Eş alayımı yanına?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tevfik AKTUNÇ tarafından 16 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Tevfik AKTUNÇ
  Gizli

  Merhabalar, 5 aylık bir muhabbet kuşum var ırkı yerli bayağı kelime öğrettim sabah ezanı ile kalkıp sırf 15-20 dakika konuşmayı öğretiyordum. İleride kızıştığında yanına eş almam acaba doğru olur mu? Ben konuşmayı unutmasını da istemiyorum açıkcası ama yavru almayı da istiyorum forumda arkadaşlar koyuyorlar fotoğraflar bende hevesleniyorum ne dersiniz bu işe acaba çok kararsız kaldım açıkcası, değerli yorumlarınızı bekliyorum.
   
 2. Ezel ALBAYRAK
  Gizli

  Merhaba,zamanla sizden soğuyacak bildiklerini unutacaktır.Bu kaçınılmaz.Yok benden soğumasın daha öğreteceklerim var diyorsanız almanız uygun olmaz.başka çift kuş alır onlarla devam edebilirsiniz yavru hevesine,ama beni bozmaz ben bu kuştan yavru almak istiyorum derseniz sıkıntı yok alabilirsiniz.
   
 3. Tevfik AKTUNÇ
  Gizli

  Ezel kardeşim yorumun için teşekkür ediyorum, fakat şöyle bir sorun var petshoptan gidip ben eş almam artık neden diye soracak olursanız 1 çift çekoslavak muhabbetim vardı, oda seviyesi güzeldi yemlerini mamalarını düzenli veriyordum çok titiz bakarım ben kuşlara devamlı girip çıkmıyordum odaya sadece bakım yapıyordum ama ne hikmetse kuşlar 1 hafta geçmeden hakkın rahmetine kavuşmuştu o yüzden çiftlerden uzak duruyorum :) Ben ileride yanına bir kuş alayım en iyisi yavru görmek istiyorum onları da eğitebilirim evde 3 kafesim var tek muhabbet kuşum var doldurmak istiyorum kafesleri, seslerden uyumak istemiyorum :D
   
 4. Aytekin DOĞAN
  Çevrimdışı

  Aytekin DOĞAN Profesyonel

  Katılım:
  21 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.125
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  Ankara
  Tevfik kardeşim insana alışkın kuşu çiftleştirmek çok zor ben 3 aydır uğraşıyorum daha tık yok. Daha fazla kuşun yalnız kalır ve sana dahada çok alışırsa yavru alman hayal olur.
   
 5. berke ünal
  Gizli

  alme eş ya senden soğur ya eşe saldırır
   
 6. Işıl KEGEÇ
  Gizli

  valla benim kuşta konuşuyo 1 yaşında eş alayım dedim yanına 4 tane eş değiştirdim hiç birini beğenmiyo dövüyo gidiyo gaga taşına orda konuşmya başlıyo kafesin tellerine yapışıyo beni izliyo eşiyle hiç ilgilenmiyo şimdi 5. eşini aldım şimdilik sıkıntı yok ama şunu anladım konuşan kuşlarda eş tutma olayı zor oluyo ya şimdi al derim ben yada hiç alma :D
   
 7. Aytekin DOĞAN
  Çevrimdışı

  Aytekin DOĞAN Profesyonel

  Katılım:
  21 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.125
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  Ankara
  Aynen katılıyorum.
   
 8. Doğuş ŞEKER
  Çevrimdışı

  Doğuş ŞEKER Profesyonel

  Katılım:
  11 Mart 2013
  Mesajlar:
  409
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  zonguldak
  kuşa kelime daha öretmek istiorsan eş alma bence illaki unutcak senden çok eşine değer vercek
   

Sayfayı Paylaş