Karadeniz Pet

erkek yumurtayi kirdi

Abla ilk kuluçkaları anladığım kadarıyla normalde olabilir diğer yumurtalarıda bekle ilk kuluçkayı tamamlasın baktın ilk kuluçkada full kırdı erkeği değiştirir 2. de daha sağlam denersin

Mertcan kardesim erkek disi ile ciftlesmek istiyorbelli ediyor disi istemeyince yuvanin yanina gidiyor tehdit ediyor ya ciftlesirsin yada yumurtani kirarim diye ilk yumurtada da aynisini yapti biz esimle bakmadigimz icin ya yumurta yapicak yada oyle girdi oturuyor diye dusunduk anlamadik yumurtanin geldigini deli ediyor bu erkek kus bizi

Erkek kuş kızğınlıktan dolayı büyük ihtimal yumurtaları kırıyor. Yumurta zamanı kuşa kızıştırıcı madde (nijer vs ) ve mama vermezseniz belki çare olabilir. Yavrular çıkmaya başladığında tekrar mama vermeye başlarsınız.

Erkek kuş kızğınlıktan dolayı büyük ihtimal yumurtaları kırıyor. Yumurta zamanı kuşa kızıştırıcı madde (nijer vs ) ve mama vermezseniz belki çare olabilir. Yavrular çıkmaya başladığında tekrar mama vermeye başlarsınız.

Sadece yem veriyorum kizistirici falan vermiyorum :-(

Arkadaslar disi yine yumurtlamis bakmadigimiz icin gormedikte bu aksam erkek yumurtayi tekrar kirdi ne yapmamiz gerekiyor artik sinirlerim bozulmaya basladi

Olamazzzz :( erkek kudurmuş bence kesin çiftleşmek istiyor sürekli o yüzden yapıyor bunları erkeği değişmekten başka çare yok gibi :( ayırsan bile tekrar girince yuvaya dişiyi ve yavruları sürekli rahatsız edecektir hatta yavruyla çiftleşmeyi bile deneyebilir.çok üzüldüm canım :( yazık dişi de ağlıyordur şimdi :(

Konuya gellll :D :D Sen o kadar uğraş erkek kırsın yumurtayı üfleseydin keske :D şaka biyana erkeği değiştir bence

Bu erkek kuş ne yapmaya çalışıyor ya valla artık sinirleniyorum.

Olamazzzz :( erkek kudurmuş bence kesin çiftleşmek istiyor sürekli o yüzden yapıyor bunları erkeği değişmekten başka çare yok gibi :( ayırsan bile tekrar girince yuvaya dişiyi ve yavruları sürekli rahatsız edecektir hatta yavruyla çiftleşmeyi bile deneyebilir.çok üzüldüm canım :( yazık dişi de ağlıyordur şimdi :(
Delirivercem en sonunda valla aslim ya :-( daha once boyle bisey basima gelmedi ne yapacagimi bilemiyorum o yuzden
Konuya gellll :D :D Sen o kadar uğraş erkek kırsın yumurtayı üfleseydin keske :D şaka biyana erkeği değiştir bence
Dimi en sonunda yapiscam girtlagina cik cik olcek ondan sonra deli etti ailecek bizi koca kafali
Bu erkek kuş ne yapmaya çalışıyor ya valla artık sinirleniyorum.
Ben coktan sinirlendim sevtapimmm :-( nolcak bilmiyorum
evet evet bencede erkeği değiştirin

Sanirim en son care o olacak yada ayiricam biz bakicaz anneye yapicak iki sey var

Ne yazıkki erkeğin kızgınlık çiftleşme isteği geçene kadar bu devam eder merak etmeyin dişi yumurtlamaya devam edecek ve bir süre sonra baskınlık yapacak sanırım çok uysal bir dişiniz var erkek bu yüzden bukadar cesur

yumurtladıktan sonra yuvasına bakılmasından, kendisi ya da eşi ile ilgilenilmesinden, Kafes ya da yuvasının yer değiştirilmesinden kesinlikle hoşlanmaz. Bunu yumurtalarını kırarak ya da yuvadan aşağı atarak gösterir. Hatta yumurtadan çıkmış yavrusunu dahi yuvadan atabilir ya da gagalayarak öldürebilir. Sanırım erkek kuşunuz dişi kuşlar fazla ilgilenmenizden veya kafes yeri değiştirmenizdende kıskançlık yapıyor olabilir

Ne diyim valla selenim Allah yardımcın olsun yani o kadar uğraş bekle emek ver sonunda olsun ve bir çırpıda hepsi gitsin.sabır diliyorum sana :(

Bizdeki şansta bu kadar olur ancak. Birinin kuşları çiftleşir yumurtlamaz, birinin ki yumurtasını kırar.

Şöyle bir öneride bulunabilirim: Dişi kuş yumurtayı yaptıktan sonra erkek kuşu kafesten alabilirsiniz. 1 yumurta 1 yumurtadır. Dişi kuşunuz biraz yıpranabilir ama 1 yumurta olduğu için kendine bakabileceğine inanıyorum

Ne diyim valla selenim Allah yardımcın olsun yani o kadar uğraş bekle emek ver sonunda olsun ve bir çırpıda hepsi gitsin.sabır diliyorum sana :(
Sagol aslim yeni kafes aldik erkegi bir sureligine ayiricaz
Bizdeki şansta bu kadar olur ancak. Birinin kuşları çiftleşir yumurtlamaz, birinin ki yumurtasını kırar.
O koca kafali en sonunda oldurtcek bana kendini sevtapim
Şöyle bir öneride bulunabilirim: Dişi kuş yumurtayı yaptıktan sonra erkek kuşu kafesten alabilirsiniz. 1 yumurta 1 yumurtadır. Dişi kuşunuz biraz yıpranabilir ama 1 yumurta olduğu için kendine bakabileceğine inanıyorum

Ekincan aynen oyle dusunduk bizde yeni kafes aldik erkegi ayiricaz enazindan bir tane yavru ciksin yeter valla disiye acidim o kadar yumurta yapti okuz kocasi da kirdi

o kadar yumurta istiyordun abla onu da erkek kırdı inş sadece 1 yumurta yapmaz

Bütceniz var ise kızışmış yanlız 1.5 2 yaşında bir ingiliz veya jumbo alın çok rahat tekrar yumurta alıcaksınızdır eş tutması önemli tabi

Geri