Karadeniz Pet

Eş alcam

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Benim erkek kuşum ürkek dişiden herşeyden korkuyor aldığımda da böyleydi dişi kuyruğunu kaldırıyor ama erkek çiftleşmiyor 3 aydır bekliyorum yeni eş alsam dişiye sorun olur mu?
Dişi 2 yaşında erkeği kaç yaşında alim ve dişi mavi erkeği yeşil alsam sorun olur mu bazı arkadaşalrım sorun olur dedide.

eğer eş almakta kararlıysanız alacağınız yere dişiyle beraber gidin dişi kendi eşini seçsin..Bir de yok mavi yeşil olmaz diyen arkadaşlarınıza bir daha mubişlerle ilgili danışmayın hiçbirşey bilmiyorlar anlaşılan..Renklerin çiftleşme olayıyla bir alakası yoktur.

eğer eş almakta kararlıysanız alacağınız yere dişiyle beraber gidin dişi kendi eşini seçsin..Bir de yok mavi yeşil olmaz diyen arkadaşlarınıza bir daha mubişlerle ilgili danışmayın hiçbirşey bilmiyorlar anlaşılan..Renklerin çiftleşme olayıyla bir alakası yoktur.

Eş almasam da çiftleşmiyolar ki :D siz olsanız ne yaaprdınız?

Eş almasam da çiftleşmiyolar ki :D siz olsanız ne yaaprdınız?

Benim eş kuşlarım aldıktan 4 veya 5 ay sonra çiftleştiler..Yani belli olmuyor..Bazı kuşlar birbirleriyle geç anlaşıyor bazıları erken alışıyor.İşte erken anlaşmaları için diyorum dişi eşini seçsin diye..Ben olsaydım beklerdim çünkü takıntılı değilim bu çiftleşme olayına.Ama şöyle birşey de yapılabilir hem dişiye hem erkeğe yeni bir eş de alabilirsiniz tabii kendileri seçmek şartıyla..Böylece yumurta alma olasılığınızı çoğaltırsınız..Tabii bakabilirim diyorsanız böyle yapabilirsiniz.. :) ;)

Kızışmış bır erkekle degıstır. Cere masmavı olsun.

Kuşlar kızışmış ve eşler ekek 1 ayağını atıyor ama çıkmııyor bide akşama kadar kur yapıyor.

Korkak erkek çiftleşmez arkadaş şöyle böyle diyenlere bakma.

Git bir üreticiye yada petshopa gözüne kestir sağlam ceresi mas mavi olmuş boyu kilosu yerinde bir canavar bak bakım 2 aya yavruyu nasıl veriyor.

Renk fark etmez.

Korkak erkek çiftleşmez arkadaş şöyle böyle diyenlere bakma.

Git bir üreticiye yada petshopa gözüne kestir sağlam ceresi mas mavi olmuş boyu kilosu yerinde bir canavar bak bakım 2 aya yavruyu nasıl veriyor.

Renk fark etmez.

Yorumunuz için sağolun.Peki bizim dişi cidden hiç bişeyden korkmuyor yeni gelen erkekde ürkek olmasın mı acaba?
Dişiden bir korkuyor ama bazen korkmuyor en ufak şeyde yuvalığa giriyor kur yapıyor 1 ayağını atıyor tam çiftleşcek diyorum ama çifteşmiyor bir kere tam kuşun üstüne çıksthemen indi 10 sn kadar durdu.
aşağıya video linki atcam bu videoyu 1 ay önce filan çektim.
http://www.youtube.com/watch?v=J5OrwOJn924
LopZBZ.jpg

nGAjzM.jpg

R6J1aY.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

cevap yok mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
görüntülere bakılırsa erkekte de dişide de bir sorun yok gibi...bence bekleyin acele etmeyin..

Teşekürler acaba burda satan varmı güvenilir.
İstanbulda oturuyom.

Kardeş 3 ay geçti 4. ay olacak erkek çiftleşmiyor çok araştırdım çoğu kişi böyle durumda başka eş almış bilmiyorum napcağımı.

Erkek iyi değiştirme, tünekleri değiştir sallanıyor tünekler sağlam bi tahta tünek al sallanmamasına dikkat et. kış geliyor bu sezon alırsın yavru merak etme.

Erkek iyi değiştirme, tünekleri değiştir sallanıyor tünekler sağlam bi tahta tünek al sallanmamasına dikkat et. kış geliyor bu sezon alırsın yavru merak etme.

Çok teşekürler kafeside değiştircem o ara alırım tünek ws her şeyi yenilicem ilk kuluçka olcak diye olabilir mi acaba tecrübesizler tünek şuanda çok sağlam yani ben oynatamıyom yerinden bide kafes düzeni nasıl olmalı acaba? :D Kış vakti daha mı çok yavrularlar?
Bide şu dişinin ırkı ney acaba?
Çok şey sordum tecrübesizliğime verin ilk kez çift besliyorum :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekürler kafeside değiştircem o ara alırım tünek ws her şeyi yenilicem ilk kuluçka olcak diye olabilir mi acaba tecrübesizler tünek şuanda çok sağlam yani ben oynatamıyom yerinden bide kafes düzeni nasıl olmalı acaba? :D Kış vakti daha mı çok yavrularlar?
Bide şu dişinin ırkı ney acaba?
Çok şey sordum tecrübesizliğime verin ilk kez çift besliyorum :D

Bir tane yuva girişine tünek bir tanede normal diğer tarafa, yavru alma zamanı kalamar kemiği koyulmalı, kuş kumu, yemlikler, suluk yeter kafeste.

Kışın evet daha çok yavru alıyorsunuz.

Dişide sağlam yerli ama iyi beslendiği için irileşmiş.

Geri