birleştir. Tek tünek olsun sağlam tahta. Gerisi inşallah olur.

10. ede

ede New Member

Beğenileri:
    0
    Gökhan Bey, kuşlar 1 yıldır bende bilgisine güvendiğim bir abimin tavsiyesiyle 3 kere ayırdım ikişer hafta ayrı tuttum gün boyu olmasada günde bir saat kadar çiftleşme sesleride dinlettim hepsinde de dişi ve erkek tüğ döktü sitrese girdiler :S Levent beyin önerisiyle yuvayı kaldırdım 3 hafta kadar yine sonuç alamadım 1 haftadır yuvalığı kapatmıştım dün tekrar açtım dişi eskisi kadar uzun kalmıyor yuvada bakalım ne olacak. Ha bide piyasadaki nekton ürünlerinden sipariş verdim henüz elime ulaşmadı birde onları deneyeceğim bakalım sonuç alırım inş. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

11. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Hayırlısı olsun inşallah.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. jumbo çiflesme kur sesi

,
  2. muhabbet kusu tek tunekte ciftlesir