petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek yumurtayı kırdı....

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mete Aytun AYDIN tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Mete Aytun AYDIN

Arkadaşlar Dişim kuluçkadaydı bende dedim ki bir yumurta maması yapayım kuşlarıma. Neyse mamayı yaptım erkek yedi gitti dişiyi besledi sonra erkek azdı. Yuvalığa girdi dişiyi çiftleşmeye zorladı. İçeride kıyamet kopmaya başladı dişi dışarı çıkınca bende bir yuvalığa bakayım dedim Bir baktım 2 yumurtanın 1 i kırılmış( talaş yoktu). Peki arkadaşlar yavrular olunca ben mama yapmayayım mı? Erkek mamayı yiyince kuduruyor? :D

2. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Kırılan yumurta kaç günlükdü?

3. Sevtap DERİN

Valla bence yavrular olduktan sonra vermeye başla mamayı. Talaşın ne kadar gerekli olduğunu da böylece görmüş olduk. :D

Edit: Ne şanslısınız 1 tanede olsa yumurtanız var.

4. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Sevtap ablaa:D

5. Süleyman Aydın

Şimdi benim yuvalıkta da talaş yok daha dorusu koydum ama çıkardılar yuvadan ayrıca yuvalıkta oyunta yok :( eğer yumurta olursa ne yapacağım :)

Ortada fol yok yumurta yok ama ben şimdiden tedbir alayım

6. Mete Aytun AYDIN

Bilmiyorum yumurtalara numara vermediğim için. kırıldığı zman birisi 3 günlük diğeri 1 günlüktü. Ben sonradan yuvalığa talaşa koydum dişi garipsemedi üstüne yattı tekrar.ben ümidi kesmiştim daha yumurtlamaz diye ama bir baktım tekrar 2 yumurta olmuş :D

7. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Dişi ne yapar ne eder erkeği dışarı atar o durumda, yumurtalar yuvada telaş yada kum olmadığından bence birbirine çarpıp kırılmıştır.

yavrulu yada yumurtalı kuşa nijerli mama verilmez. yumurtalı kuşa 1gün mama arayla mama verilir.

yavrulu kuşa hergün mama verilir ki yavru sağlıklı oluşumunu tamamlasın. Yuvalıkta oyuk(folluk) olmazsa yavruların bacakları çarpık olabilir. şuan bir müdahale etmen zararlı olur birdahaki kuluçkaya artık.

#7 Ezel ALBAYRAK, 3 Ekim 2013
    Son düzenleme: 3 Ekim 2013
  8. Volkan MOROĞLU

Beğenileri:
    0
    Süleyman kardeşim konu içinde konu haricinde soru sormak yasak konu aç ilgilenir bilen kişiler .

9. Mete Aytun AYDIN

Bilmiyorum yumurtalara numara vermediğim için. kırıldığı zman birisi 3 günlük diğeri 1 günlüktü. Ben sonradan yuvalığa talaşa koydum dişi garipsemedi üstüne yattı tekrar.ben ümidi kesmiştim daha yumurtlamaz diye ama bir baktım tekrar 2 yumurta olmuş. Hem bu arada Nijerli mama vermiyorum. 5 günde bir mama veriyorum ondada kuduruyor :). Sizce mama vermeye devam edeyim mi?

10. Süleyman Aydın

Pardon arkadaşlar bilmiyordum özür

Sayfayı Paylaş