petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş alcam

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Doğukan tarafından 17 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Doğukan

Doğukan Guest

Benim erkek kuşum ürkek dişiden herşeyden korkuyor aldığımda da böyleydi dişi kuyruğunu kaldırıyor ama erkek çiftleşmiyor 3 aydır bekliyorum yeni eş alsam dişiye sorun olur mu?
    Dişi 2 yaşında erkeği kaç yaşında alim ve dişi mavi erkeği yeşil alsam sorun olur mu bazı arkadaşalrım sorun olur dedide.

2. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    eğer eş almakta kararlıysanız alacağınız yere dişiyle beraber gidin dişi kendi eşini seçsin..Bir de yok mavi yeşil olmaz diyen arkadaşlarınıza bir daha mubişlerle ilgili danışmayın hiçbirşey bilmiyorlar anlaşılan..Renklerin çiftleşme olayıyla bir alakası yoktur.

3. Doğukan

Doğukan Guest

Eş almasam da çiftleşmiyolar ki :D siz olsanız ne yaaprdınız?

4. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    Benim eş kuşlarım aldıktan 4 veya 5 ay sonra çiftleştiler..Yani belli olmuyor..Bazı kuşlar birbirleriyle geç anlaşıyor bazıları erken alışıyor.İşte erken anlaşmaları için diyorum dişi eşini seçsin diye..Ben olsaydım beklerdim çünkü takıntılı değilim bu çiftleşme olayına.Ama şöyle birşey de yapılabilir hem dişiye hem erkeğe yeni bir eş de alabilirsiniz tabii kendileri seçmek şartıyla..Böylece yumurta alma olasılığınızı çoğaltırsınız..Tabii bakabilirim diyorsanız böyle yapabilirsiniz.. :) ;)

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kızışmış bır erkekle degıstır. Cere masmavı olsun.

6. Doğukan

Doğukan Guest

Kuşlar kızışmış ve eşler ekek 1 ayağını atıyor ama çıkmııyor bide akşama kadar kur yapıyor.

7. Tunç ÇAĞATAY

Korkak erkek çiftleşmez arkadaş şöyle böyle diyenlere bakma.

Git bir üreticiye yada petshopa gözüne kestir sağlam ceresi mas mavi olmuş boyu kilosu yerinde bir canavar bak bakım 2 aya yavruyu nasıl veriyor.

Renk fark etmez.

8. Doğukan

Doğukan Guest

Yorumunuz için sağolun.Peki bizim dişi cidden hiç bişeyden korkmuyor yeni gelen erkekde ürkek olmasın mı acaba?
    Dişiden bir korkuyor ama bazen korkmuyor en ufak şeyde yuvalığa giriyor kur yapıyor 1 ayağını atıyor tam çiftleşcek diyorum ama çifteşmiyor bir kere tam kuşun üstüne çıksthemen indi 10 sn kadar durdu.
    aşağıya video linki atcam bu videoyu 1 ay önce filan çektim.
    http://www.youtube.com/watch?v=J5OrwOJn924

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

cevap yok mu?

#8 Doğukan, 17 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Eylül 2014
  9. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    görüntülere bakılırsa erkekte de dişide de bir sorun yok gibi...bence bekleyin acele etmeyin..

10. Doğukan

Doğukan Guest

Kardeş 3 ay geçti 4. ay olacak erkek çiftleşmiyor çok araştırdım çoğu kişi böyle durumda başka eş almış bilmiyorum napcağımı.

11. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    eşi değiştirin o zaman ama iyi bir eş alın bari değiştireceksiniz..

12. Doğukan

Doğukan Guest

Teşekürler acaba burda satan varmı güvenilir.
    İstanbulda oturuyom.

13. Tunç ÇAĞATAY

Erkek iyi değiştirme, tünekleri değiştir sallanıyor tünekler sağlam bi tahta tünek al sallanmamasına dikkat et. kış geliyor bu sezon alırsın yavru merak etme.

14. Doğukan

Doğukan Guest

Çok teşekürler kafeside değiştircem o ara alırım tünek ws her şeyi yenilicem ilk kuluçka olcak diye olabilir mi acaba tecrübesizler tünek şuanda çok sağlam yani ben oynatamıyom yerinden bide kafes düzeni nasıl olmalı acaba? :D Kış vakti daha mı çok yavrularlar?
    Bide şu dişinin ırkı ney acaba?
    Çok şey sordum tecrübesizliğime verin ilk kez çift besliyorum :D

#14 Doğukan, 17 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Eylül 2014
  15. Tunç ÇAĞATAY

Bir tane yuva girişine tünek bir tanede normal diğer tarafa, yavru alma zamanı kalamar kemiği koyulmalı, kuş kumu, yemlikler, suluk yeter kafeste.

Kışın evet daha çok yavru alıyorsunuz.

Dişide sağlam yerli ama iyi beslendiği için irileşmiş.

Sayfayı Paylaş